Brugerdiskussion:Boyiscool
Fra Wikipedia, den frie encyklopædi
[redigér] Billede:Ap boy george 134955a.jpg
Du har lagt ovenstående billede op på Wikipedia. Der er ikke angivet nogen licens, og dermed vil billedet blive slettet efter minimum syv dage, hvis du ikke angiver licensen. Din {{PD-uegnet}} er ikke troværdig, så den må du meget gerne understøtte med nogle kilder. --Palnatoke 29. nov 2006 kl. 14:02 (CET)
- Tilsvarende mht. billedet af Cyndi Lauper. --Palnatoke 29. nov 2006 kl. 14:16 (CET)
- Vær ligeledes opmærksom på, at Billede:Tokio Hotel Pose.jpg også er markeret som værende uden licens.
- Derudover skal du angive en kilde for de tre fotos, så det kan be- eller afkræftes, om de må udgives under en fri licens --|EPO| 29. nov 2006 kl. 21:23 (CET)
[redigér] Billede:Bill Kaulitz.jpg
En tv-udsendelse er ophavsretsligt beskyttet og må derfor ikke gengives uden tilladelse. En tv-udsendelse kan heller ikke falde ind under beskrivelsen det udelukkende består af information som er almindelig ejendom og ikke indeholder noget originalt forfatterskab. Derfor er ovenståede billede i strid med både Wikipedias principper og i øvrigt lovgivningen - således slettes det nu. --|EPO| 29. nov 2006 kl. 21:16 (CET)