Maldiskusjon:Infoboks byar i USA

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket

Kanskje har eg klart å lage denne, men korleis nyttar eg han evt. på ei side. sjå Chicago for korleis eg har gjort, men trur ikkje det vart rett. stykkjet 22:48, 1 februar 2007 (CET)

Det såg no ut som du klarte det der fint? Eller var det noko du ville ha annleis?--Frokor 23:11, 1 februar 2007 (CET)
Det kan forresten vere lurt å lage ha med ein tom mal på sida, slik at det er lett å gå inn og berre kopiere han når du skal bruke han. Eit døme på dette er her Mal:Infoboks elv. For å få den til å visast må du setje teksten mellom <pre><nowiki>Tom mal</nowiki> --Frokor 23:17, 1 februar 2007 (CET)
Måtte berre fintenke litt. stykkjet 23:39, 1 februar 2007 (CET)

Korleis kan eg skjule felt som ikkje er i bruk i malen? Og, eg får ikkje til å gøyme sjølve malen på innhaldssida her. Kva gjer eg galt? stykkjet 23:46, 1 februar 2007 (CET)

For å skjule ubrukte felt må du til med if-malen. Eg er ikkje sikker på korleis ein skal gå fram for å få malen til å sjå ut akkurat slik du har laga den her då. Eg er stort sett berre flink til å kopiere og satse på at det går bra :-). Som regel må det litt flikk til her og der, men det går som oftast bra. Du har jo denne då: en:Template:Infobox City, kanskje i overkant detaljert, men det går jo an å korte den ned. Eg hadde uansett i bakhovudet å lage ein by-infoboks, så eg kan prøve å få til ein norsk (og kanskje kortare) utgåve av denne. Her kan ein mellom anna opprette eigne felt, slik at ein kan rette den meir mot forskjellige land (som USA der ein kan opprette egne felt for statar og counties) --Frokor 00:03, 2 februar 2007 (CET)