Diskusjon:Bjørnar Simonsen
Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
[endre] Caveat lector
Eg var sambuar med Simonsen fra 1996 til 1997. Opplysninga om tilsetjinga hjå Norsk Hydro har eg frå han sjølv, men dette lyt helst underbyggjast av ein ekstern kjelde. __meco 15:24, 22 februar 2007 (CET)
- Eg må òg ta atterhald om at fødselsdato kan vere feil. __meco 18:37, 22 februar 2007 (CET)
[endre] Fjerna tekst
Ein anonym brukar (193.30.0.1/gw.networks.no) fjerna følgjande tekst frå artikkelen:
- Simonsen er oppvakse på Homlia i Oslo og har tidlegare arbeidd som ansvarleg for datatryggleik ved Norsk Hydro sitt hovudkontor på Vækerø.
Sidan det ikkje er gjeve noko grunngjeving for slettinga og same brukar òg valde å blanke ut alt som stod her på diskusjonssida[1], vel eg å heller flytte den omstridde teksten hit slik at den kan kommenterast. Det var i utgangspunktet eg som skreiv inn desse opplysningane basert på min kjennskap til Simonsen. Eg kan rett nok ikkje garantere at eg har forstått Bjørnar rett eller at opplysningar han har gjeve til meg er korrekte. Uansett så vert vel dette òg å rekne for «original forsking» sidan eg ikkje kan attergje nokon ekstern kjelde. __meco 08:48, 7 mars 2007 (CET)
[endre] Meir fjerning
Ein annan ukjend person fjerna heile teksten frå artikkelen og diskusjonssida. Om han eller ho meiner artikkelen bør slettast, bør han ta det opp her på diskusjonssida i staden for å utføra sjølvtekt. Eg er forøvrig ikkje sikker på om dette er ein person som bør omtalast på Wikipedia; kanskje det hadde vore betre med ein omtale av organisasjonen hans? --Ranveig 20:18, 22 mai 2007 (CEST)
- Einaste grunn til at eg finn det rett å ha ein artikkel om Bjørnar Simonsen er det spesielle med at ein nordmann (den einaste) arbeidar som pr-agent for Nord-Korea. Dette landet har ein så unik posisjon på verdsbasis at eg meiner dette har ålmen interesse. __meco 11:08, 23 mai 2007 (CEST)
- Eg stør Ranveig, personen er uinteressant, men organisasjonen fortener ein større artikkel. --Ekko 12:23, 23 mai 2007 (CEST)
-
-
- Eg godtek tankegangen, men eg tykkjer ikkje artikkelen bør fjernast før den andre artikkelen er på plass, og at denne da kan omgjerast til ei peikarside (redirect). __meco 19:05, 23 mai 2007 (CEST)
- Anten er ein artikkel levedyktig, elles er han det ikkje. Denne er ikkje det. Me kan ikkje la vera å sletta noko fordi me ikkje har ei sida å omdirigera til enno. Om nokon vil skriva ein artikkel om organisasjonen er det jo berre å setja i gong, det ligg ein stor artikkel på en:. --Tannkrem 17:23, 2 juli 2007 (CEST)
- Eg godtek tankegangen, men eg tykkjer ikkje artikkelen bør fjernast før den andre artikkelen er på plass, og at denne da kan omgjerast til ei peikarside (redirect). __meco 19:05, 23 mai 2007 (CEST)
-