Diskussion:Manchester United
Fra Wikipedia, den frie encyklopædi
[redigér] Døde links
Robotten har i flere tilfælde konstateret at den/de følgende eksterne henvisning(er) ikke er tilgængelige. Vær venlig at kontroller at dette er tilfældet, og ret eller fjern dem fra artiklen.
- http://www.OldTrafford.dk
- Paa Manchester United den Wed Jan 25 07:00:29 2006, 400 Bad Request
--WeggeBot 25. feb 2006 kl. 01:24 (CET)
- Linket virker. --Malene Thyssen 26. feb 2006 kl. 13:45 (CET)
[redigér] Copyvio
En stor del af de historiske afsnit er indsat af en anonym bruger med angivelsen - af Steffen Stubager, http://www.fodboldforum.dk. Sålænge der ikke foreligger en tiladelse fra denne må det anses for at være copyvio. -- Nico 26. aug 2006 kl. 16:32 (CEST)
--Stubager 26. aug 2006 kl. 23:06 (CET)
Det er mig, og det er selvfølgelig helt i orden.
[redigér] Indsat fra Wikipedia:Peer review/Manchester United
Jeg har i hvert fald 2 forbedringsforslag. Dels mangler der wikilinks i stort set hele artiklen. Derudover vil man med fordel kunne gøre historie afsnittet noget mindre også linke til en selvstændig artikel, der hedder Manchester Uniteds historie. --Peter Andersen 24. apr 2006 kl. 16:19 (CEST)