Diskusjon:Yezidismen
Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Føljande avsnitt var lagd inn i bolken Opphav i artikkelen:
«Ordet ezidi er et kurdisk sammensatt ord. Gjennom tiden har ordets uttalelsen endret seg. Det opprinnelige ordet er EZDAYI. Ordet EZDAYI består av 2 ord: 1)(EZ) som betyr (JEG, MIN) på norsk. 2)(DAYI) er en substantiv og er laget av verbets grunnform (DAN). (DAN) betyr (Å SKAPE) på norsk. Man kan si at EZDAYI betyr MINSKAPER eller DEN SOM HAR SKAPT MEG (GUD).»
Eg tok det ut sidan det var på bokmål, og eg legg det inn hit om nokon vil omsetje det og innarbeide det i artikkelen. --Jorunn 02:51, 20 mai 2007 (CEST)
[endre] aktuelle konflikter
jeg har lagt inn en del info om gårsdagens massakre på yezidier ved Sinjar på yezidismen [1] bokmålswikipedia. Noen som vil oppdatere her på nn ?--Vindheim 14:10, 15 august 2007 (CEST)