Вікіцитати ukwikiquote https://uk.wikiquote.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0 MediaWiki 1.47.0-wmf.1 first-letter Медіа Спеціальна Обговорення Користувач Обговорення користувача Вікіцитати Обговорення Вікіцитат Файл Обговорення файлу MediaWiki Обговорення MediaWiki Шаблон Обговорення шаблону Довідка Обговорення довідки Категорія Обговорення категорії TimedText TimedText talk Модуль Обговорення модуля Подія Обговорення події Майкл Джексон 0 6737 159657 157087 2026-05-06T18:25:39Z ~2026-27544-33 21042 159657 wikitext text/x-wiki {{Особа}} {{Othernames|Джексон}} [[w:Майкл Джексон|'''Ма́йкл Джо́зеф Дже́ксон ({{lang-en|Michael Joseph Jackson}}; 1958–2009) — американський співак, танцюрист й автор пісень, котрий досяг міжнародної популярності у віці 12 років як соліст дитячого гурту «П'ятірка Джексонів», а згодом став одним із комерційно найуспішніших сольних артистів в історії. == Цитати == * ''Найкращий спосіб навчитися — це дивитися на те, як працює майстер. * ''Коли тисячі фанатів кричать, вітаючи тебе, освідчуючись у коханні — при цьому всередині тебе щось стискається від самотності… * ''Не зрадить той, хто знає, наскільки це боляче. * ''У будинку, повному людей, найлегше за все відчути себе самотнім. * ''Я раб ритму. Я мов палітра. Я танцюю так, як відчуваю у дану мить. Якщо ти починаєш міркувати, то все, ти — труп. Виступати — це не про розум, це про почуття. * ''Успіх викликає заздрість. Це ранить, коли тебе не розуміють. І незалежно від того, як би ти не намагався домогтися розуміння, все рівно знайдуться ті, хто буде тебе засуджувати. * ''Діти не зраджували, не обманювали і не підводили мене. А дорослі — підводили. Дорослі і весь світ підвели… * ''Я люблю тварин за їх природну чистоту і щирість. Вони не судять тебе, не обговорюють, вони просто хочуть бути твоїми друзями, або, принаймні, не приховують своїх намірів. * ''Головне не просто чекати кращого, а вірити в краще. * ''Не судіть [[Людина|людину]], поки не поговорите з нею особисто, оскільки все що ви чуєте — чутки. * ''Я зрозумів, що ніщо не врятує, врешті-решт, життя на землі, окрім віри в саме життя, в її силу зцілення, в її здатність пережити наші помилки і вітати нас, коли ми навчимося наші помилки виправляти. {{Q|Цитата = Для чого дійсно потрібна [[сміливість]], так це для [[щирість|щирості]]. | Інше = {{Цитата дня/Обрана|29 серпня 2016}} }} * ''Якщо більшість людей вважає щось неправильним, це не обов'язково так. * ''Моя хода не місячна, просто у Місяця — моя. * ''Людям здається, що вони знають мене, а мені здається, що вони помиляються. * ''Ти можеш молитися ангелам, і вони почують, але найкращий спосіб викликати їх, сказали мені, це сміх. Ангели відгукуються на радість, тому що це те, з чого вони зроблені. * ''Я досі захоплений видом [[Хмари|хмар]] і заходом сонця. Я завжди загадую бажання, коли бачу веселку або зірку, що падає. Я бачив метеоритний дощ. Світ повен чудес. == Джерела == * [http://citaty.info/man/maikl-dzhekson Майкл Джексон] на сайті [http://citaty.info/ citaty.info] {{Поділитися}} {{DEFAULTSORT:Джексон, Майкл}} [[Категорія:Автори-Д]] [[Категорія:Музиканти США]] [[Категорія:Співаки США]] [[Категорія:Афроамериканці]] 83k8vqka5xoyk2n6puysr3xl0mxz8jl 159658 159657 2026-05-06T18:26:17Z ~2026-27544-33 21042 159658 wikitext text/x-wiki {{Особа}} {{Othernames|Джексон}} '''Ма́йкл Джо́зеф Дже́ксон ({{lang-en|Michael Joseph Jackson}}; 1958–2009) — американський співак, танцюрист й автор пісень, котрий досяг міжнародної популярності у віці 12 років як соліст дитячого гурту «П'ятірка Джексонів», а згодом став одним із комерційно найуспішніших сольних артистів в історії. == Цитати == * ''Найкращий спосіб навчитися — це дивитися на те, як працює майстер. * ''Коли тисячі фанатів кричать, вітаючи тебе, освідчуючись у коханні — при цьому всередині тебе щось стискається від самотності… * ''Не зрадить той, хто знає, наскільки це боляче. * ''У будинку, повному людей, найлегше за все відчути себе самотнім. * ''Я раб ритму. Я мов палітра. Я танцюю так, як відчуваю у дану мить. Якщо ти починаєш міркувати, то все, ти — труп. Виступати — це не про розум, це про почуття. * ''Успіх викликає заздрість. Це ранить, коли тебе не розуміють. І незалежно від того, як би ти не намагався домогтися розуміння, все рівно знайдуться ті, хто буде тебе засуджувати. * ''Діти не зраджували, не обманювали і не підводили мене. А дорослі — підводили. Дорослі і весь світ підвели… * ''Я люблю тварин за їх природну чистоту і щирість. Вони не судять тебе, не обговорюють, вони просто хочуть бути твоїми друзями, або, принаймні, не приховують своїх намірів. * ''Головне не просто чекати кращого, а вірити в краще. * ''Не судіть [[Людина|людину]], поки не поговорите з нею особисто, оскільки все що ви чуєте — чутки. * ''Я зрозумів, що ніщо не врятує, врешті-решт, життя на землі, окрім віри в саме життя, в її силу зцілення, в її здатність пережити наші помилки і вітати нас, коли ми навчимося наші помилки виправляти. {{Q|Цитата = Для чого дійсно потрібна [[сміливість]], так це для [[щирість|щирості]]. | Інше = {{Цитата дня/Обрана|29 серпня 2016}} }} * ''Якщо більшість людей вважає щось неправильним, це не обов'язково так. * ''Моя хода не місячна, просто у Місяця — моя. * ''Людям здається, що вони знають мене, а мені здається, що вони помиляються. * ''Ти можеш молитися ангелам, і вони почують, але найкращий спосіб викликати їх, сказали мені, це сміх. Ангели відгукуються на радість, тому що це те, з чого вони зроблені. * ''Я досі захоплений видом [[Хмари|хмар]] і заходом сонця. Я завжди загадую бажання, коли бачу веселку або зірку, що падає. Я бачив метеоритний дощ. Світ повен чудес. == Джерела == * [http://citaty.info/man/maikl-dzhekson Майкл Джексон] на сайті [http://citaty.info/ citaty.info] {{Поділитися}} {{DEFAULTSORT:Джексон, Майкл}} [[Категорія:Автори-Д]] [[Категорія:Музиканти США]] [[Категорія:Співаки США]] [[Категорія:Афроамериканці]] 4gsjp5bfey9bihyubgfz4a9fr1efzzh Юран Сергій Миколайович 0 45224 159659 154091 2026-05-06T18:49:21Z Андрій Гриценко 6500 /* Примітки */ 159659 wikitext text/x-wiki {{особа}} '''Сергі́й Микола́йович Юра́н''' (11 червня 1969, Луганськ, [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]])&nbsp;— [[УРСР|український радянський]], [[Україна|український]] гравець, що зрадив Динамо Київ, яке виховало його, та почав слугувати фашисьткій росії, [[Росія|російський]] футболіст та тренер. == Цитати == {{Q | Цитата = «Емоції від забитого м'яча були стриманими, тому що київське «Динамо» відкрило мені дорогу у великий футбол, можна сказати, відправило у плавання. Важко було й психологічно, й емоційно грати проти клубу, у складі якого провів не один рік. Звичайно, залишаючись професіоналом, я повинен був виходити на поле та віддаватися на сто відсотків. Я сподівався, що вболівальники мене зрозуміють. Було важко, але я виконував свою роботу, адже в мене був контракт із «Бенфікою». Все ж таки переборов себе, намагався стримувати емоції. Ми тоді обіграли київське «Динамо», й після матчу на душі було важко, все ж таки там у мене й колишні партнери, й тренери, з якими я працював, – [[Пузач Анатолій Кирилович|Анатолій Пузач]], [[Колотов Віктор Михайлович|Віктор Колотов]], царство їм небесне. Хоча вони-то саме точно розуміли, що я повинен був грати, це мій обов'язок. Після фінального свистка ми подякували один одному за гру». | Коментар = про відчуття, як у матчі Кубку чемпіонів у сезоні 1991/92 в Лісабоні оформив дубль у грі з «Динамо» - команді своїх колишніх товаришів в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я взагалі міг перейти до «Ліверпуля», й уже повинен був летіти на підписання контракту до Англії. Але, наскільки мені відомо, в останній момент «Бенфіка» запропонувала більшу суму за трансфер. Усе змінилося буквально за кілька днів». | Коментар = про перехід до «Бенфіки» в 1991-му році в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Звичайно, адже ми ще жили в Радянському Союзі. Це зараз футболіст може сам вирішувати, залишитися йому чи переходити до іншого клубу, а тоді за нас приймали всі рішення. У підсумку я прилетів до Лісабону, підписав контракт. Хоча я не шкодую, тому що і «Ліверпуль», і «Бенфіка» – клуби з великими іменами, багатою історією. Все одно я був задоволений, що такі клуби цікавилися моєю грою, й тим, що опинився у «Бенфіці»». | Коментар = про те, що клуб, за який грати, обирали не особисто в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Зіграти внічию з «Барселоною» на її полі дорогого варте. До того ж, я забив гол, мав можливість забити ще один. Знаю точно, що в Європі гравця, якого хочуть запросити, зазвичай «ведуть» як мінімум півроку та стежать за тим, як він грає й за свою національну збірну, й у чемпіонаті країни. Але, звичайно, гра з такою командою, як «Барселона» – це показник, це хороша перевірка, можливість побачити потенційного новачка у справі. Можливо, дійсно, цей матч був одним із визначальних для прийняття рішення запросити мене». | Коментар = про те, як після яскравої гри в повторному поєдинку Кубку Кубків УЄФА 1991 року проти «Барселони» на гру звернули увагу серйозні європейські клуби в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можу сказати лише слова подяки. Пройти школу київського «Динамо», яким керує [[Лобановський Валерій Васильович|Валерій Лобановський]], не кожному дано, адже до «Динамо» запрошують далеко не всіх. У мене залишилися найкращі враження. Хотілося би подякувати динамівським тренерам за все, що вони для мене зробили, але, на жаль, ані Валерія Васильовича, ані Віктора Михайловича Колотова, ані Анатолія Кириловича Пузача немає в живих. Ці люди зробили багато чого в моєму становленні – й у той час, коли я був у дублі та моїм тренером був Віктор Колотов, і вже потім, коли я перейшов до першої команди до Валерія Лобановського. Ми багато спілкувалися й із Анатолієм Кириловичем Пузачем. Також хочу сказати велике «дякую» лікарю Володимиру Малюті, навіть не знаю, чи працює він досі у клубі. Після важкої травми він займався моїм відновленням, і якби не він, то ще питання, заграв би я чи ні. Після операції моя подальша кар'єра залежала від нього». | Коментар = про те, якими загалом запам'яталися роки, проведені в київському «Динамо» в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Філософія була одна й у дублюючому складі, й у першій команді, тренувальний процес був схожим. В основній команді відрізнялися навантаження, все ж таки в дублі були 16-ти та 17-річні хлопці. У зв'язку з цим у дублі навантаження давалися диференційовано. У той же час у першій команді вони були позамежними, й у цьому плані перший місяць мені було важкувато. Пам'ятаю, [[Заваров Олександр Анатолійович|Олександр Заваров]] навіть сміявся з мене, коли побачив, що я, молодий здоровий хлопець, сів на ліжко та не міг помитися в душі. Він мені тоді сказав: «Нічого, місяць-другий – і звикнеш, все буде гаразд». Багато чрго залежало від характеру футболістів. Усі, хто грали в київському «Динамо» та пройшли динамівську школу, – це люди з характером та позамежним бажанням грати у футбол». | Коментар = про те, чи легко дався перехід до першої команди в інтерв'ю клубному журналу "Динамо Київ" [https://fcdynamo.com/news/sergey_yuran_vse_kto_proshli_dinamovskuyu_shkolu_lyudi_s_kharakterom_i_zapredelnym_zhelaniem_igrat_v_futbol Сергій ЮРАН: «Усі, хто пройшли динамівську школу, – люди з характером»] 13 жовтня 2016 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Багато хто прийняв громадянство росії ще після того, як грав за збірну СНД на чемпіонаті Європи 1992 року. Взагалі ж, якби мені хтось на початку 1990-х сказав, що росія нападе на Україну, я би в очі тій людині сказав, що вона дурнувата. Видавалось, що такого ніколи не може статися, а воно он як відбулося... [[Путін Володимир Володимирович|Путін]] цей, сраний кагебіст, війну розв’язав, що б його. Пам'ятаю цю сволоту, кагебістів, ще як був гравцем, коли зі збірною СРСР їздив на різні турніри в Південну Америку, наприклад, то за нами всюди пильнували. В цих всіх турнірах ми не собі гроші заробляли, а їм, до речі. Я відволікся, от ти говориш футболісти зрадили Україну, а що робили наші президенти? Кравчук і Кучма продавали все, що можна було, росіянам в 90-ті. Не віддавали! А саме продавали за мільярди!! Літаки, танки, зброю і все інше!!! Про що вони думали? Про гроші, про те, як заробити. Те саме було і в головах футболістів. Платили гравцям на росії більше, значно більше. Ось і головна та єдина причина. Росіяни тоді не були нашими ворогами. Ми не ненавиділи їх, як зараз, хіба на футбольному полі, де ми, здебільшого, були сильнішими за них. Звісно, збірна України була б сильнішою, якби за нас грали, ті хто перейшов на сторону росії, але чого вже зараз про це говорити... У нас і так була класна команда в 90-ті роки». | Коментар = про те, що на початку незалежності України чимало наших співвітчизників-футболістів вирішили взяти собі паспорти Росії: [[Канчельскіс Андрій Антанасович|Андрій Канчельскіс]], [[Цимбалар Ілля Володимирович|Ілля Цимбалар]], [[Онопко Віктор Савелійович|Віктор Онопко]], Юран, [[Добровольський Ігор Іванович|Ігор Добровольський]], [[Семак Сергій Богданович|Сергій Семак]] і ще не один десяток менш знаних та повелися на москальські рублі в інтерв'ю сайту "Український футбол" [https://ukrfootball.ua/exclusive/priniziv-rosiyu-na-ochakh-u-putina-i-vryatuvav-kar-yeru-shevchenka-yak-sabo-ukrayinu-trenuvav-shkoda-ya-ne-fergyuson/ Принизив Росію на очах у Путіна і врятував кар’єру Шевченка. Як Сабо Україну тренував: «Шкода, я не Фергюсон»] 1 березня 2025 року) | Оригінал = | Автор = тренер [[Сабо Йожеф Йожефович|Йожеф Сабо]] }} == Примітки == {{reflist}} {{Поділитися}} [[Категорія:Автори-Ю]] [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Російські футболісти]] [[Категорія:Майстри спорту СРСР міжнародного класу]] [[Категорія:Гравці чемпіонату Європи з футболу 1992]] [[Категорія:Тренери ФК «Шинник»Тренери ФК «Астана»]] [[Категорія:Російські футбольні тренери]] [[Категорія:Футболісти «Зорі» (Луганськ)]] [[Категорія:Футболісти «Динамо» (Київ)]] [[Категорія:Футболісти «Бенфіки» (Лісабон)]] [[Категорія:Футболісти «Порту»]] [[Категорія:Футболісти «Спартака» (Москва)]] [[Категорія:Футболісти «Міллволла»]] [[Категорія:Футболісти «Фортуни» (Дюссельдорф)]] [[Категорія:Футболісти «Бохума»]] [[Категорія:Футболісти «Штурма»]] [[Категорія:Гравці збірної СРСР з футболу]] [[Категорія:Гравці збірної Росії з футболу]] [[Категорія:Натуралізовані громадяни Португалії]] [[Категорія:Тренери ФК «Динамо» Ставрополь]] [[Категорія:Тренери ФК «Даугава» (Даугавпілс)]] [[Категорія:Тренери ФК «Хімки»]] [[Категорія:Тренери ФК «Сімург»]] [[Категорія:Тренери ФК «Сибір»]] [[Категорія:Тренери ФК «Балтика»]] [[Категорія:Тренери ФК «Міка»]] [[Категорія:Тренери ФК «СКА-Хабаровськ»]] [[Категорія:Тренери ФК «Парі Нижній Новгород»]] qtbztiwsy64793e6qwc8mwu2lyvgip4 Плоскіна Володимир Іванович 0 46373 159660 2026-05-06T18:54:41Z Андрій Гриценко 6500 Створена сторінка: '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv"/>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], Союз Радянських Соціалістичних Республік|С... 159660 wikitext text/x-wiki '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv"/>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} 4z90e9rt90x6qtsjg3eo2adkcns7p66 159661 159660 2026-05-06T19:11:47Z Андрій Гриценко 6500 /* Цитати */ 159661 wikitext text/x-wiki '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv"/>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} fukdo49ncv5zq8k65opmrzyxjct4jee 159662 159661 2026-05-06T19:12:13Z Андрій Гриценко 6500 /* Цитати */ 159662 wikitext text/x-wiki '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv"/>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} o10m2njmnsyjen1bnrxecadok205ooq 159663 159662 2026-05-06T19:12:22Z Андрій Гриценко 6500 /* Примітки */ 159663 wikitext text/x-wiki '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv"/>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Футболісти «Говерли»]] [[Категорія:Футболісти «Чорноморця» (Одеса)]] [[Категорія:Українські футбольні тренери]] [[Категорія:Футбольні тренери СРСР]] fc3cmj3mnzmbn2i36q20m0q8y4whkvx 159664 159663 2026-05-06T19:13:29Z Андрій Гриценко 6500 159664 wikitext text/x-wiki '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv">{{cite web|url=http://atv.odessa.ua/?t=19683|назва=Легенда одесского футбола Владимир Плоскина. Воспоминания друзей|мовою=ru|дата=2012-05-28|автор=Д. Богомолов|вебсайт=atv.odessa.ua}}</ref>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Футболісти «Говерли»]] [[Категорія:Футболісти «Чорноморця» (Одеса)]] [[Категорія:Українські футбольні тренери]] [[Категорія:Футбольні тренери СРСР]] gtes5hbmzfpjsamkyhln5yck5pakros 159665 159664 2026-05-06T19:15:49Z Андрій Гриценко 6500 159665 wikitext text/x-wiki {{особа}} '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv">{{cite web|url=http://atv.odessa.ua/?t=19683|назва=Легенда одесского футбола Владимир Плоскина. Воспоминания друзей|мовою=ru|дата=2012-05-28|автор=Д. Богомолов|вебсайт=atv.odessa.ua}}</ref>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Футболісти «Говерли»]] [[Категорія:Футболісти «Чорноморця» (Одеса)]] [[Категорія:Українські футбольні тренери]] [[Категорія:Футбольні тренери СРСР]] syk60df5f92369u2y6ivemaqthmvdxf 159666 159665 2026-05-06T19:16:42Z Андрій Гриценко 6500 /* Примітки */ 159666 wikitext text/x-wiki {{особа}} '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько — '''Вадік'''<ref name="atv">{{cite web|url=http://atv.odessa.ua/?t=19683|назва=Легенда одесского футбола Владимир Плоскина. Воспоминания друзей|мовою=ru|дата=2012-05-28|автор=Д. Богомолов|вебсайт=atv.odessa.ua}}</ref>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] — 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]]) — [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР — третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} {{Поділитися}} [[Категорія:Автори-П]] [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Футболісти «Говерли»]] [[Категорія:Футболісти «Чорноморця» (Одеса)]] [[Категорія:Українські футбольні тренери]] [[Категорія:Футбольні тренери СРСР]] bsu9qys1kll31kzi44gnnzce8u9s4n0 159667 159666 2026-05-06T19:17:07Z Андрій Гриценко 6500 159667 wikitext text/x-wiki {{особа}} '''Володи́мир Іва́нович Плоскі́на''' (прізвисько&nbsp;— '''Вадік'''<ref name="atv">{{cite web|url=http://atv.odessa.ua/?t=19683|назва=Легенда одесского футбола Владимир Плоскина. Воспоминания друзей|мовою=ru|дата=2012-05-28|автор=Д. Богомолов|вебсайт=atv.odessa.ua}}</ref>; 25 травня 1954, с. Чинадійово, Мукачівський район, [[Закарпатська область]], [[Українська Радянська Соціалістична Республіка|Українська РСР]], [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]]&nbsp;— 10 травня 2010, Мюнхен, [[Баварія]], [[Німеччина]])&nbsp;— [[союз Радянських Соціалістичних Республік|радянський]] футболіст, радянський та [[Україна|український]] футбольний тренер-селекціонер та функціонер, майстер спорту СРСР (1976). Насамперед відомий як капітан [[Одеса|одеського]] «Чорноморця», де виступав на позиціях захисника та півзахисника. Там же поставив багато клубних рекордів, зокрема, найбільша кількість проведених матчів за клуб (473) та найбільша безперервна серія забитих пенальті (23). Провів 371 матч у вищому дивізіоні чемпіонату СРСР&nbsp;— третє місце за кількістю ігор за українські клуби серед українських гравців після [[Блохін Олег Володимирович|Олега Блохіна]] («Динамо» Київ) та [[Соколовський Михайло Григорович|Михайла Соколовського]] («Шахтар» Донецьк)<ref>{{cite web|url=http://www.ukrsoccerhistory.com/index.aspx?page=suuav_players|назва=Рекордсмени за кількістю ігор за українські клуби у вищій лізі чемпіонатів СРСР (300 і більш матчів)|вебсайт=ukrsoccerhistory.com}}</ref>. За версією сайту Football.ua Володимир є найкращим футболістом одеського «Чорноморця»<ref>{{cite web|url=http://football.ua/top50uaplayers/article/91428.html|назва=50 лучших. Черноморец (часть вторая)|дата=2026-05-06|мовою=ru|автор=Виктор Васильев, Андрей Кудырко|вебсайт=Football.ua}}</ref>. == Цитати == {{Q | Цитата = «Так, уже з 1969 року я грав мукачівських «Карпатах», які тоді виступали у класі «Б», після цього провів якийсь час у команді «Говерла» з Ужгорода. Потім мене помітили селекціонери «Динамо» та взяли до Києва на весняні збори, а потім вирішили залишити у клубі. У «Динамо», точніше, у дублі цієї команди я провів майже 4 роки. Ну а потім ще півроку пробув в Ужгороді, звідки мене і запросили до «Чорноморця» 1975 року». | Коментар = про те, що футбольний шлях розпочався у рідному Закарпатті в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я сам із Закарпаття, і мене запросили туди. Михайло Михаліна з Ужгорода, як то кажуть, зіграв на випередження, умовляв мене, щоб я пішов у його команду на півроку-рок, допоміг, пограв у другій лізі, а буквально через три місяці до мене надійшли пропозиції з «Карпат» та «Чорноморця». Я дограв до кінця першого кола, а потім виїхав. Тоді «Чорноморець» був бронзовим призером, мав брати участь у єврокубках, а тренером працював Ахмед Алескеров, все це визначило мій вибір. Крім того, я знав уже деяких хлопців із одеської команди, і я не мав виникнути проблем з адаптацією в колективі». | Коментар = про те, що після кількох років у дублі «Динамо» було кілька пропозицій в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Мене вмовив [[Черкаський Матвій Леонтійович|Матвій Леонтійович Черкаський]], якби не він, я б, мабуть, не потрапив до «Чорноморця». Черкаський умів розмовляти з молодими футболістами, за великим рахунком він вкрав мене з «Карпат», бо спочатку я дав згоду саме цій команді. У п'ятницю мав підписати контракт, а в неділю бути у Львові, але Черкаський мене перехопив і навіть не знаю, як зумів мене вмовити. Але він зробив для мене велику справу, і я дуже йому за це вдячний. Вважаю, що то був правильний вибір». | Коментар = про те, хто сприяв переходу в «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «У той час «Лаціо», з яким ми грали, був командою не зовсім такого рівня, як зараз, але все одно котирувався досить високо і, звісно, ​​важко було одразу зустрітися з таким суперником. Була велика напруга, нерви. Але, на мою думку, ми виступили гідно, у багатьох моментах перегравали італійців. Просто невдало склалося, що ми на останніх хвилинах гри у відповідь з пенальті пропустили м'яч, і потім [[Джузеппе Кіналья]] в додатковий час приніс римлянам перемогу, забивши в підсумку три м'ячі. Однак по грі ми нічим не поступилися супротивникові і виглядали гідно, особливо на своєму полі. Взагалі, вважаю, не мали пропускати вперед «Лаціо»». | Коментар = про те, як опинився в «Чорноморці» з другої ліги та брав участь у єврокубкових матчах в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «В Одесі я вже не грав в атаці, а починав з позиції крайнього хавбека, крім того, був опорним півзахисником і встиг побувати. Найбільше мені подобалося грати ззаду, причому вийшло це якось випадково, ми грали на Кубок, рахунок був 2:2, починався додатковий час, і Віктор Прокопенко поставив мене на ліберо. Зараз такої системи вже немає і з «чистильником» майже ніхто не грає, але мені до душі була саме ця позиція, гадаю, що й виглядав я нормально в цьому амплуа». | Коментар = про особливості виступів у Чорноморці в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Думаю, це холоднокровність плюс наполегливі тренування. Я весь час відпрацьовував ці удари, набивав, як то кажуть, обидві ноги, адже якщо правильно бити пенальті, воротар просто фізично не зможе взяти м'яч, інша справа, якщо футболіст припускається якоїсь помилки. Контроль над собою та вміння впоратися з хвилюванням відіграють, мабуть, ключову роль у успішному виконанні 11-метрових». | Коментар = про свою рекордну шестирічну серію пенальті (з 1978 року) в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Пам'ятаю, звісно. Ми тоді грали в Лужниках проти «Спартака» напередодні чемпіонату світу якимись новими м'ячами, вони були незвичні для нас, то вилітали, як із катапульти, чи не летіли взагалі. В результаті, я розгубився, і коли мені потрібно було бити пенальті, просто не знав, що робити з цим м'ячем, у мене не було такого випадку в кар'єрі, я зупинився і думав, як же діяти. Загалом пробив невдало. Щоправда, той матч ми однаково виграли з рахунком 1:0. Хотілося довести, що ми не гірше». | Коментар = про те, як [[Дасаєв Рінат Файзрахманович|Рінат Дасаєв]] парирував пенальті, обірвавши рекордну серію? в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я виділив би 1978 рік, коли команду тренував [[Зубрицький Анатолій Федорович|Анатолій Зубрицький]], 1983 з [[Прокопенко Віктор Євгенович|Віктором Прокопенком]], матчі Кубка УЄФА у 85-му. Ще в нас була хороша команда у 1991 році, коли ми посіли четверте місце, хоча я вже тоді не грав. У тому сезоні ми мали потрапити до трійки і прикро впустили медалі». | Коментар = про найвдаліші сезони «Чорноморця» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Я досить багато забивав головою, це мені добре виходило. Пригадую, якось ми грали в Одесі з «Араратом», тренером нашої команди тоді був Зубрицький. Ні ми, ні суперники ніяк не могли відкрити рахунок і на 88-й хвилині я забив головою вирішальний м'яч. Цей переможний гол, звісно, ​​відклався у пам'яті». | Коментар = про найпам'ятніший гол в кар'єрі в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Можливо, на ігри з авторитетними командами у нас був серйозніший і рішучіший настрій, ніж на середняків, хоча навіть з такими командами, як «Зеніт» чи «Пахтакор», які, як правило, не вважалися тоді грандами, доводилося дуже непросто. А взагалі хотілося довести, що ми не гірші за них. Особливо вдало для нас у цьому плані склався 1978 рік, коли в першому колі чемпіонату ми обіграли всю Москву, тобто всі столичні команди, причому і вдома, і на виїзді». | Коментар = про те за рахунок чого «Чорноморець» був грозою авторитетів та часто перемагав у Москві в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Неможливо сказати, хто був кращим. Протягом усіх цих років у нас був хороший стабільний склад, практично не було серйозних травм, які б виводили з ладу ключових гравців. Усе це тривало, крім тимчасових спадів, до 90-х. Сильна команда була, як у 78-му, 83-84-му, так і в 90-ті роки, у нас було все збалансовано – і захист, і напад, крім того, були чудові виконавці, зокрема в атаці грали Шарій, [[Бєланов Ігор Іванович|Бєланов]], потім були брати Никифоров, Цимбалар, Гусєв, Гусей. Я вважаю, що 1992-го року, коли «Таврія» стала чемпіоном, за складом ми були навіть сильнішими за київське «Динамо» і мали однозначно брати золоті медалі. Але не вийшло». | Коментар = про те, що в «Чорноморці» було двоє різних поколінь - в середині 1970-х, яка билася з «Лаціо» і в 1980-ті, коли «моряки» обігравали «Вердер» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Так, я займався селекцією, був начебто начальником команди, вирішував побутові проблеми футболістів. Це зараз можна все купити, головне, щоб гроші були, а раніше треба було десь діставати, не тільки квартири та телефони, а й інші дрібніші матеріальні блага, цим я теж займався. На цій посаді я пропрацював 10 років, звісно, ​​займався й іншими організаційними питаннями, зустріччю арбітрів, різними виробничими моментами». | Коментар = про те, що після кар'єри футболіста не залишив «Чорноморець» в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} {{Q | Цитата = «Ми привезли [[Разван Рац|Раца]], [[Дарійо Срна|Срну]], [[Стипе Плетикоса|Плетикосу]], [[Ян Лаштувка|Лаштувку]], [[Чипріан Маріка|Маріку]], [[Роберт Левандовський|Левандовського]], [[Ігор Дуляй|Дуляя]], [[Звонимир Вукич|Вукича]], з наших «відкопали» [[Чигринський Дмитро Анатолійович|Чигринського]], [[Фомін Руслан Миколайович|Фоміна]], ну і, нарешті, [[Гладкий Олександр Миколайович|Гладкого]]. Загалом відсотків 75-80 гравців донецької команди знайшов селекційний відділ «Шахтаря». Проте що далі, то важче шукати нових виконавців, адже футбол не стоїть на місці, він розвивається, прогресує. Припустимо, той самий Левандовський ще п'ять років тому грав цілком нормально, а зараз уже трішки не тягне нинішній рівень, не ті швидкісні якості, і треба шукати йому заміну». | Коментар = про те, кого знайшов як селекціонер у Шахтарі за минулі роки в інтерв'ю прес-службі ФК "Чорноморця" (Одеса) [https://zakarpattya.net.ua/News/12727-Vlolodymyr-Ploskina:-&quot;Hroshi-duzhe-psuiut-molodykh-futbolistiv Влолодимир Плоскіна: "Гроші дуже псують молодих футболістів"] (6 вересня 2007 року) | Оригінал = | Автор = }} == Примітки == {{reflist}} {{Поділитися}} [[Категорія:Автори-П]] [[Категорія:Радянські футболісти]] [[Категорія:Футболісти «Говерли»]] [[Категорія:Футболісти «Чорноморця» (Одеса)]] [[Категорія:Українські футбольні тренери]] [[Категорія:Футбольні тренери СРСР]] b0610yy1ii6jabbmh95gd6exw5neca8