ဝိက်ရှေန်နရဳ mnwwiktionary https://mnw.wiktionary.org/wiki/%E1%80%9D%E1%80%AD%E1%80%80%E1%80%BA%E1%80%9B%E1%80%BE%E1%80%B1%E1%80%94%E1%80%BA%E1%80%94%E1%80%9B%E1%80%B3:%E1%80%99%E1%80%AF%E1%80%80%E1%80%BA%E1%80%9C%E1%80%AD%E1%80%80%E1%80%BA%E1%80%90%E1%80%99%E1%80%BA MediaWiki 1.47.0-wmf.23 case-sensitive မဳဒဳယာ တၟေင် ဓရီုကျာ ညးလွပ် ညးလွပ် ဓရီုကျာ ဝိက်ရှေန်နရဳ ဝိက်ရှေန်နရဳ ဓရီုကျာ ဝှာင် ဝှာင် ဓရီုကျာ မဳဒဳယာဝဳကဳ မဳဒဳယာဝဳကဳ ဓရီုကျာ ထာမ်ပလိက် ထာမ်ပလိက် ဓရီုကျာ ရီု ရီု ဓရီုကျာ ကဏ္ဍ ကဏ္ဍ ဓရီုကျာ အဆက်လက္ကရဴ အဆက်လက္ကရဴ ဓရီုကျာ ကာရန် ကာရန် ဓရီုကျာ အဘိဓာန် အဘိဓာန် ဓရီုကျာ ဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ ဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ ဓရီုကျာ TimedText TimedText talk မဝ်ဂျူ မဝ်ဂျူ ဓရီုကျာ Event Event talk မဝ်ဂျူ:headword/data 828 735 421484 402168 2026-10-10T00:01:55Z 咽頭べさ 33 421484 Scribunto text/plain local headword_page_module = "Module:headword/page" local list_to_set = require("Module:table").listToSet local data = {} ------ 1. Lists which are converted into sets. ------ --[==[ var: Large pages where we disable label tracking, red link checking and similar. ]==] data.large_pages = list_to_set { -- pages that consistently hit timeouts "a", -- pages that sometimes hit timeouts "A", "baba", "de", "e", "i", "lima", "o", "u", "и", "山", "子", "月", "一", "人", } --[==[ var: Map from singular to plural, and from plural to itself, for recognized parts of speech with irregular plurals. Most of these are invariable plurals, e.g. `kanji` is its own plural; but we also have `mora` plural `morae`. ]==] data.irregular_plurals = list_to_set({ "cmavo", "cmene", "fu'ivla", "gismu", "Han tu", "hanja", "hanzi", "jyutping", "kana", "kanji", "lujvo", "phrasebook", "pinyin", "rafsi", }, function(_, item) return item end) local irregular_plurals = data.irregular_plurals -- Irregular non-zero plurals AND any regular plurals where the singular ends in "s", -- because the module assumes that inputs ending in "s" are plurals. The singular and -- plural both need to be added, as the module will generate a default plural if -- the input doesn't match a key in this table. for sg, pl in next, { mora = "morae" } do irregular_plurals[sg], irregular_plurals[pl] = pl, pl end --[==[ var: Recognized lemmas. If the part of speech in {{tl|head}} is set to one of these or its singular equivalent, the category 'LANG lemmas' will automatically be added. If the part of speech is not a singular or plural lemma or non-lemma form and is not an abbreviation that expands to a recognized lemma or non-lemma form, the page will be added to various tracking categories: * [[Special:WhatLinksHere/Wiktionary:Tracking/headword/unrecognized pos]] * [[Special:WhatLinksHere/Wiktionary:Tracking/headword/unrecognized pos/LANG]] * [[Special:WhatLinksHere/Wiktionary:Tracking/headword/unrecognized pos/pos/POS]] * [[Special:WhatLinksHere/Wiktionary:Tracking/headword/unrecognized pos/pos/POS/LANG]] ]==] data.lemmas = list_to_set{ "အက္ခရ်ဂၠေံ", "ဝေါဟာဂၠေံ", "နာမဝိသေသန", "အာက်နဝ်မာဲနဝ်", "adpositions", "ဝါကျ", "အဳမိုဂျဳ", "ကြိယာဝိသေသန", "အဆက်စုတ်လက္ကရဴ", "ambipositions", "လိက်ပရေၚ်", "circumfixes", "ကြိယာဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ", "circumpositions", "နာမ်ပါ်ကၞာတ်", "သဳမာဝဝ်", "ခၠာတ်သတေသဳမာဝဝ်", "cmene", "combining forms", "သမ္ဗန္ဓ", "counters", "ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", "ခရက်သမ္တီလဝ်ဓမံက်ထ္ၜးရမျာၚ်", "digraphs", "equative adjectives", "fu'ivla", "gismu", "ဗျဉ်ဟာန်", "Han tu", "ဟာန်ဂျာ", "ဟာန်သဳ", "ideophones", "idioms", "စန်", "initialisms", "iteration marks", "interfixes", "အာမေဍိက်", "kana", "kanji", "အက္ခရ်", "ligatures", "logograms", "lujvo", "morae", "morphemes", "non-constituents", "နာမ်", "ဂၞန်သၚ်္ချာ", "သၚ်္ကေတဂၞန်သၚ်္ချာ", "ဂၞန်သၚ်္ချာ", "ပစ္စဲ", "မအရေဝ်", "ကဆံၚ်အကာဲအရာ", "ဝါကျကဆံၚ်အကာဲအရာ", "predicatives", "အဆက်ဂတ", "ဝါကျဝိဘတ်", "ဝိဘတ်", "ပေါရာဏာံပေါရာဒါံ", "pronominal adverbs", "သဗ္ဗနာမ်", "နာမ်မကိတ်ညဳ", "ခရက်သမ္တီလဝ်သၚ်္ကေတပိုတ်", "မသ", "တံရိုဟ်", "တံမအရေဝ်", "အဆက်လက္ကရဴ", "ဝဏ္ဏ", "သၚ်္ကေတ", "ကြိယာ", "ကၞာတ်အမှိက်", "သဗ္ဗနာမ်ဆေၚ်စပ်ကဵုပူဂဵု", } --[==[ var: Recognized non-lemma forms. If the part of speech in {{tl|head}} is set to one of these or its singular equivalent, the category 'LANG non-lemma forms' will automatically be added. If the part of speech is not a singular or plural lemma or non-lemma form and is not an abbreviation that expands to a recognized lemma or non-lemma form, the page will be added to various tracking categories; see the documentation of `data.lemmas`. ]==] data.nonlemmas = list_to_set{ "ဗီုပြၚ်လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုမစိုပ်တရဴ", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုမစိုပ်တရဴ", "ခ္ဍံက်လိက်ဗၠေတ်", "နာမ်ဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ", "adjectival participles", "ဗီုပြၚ်နာမဝိသေသန", "နာမဝိသေသနဗီုပြၚ်ဣတ္တိလိၚ်", "နာမဝိသေသနဗီုပြၚ်ကိုန်ဗဟုဝစ်", "ဗီုပြၚ်ကြိယာဝိသေသန", "adverbial participles", "agent participles", "article forms", "circumfix forms", "combined forms", "ဗီုပြၚ်ပတုပ်ရံၚ်နာမဝိသေသန", "နာမဝိသေသနပတုပ်ရံၚ်", "ဗီုပြၚ်ပတုပ်ရံၚ်ကြိယာဝိသေသန", "ကြိယာဝိသေသနပတုပ်ရံၚ်", "ပွမထညောံ", "contractions", "converbs", "determiner comparative forms", "ဗီုပြၚ်ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", "determiner superlative forms", "နာမ်မလဟုတ်စှ်ေ", "elative adjectives", "equative adjective forms", "equative adjectives", "future participles", "ဗီုပြၚ်ကြိယာမဒှ်နာမ်", "infinitive forms", "infinitives", "ဗီုပြၚ်အာမေဍိက်", "ယျဝဳဖေန်", "kanji readings", "negative participles", "nominal participles", "သဗ္ဗနာမ်ဝိဘတ်", "ဗီုပြၚ်ရုပ်နာမ်", "နာမ်ဗီုပြၚ်ၜါလ္ပာ်", "ဗီုပြၚ်နာမ်", "ဗီုပြၚ်နာမ်ပဝ်ကာယ်လ်", "နာမ်ဗီုပြၚ်ကိုန်ဗဟုဝစ်", "နာမ်ဗီုပြၚ်ပိုၚ်ပြဳ", "နာမ်ဗီုပြၚ်ကိုန်ဨကဝုစ်", "ဗီုပြၚ်ဂၞန်သၚ်္ချာ", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", "ဗီုပြၚ်လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", "ဗီုပြၚ်ကၞာတ်အမှိက်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ဟွံတဝ်စၞေဟ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုအတိက်ပြဟ်ပြေဟ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုအတိက်", "ဗီုပြၚ်လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုအတိက်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ဗီုပြၚ်ဟွံတဝ်စၞေဟ်နူအတိက်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်မက္ဍိုပ်ပေၚ်ပြဟ်ပြေဟ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ဗီုပြၚ်မက္ဍိုပ်ပေၚ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်မက္ဍိုပ်ပေၚ်ဟွံတဝ်စၞေဟ်", "ဖေန်အိန်", "ကိုန်ဗဟုဝစ်", "ဗီုပြၚ်ပသ္ၚောဲထောံ", "ဗီုပြၚ်မုက်နာမ်", "ဝိဘတ်ပသ္ၚောဲထောံလဝ်", "ဗီုပြၚ်ဝိဘတ်", "ဝိဘတ်ဗီုပြၚ်သဗ္ဗနာမ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ပစ္စုပ္ပန်ပြဟ်ပြေဟ်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ပစ္စုပ္ပန်", "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ပစ္စုပ္ပန်ဗီုပြၚ်ဟွံတဝ်စၞေဟ်", "ဗီုပြၚ်သဗ္ဗနာမ်", "သဗ္ဗနာမ်ဗီုပြၚ်ပိုၚ်ပြဳ", "ဗီုပြၚ်နာမ်မကိတ်ညဳ", "နာမ်မကိတ်ညဳဗီုပြၚ်ကိုန်ဗဟုဝစ်", "rafsi", "ဗီုအက္ခရ်ရောမ", "ဗီုပြၚ်တံရိုဟ်", "ကိုန်ဨကဝုစ်", "ဗီုပြၚ်အဆက်လက္ကရဴ", "ဗီုပြၚ်သဒ္ဒာနာမဝိသေသန", "သဒ္ဒာနာမဝိသေသန", "ဗီုပြၚ်သဒ္ဒာကြိယာဝိသေသန", "သဒ္ဒာကြိယာဝိသေသန", "ဗီုပြၚ်ကြိယာ", "နာမ်ဝါစာ", "နာမ်အပြံၚ်အသၠာဲ", "ကြိယာအပြံၚ်အသၠာဲ", "နာမဝိသေသနမပြံၚ်သၠာဲမာန်လဝ်", } --[==[ var: List of languages that will not have links to separate parts of the headword. ]==] data.no_multiword_links = list_to_set{ "zh", } --[==[ var: List of languages that will not have `LANG multiword terms` categories added. There are various reasons why languages are in this list: (a) words are written without spaces between them; (b) syllables are written with spaces between them; (c) variant reconstructions are notated with a tilde surrounded by spaces; (d) the language is a sign language, where pagenames are multiword descriptions of the gesture(s) required to make an individual sign; (e) some other weirdnesses. ]==] data.no_multiword_cat = list_to_set{ -------- Languages without spaces between words (sometimes spaces between phrases) -------- "blt", -- Tai Dam "ja", -- Japanese "khb", -- Lü "km", -- Khmer "lo", -- Lao "mnw", -- Mon "my", -- Burmese "nan", -- Min Nan (some words in Latin script; hyphens between syllables) "nan-hbl", -- Hokkien (some words in Latin script; hyphens between syllables) "nod", -- Northern Thai "ojp", -- Old Japanese "shn", -- Shan "sou", -- Southern Thai "tdd", -- Tai Nüa "th", -- Thai "tts", -- Isan "twh", -- Tai Dón "txg", -- Tangut "zh", -- Chinese (all varieties with Chinese characters) "zkt", -- Khitan -------- Languages with spaces between syllables -------- "ahk", -- Akha "aou", -- A'ou "atb", -- Zaiwa "byk", -- Biao "cdy", -- Chadong --"duu", -- Drung; not sure --"hmx-pro", -- Proto-Hmong-Mien --"hnj", -- Green Hmong; not sure "huq", -- Tsat "ium", -- Iu Mien --"lis", -- Lisu; not sure "mtq", -- Muong --"mww", -- White Hmong; not sure "onb", -- Lingao --"sit-gkh", -- Gokhy; not sure --"swi", -- Sui; not sure "tbq-lol-pro", -- Proto-Loloish "tdh", -- Thulung "ukk", -- Muak Sa-aak "vi", -- Vietnamese "yig", -- Wusa Nasu "zng", -- Mang -------- Languages with ~ with surrounding spaces used to separate variants -------- "mkh-ban-pro", -- Proto-Bahnaric "sit-pro", -- Proto-Sino-Tibetan; listed above -------- Other weirdnesses -------- "mul", -- Translingual; gestures, Morse code, etc. "aot", -- Atong (India); bullet is a letter -------- All sign languages -------- "ads", "aed", "aen", "afg", "ase", "asf", "asp", "asq", "asw", "bfi", "bfk", "bog", "bqn", "bqy", "bvl", "bzs", "cds", "csc", "csd", "cse", "csf", "csg", "csl", "csn", "csq", "csr", "doq", "dse", "dsl", "ecs", "esl", "esn", "eso", "eth", "fcs", "fse", "fsl", "fss", "gds", "gse", "gsg", "gsm", "gss", "gus", "hab", "haf", "hds", "hks", "hos", "hps", "hsh", "hsl", "icl", "iks", "ils", "inl", "ins", "ise", "isg", "isr", "jcs", "jhs", "jls", "jos", "jsl", "jus", "kgi", "kvk", "lbs", "lls", "lsl", "lso", "lsp", "lst", "lsy", "lws", "mdl", "mfs", "mre", "msd", "msr", "mzc", "mzg", "mzy", "nbs", "ncs", "nsi", "nsl", "nsp", "nsr", "nzs", "okl", "pgz", "pks", "prl", "prz", "psc", "psd", "psg", "psl", "pso", "psp", "psr", "pys", "rms", "rsl", "rsm", "sdl", "sfb", "sfs", "sgg", "sgx", "slf", "sls", "sqk", "sqs", "ssp", "ssr", "svk", "swl", "syy", "tse", "tsm", "tsq", "tss", "tsy", "tza", "ugn", "ugy", "ukl", "uks", "vgt", "vsi", "vsl", "vsv", "xki", "xml", "xms", "ygs", "ysl", "zib", "zsl", } --[==[ var: List of languages where a hyphen is not considered a word separator for the `LANG multiword terms` category. There are numerous reasons why languages are in this list; by each language should be listed the reason for inclusion. ]==] data.hyphen_not_multiword_sep = list_to_set{ "akk", -- Akkadian; hyphens between syllables "akl", -- Aklanon; hyphens for mid-word glottal stops "ber-pro", -- Proto-Berber; morphemes separated by hyphens "ceb", -- Cebuano; hyphens for mid-word glottal stops "cnk", -- Khumi Chin; hyphens used in single words "cpi", -- Chinese Pidgin English; Chinese-derived words with hyphens between syllables "de", -- German; too many false positives "esx-esk-pro", -- hyphen used to separate morphemes "fi", -- Finnish; hyphen used to separate components in compound words if the final and initial vowels match, respectively "gd", -- Scottish Gaelic; too many false positives like [[a-chianaibh]], [[a-nìos]], [[an-dè]] and other adverbs in a- and an- "hil", -- Hiligaynon; hyphens for mid-word glottal stops "hnn", -- Hanunoo; too many false positives "ilo", -- Ilocano; hyphens for mid-word glottal stops "kne", -- Kankanaey; hyphens for mid-word glottal stops "lcp", -- Western Lawa; dash as syllable joiner "lwl", -- Eastern Lawa; dash as syllable joiner "mfa", -- Pattani Malay in Thai script; dash as syllable joiner "mkh-vie-pro", -- Proto-Vietic; morphemes separated by hyphens "msb", -- Masbatenyo; too many false positives "tl", -- Tagalog; too many false positives "war", -- Waray-Waray; too many false positives "yo", -- Yoruba; hyphens used to show lengthened nasal vowels } --[==[ var: List of languages that will not have `LANG masculine nouns` and similar categories added. Generally, these languages are lacking gender but use the gender field for other purposes. (This is a massive hack and should be changed.) ]==] data.no_gender_cat = list_to_set{ -- Languages without gender but which use the gender field for other purposes "ja", "th", } --[==[ var: List of languages where [[Module:headword]] should not attempt to generate a transliteration even if the term is written in a non-Latin script. FIXME: Notate reasons why each language is in this list. ]==] data.notranslit = list_to_set{ "ams", "az", "bbc", "bug", "cdo", "cia", "cjm", "cjy", "cmn", "cnp", "cpi", "cpx", "csp", "czh", "czo", "gan", "hak", "hnm", "hsn", "ja", "kzg", "lad", "ltc", "luh", "lzh", "mnp", "ms", "mul", "mvi", "nan", "nan-dat", "nan-hbl", "nan-hlh", "nan-lnx", "nan-tws", "nan-zhe", "nan-zsh", "och", "oj", "okn", "ryn", "rys", "ryu", "sh", "sjc", "tgt", "th", "tkn", "tly", "txg", "und", "vi", "wuu", "xug", "yoi", "yox", "yue", "za", "zh", "zhx-sic", "zhx-tai", } --[==[ var: List of languages that will default to `sccat` being true, i.e. categories like `LANG POS in SCRIPT script` will automatically be generated. This can be overridden using {{para|sccat|0}} in {{tl|head}} or setting `sccat` to `false` in Lua. ]==] data.default_sccat = list_to_set{ "inc-apa", "inc-ash", "kfr", "ks", "mr", "mwr", "inc-oaw", "inc-ohi", "omr", "inc-opa", "phr", "pi", "pra", "sa", "skr", "sd", } --[==[ var: List of script codes for which a script-tagged display title will be added. ]==] data.toBeTagged = list_to_set{ "Ahom", "Arab", "fa-Arab", "glk-Arab", "kk-Arab", "ks-Arab", "ku-Arab", "mzn-Arab", "ms-Arab", "ota-Arab", "pa-Arab", "ps-Arab", "sd-Arab", "tt-Arab", "ug-Arab", "ur-Arab", "Armi", "Armn", "Avst", "Bali", "Bamu", "Batk", "Beng", "as-Beng", "Bopo", "Brah", "Brai", "Bugi", "Buhd", "Cakm", "Cans", "Cari", "Cham", "Cher", "Copt", "Cprt", "Cyrl", "Cyrs", "Deva", "Dsrt", "Egyd", "Egyp", "Ethi", "Geok", "Geor", "Glag", "Goth", "Grek", "Polyt", "polytonic", "Gujr", "Guru", "Hang", "Hani", "Hano", "Hebr", "Hira", "Hluw", "Ital", "Java", "Kali", "Kana", "Khar", "Khmr", "Knda", "Kthi", "Lana", "Laoo", "Latn", "Latf", "Latg", "Latnx", "Latinx", "pjt-Latn", "Lepc", "Limb", "Linb", "Lisu", "Lyci", "Lydi", "Mand", "Mani", "Marc", "Merc", "Mero", "Mlym", "Mong", "mnc-Mong", "sjo-Mong", "xwo-Mong", "Mtei", "Mymr", "Narb", "Nkoo", "Nshu", "Ogam", "Olck", "Orkh", "Orya", "Osma", "Ougr", "Palm", "Phag", "Phli", "Phlv", "Phnx", "Plrd", "Prti", "Rjng", "Runr", "Samr", "Sarb", "Saur", "Sgnw", "Shaw", "Shrd", "Sinh", "Sora", "Sund", "Sylo", "Syrc", "Tagb", "Tale", "Talu", "Taml", "Tang", "Tavt", "Telu", "Tfng", "Tglg", "Thaa", "Thai", "Tibt", "Ugar", "Vaii", "Xpeo", "Xsux", "Yiii", "Zmth", "Zsym", "Ipach", "Music", "Rumin", } --[==[ var: Parts of speech which will not be categorised in categories like `English terms spelled with É` if the term is the character in question (e.g. the letter entry for English [[é]]). This contrasts with entries like the French adjective [[m̂]], which is a one-letter word spelled with the letter. ]==] data.pos_not_spelled_with_self = list_to_set{ "diacritical marks", "Han characters", "Han tu", "hanja", "hanzi", "iteration marks", "kana", "kanji", "letters", "ligatures", "logograms", "morae", "numeral symbols", "numerals", "punctuation marks", "syllables", "symbols", } ------ 2. Lists not converted into sets. ------ --[==[ var: Recognized aliases for parts of speech (param 2=). Key is the short form and value is the canonical singular (not pluralized) form. It is singular so the same table can be used in [[Module:form of]] for the {{para|p}}/{{para|POS}} param and [[Module:links]] for the pos= param. Note that any part of speech, abbreviated or not, can be suffixed with `f` to generate the corresponding non-lemma form part of speech, such as `adjf`, `af` or `adjectivef` for `adjective form`, and `nounf` or `nf` for `noun form`. This expansion happens even when it does not make sense for the given part of speech (e.g. `pclf` expands to `particle form` and `symf` expands to `symbol form`), and currently also, at least in [[Module:headword]] (but not [[Module:links]]), even if the part before the `f` is not a recognized part of speech or abbreviation (hence `nerf` expands to `ner form`). ]==] data.pos_aliases = { a = "နာမဝိသေသန", adj = "နာမဝိသေသန", adv = "ကြိယာဝိသေသန", art = "ပစ္စဲ", det = "determiner", cnum = "cardinal number", conj = "သမ္ဗန္ဓ", conv = "converb", int = "အာမေဍိက်", interj = "အာမေဍိက်", intj = "အာမေဍိက်", interjections = "အာမေဍိက်", interjection = "အာမေဍိက်", n = "နာမ်", nf = "ဗီုပြၚ်နာမ်", nounf = "ဗီုပြၚ်နာမ်", num = "ဂၞန်သၚ်္ချာ", part = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", pcl = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", phr = "ဝါကျ", pn = "နာမ်မကိတ်ညဳ", postp = "ကဆံၚ်အကာဲအရာ", pre = "ဝိဘတ်", prep = "ဝိဘတ်", pro = "သဗ္ဗနာမ်", pron = "သဗ္ဗနာမ်", prop = "နာမ်မကိတ်ညဳ", proper = "နာမ်မကိတ်ညဳ", onum = "ordinal number", rom = "ဗီုအက္ခရ်ရောမ", romanization = "ဗီုအက္ခရ်ရောမ", romanizations = "ဗီုအက္ခရ်ရောမ", v = "ကြိယာ", vb = "ကြိယာ", vi = "intransitive verb", vt = "transitive verb", vti = "transitive and intransitive verb", ["diminutive noun"] = "နာမ်မလဟုတ်စှ်ေ", ["diminutive nouns"] = "နာမ်မလဟုတ်စှ်ေ", noun = "နာမ်", nouns = "နာမ်", ["noun form"] = "ဗီုပြၚ်နာမ်", ["noun forms"] = "ဗီုပြၚ်နာမ်", verb = "ကြိယာ", verbs = "ကြိယာ", ["verb form"] = "ဗီုပြၚ်ကြိယာ", ["verb forms"] = "ဗီုပြၚ်ကြိယာ", verbf = "ဗီုပြၚ်ကြိယာ", adjective = "နာမဝိသေသန", adjectives = "နာမဝိသေသန", adjf = "ဗီုပြၚ်နာမဝိသေသန", adjectivef = "ဗီုပြၚ်နာမဝိသေသန", ["adjective form"] = "ဗီုပြၚ်နာမဝိသေသန", ["adjective forms"] = "ဗီုပြၚ်နာမဝိသေသန", adverb = "ကြိယာဝိသေသန", adverbs = "ကြိယာဝိသေသန", ["mutated adjectives"] = "နာမဝိသေသနမပြံၚ်သၠာဲမာန်လဝ်", ["mutated adjective"] = "နာမဝိသေသနမပြံၚ်သၠာဲမာန်လဝ်", ["adverb form"] = "ဗီုပြၚ်ကြိယာဝိသေသန", ["adverb forms"] = "ဗီုပြၚ်ကြိယာဝိသေသန", interjection = "အာမေဍိက်", ["interjection form"] = "ဗီုပြၚ်အာမေဍိက်", ["interjection forms"] = "ဗီုပြၚ်အာမေဍိက်", pronoun = "သဗ္ဗနာမ်", pronouns = "သဗ္ဗနာမ်", ["pronoun form"] = "ဗီုပြၚ်သဗ္ဗနာမ်", ["pronoun forms"] = "ဗီုပြၚ်သဗ္ဗနာမ်", preposition = "ဝိဘတ်", ["preposition form"] = "ဗီုပြၚ်ဝိဘတ်", ["preposition forms"] = "ဗီုပြၚ်ဝိဘတ်", suffix = "အဆက်လက္ကရဴ", ["suffix form"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်လက္ကရဴ", ["suffix forms"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်လက္ကရဴ", phrase = "ဝါကျ", ["phrase form"] = "ဗီုပြၚ်ဝါကျ", ["phrase forms"] = "ဗီုပြၚ်ဝါကျ", numeral = "ဂၞန်သၚ်္ချာ", numerals = "ဂၞန်သၚ်္ချာ", ["numeral form"] = "ဗီုပြၚ်ဂၞန်သၚ်္ချာ", ["numeral forms"] = "ဗီုပြၚ်ဂၞန်သၚ်္ချာ", proverb = "ပေါရာဏာံပေါရာဒါံ", conjunction = "သမ္ဗန္ဓ", conjunctions = "သမ္ဗန္ဓ", ["conjunction form"] = "ဗီုပြၚ်သမ္ဗန္ဓ", ["conjunction forms"] = "ဗီုပြၚ်သမ္ဗန္ဓ", contraction = "ပွမထညောံ", ["contraction form"] = "ဗီုပြၚ်ပွမထညောံ", ["contraction forms"] = "ဗီုပြၚ်ပွမထညောံ", article = "ပစ္စဲ", articles = "ပစ္စဲ", ["article form"] = "ဗီုပြၚ်ပစ္စဲ", ["article forms"] = "ဗီုပြၚ်ပစ္စဲ", root = "တံရိုဟ်", ["root form"] = "ဗီုပြၚ်တံရိုဟ်", ["root forms"] = "ဗီုပြၚ်တံရိုဟ်", prefix = "အဆက်ဂတ", prefixes = "အဆက်ဂတ", ["prefix form"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်ဂတ", ["prefix forms"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်ဂတ", particle = "ကၞာတ်အမှိက်", classifier = "နာမ်ပါ်ကၞာတ်", determiner = "ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", determiners = "ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", ["mutated noun"] = "နာမ်အပြံၚ်အသၠာဲ", ["mutated verb"] = "ကြိယာအပြံၚ်အသၠာဲ", ["determiner form"] = "ဗီုပြၚ်ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", ["determiner forms"] = "ဗီုပြၚ်ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်", ["reconstructed determiner"] = "ဖျေံလဝ်သန္နိဋ္ဌာန်နကဵုဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ", ["reconstructed verb"] = "ကြိယာဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ", ["reconstructed noun"] = "နာမ်ဗီုပြၚ်သိုၚ်တၟိ", counter = "ရိုဟ်သၠုဲ", postposition = "ကဆံၚ်", misspelling = "ခ္ဍံက်လိက်ဗၠေတ်", final = "အဆံၚ်လက္ကရဴ", ["verb finals"] = "ကြိယာအဆံၚ်လက္ကရဴ", ["transitive inanimate verb finals"] = "ကြိယာအပြံၚ်အလှာဲအဆံၚ်လက္ကရဴမသ္ကုဟၟဲကဵုလမျီုနကဵုဘာသာ", affix = "အဆက်စုတ်လက္ကရဴ", ["affix form"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်စုတ်လက္ကရဴ", ["affix forms"] = "ဗီုပြၚ်အဆက်စုတ်လက္ကရဴ", ["diacritical mark"] = "ခရက်သမ္တီလဝ်ဓမံက်ထ္ၜးရမျာၚ်", postposition = "ကဆံၚ်အကာဲအရာ", ["postposition form"] = "ဗီုပြၚ်ကဆံၚ်အကာဲအရာ", symbol = "သၚ်္ကေတ", symbols = "သၚ်္ကေတ", infix = "စန်", letter = "အက္ခရ်", hanzi = "ဟာန်သဳ", ["prepositional phrase"] = "ဝါကျဝိဘတ်", ["prepositional pronoun"] = "သဗ္ဗနာမ်ဝိဘတ်", stem = "တံမအရေဝ်", participle = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", participles = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", ["past participle"] = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုအတိက်", ["past participle form"] = "ဗီုပြၚ်လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်နကဵုအတိက်", ["proper noun"] = "နာမ်မကိတ်ညဳ", ["proper noun form"] = "ဗီုပြၚ်နာမ်မကိတ်ညဳ", ["participle form"] = "ဗီုပြၚ်လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်", ["comparative adjective"] = "နာမဝိသေသနပတုပ်ရံၚ်", ["superlative adjective"] = "သဒ္ဒာနာမဝိသေသန", ["numeral symbol"] = "သၚ်္ကေတဂၞန်သၚ်္ချာ", ["particle forms"] = "ဗီုပြၚ်ကၞာတ်အမှိက်", ["particle form"] = "ဗီုပြၚ်ကၞာတ်အမှိက်", ["present participles"] = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ပစ္စုပ္ပန်", ["present participle"] = "လုပ်ကၠောန်စွံလဝ်ပစ္စုပ္ပန်", ["alternative form"] = "ဗီုပြၚ်တၞဟ်ခြာ", singulative = "ကိုန်ဨကဝုစ်", singulatives = "ကိုန်ဨကဝုစ်", gerund = "ဗီုပြၚ်ကြိယာမဒှ်နာမ်", gerunds = "ဗီုပြၚ်ကြိယာမဒှ်နာမ်", ["punctuation mark"] = "ခရက်သမ္တီလဝ်သၚ်္ကေတပိုတ်", ["punctuation marks"] = "ခရက်သမ္တီလဝ်သၚ်္ကေတပိုတ်", ["personal pronoun"] = "သဗ္ဗနာမ်ဆေၚ်စပ်ကဵုပူဂဵု", ["personal pronouns"] = "သဗ္ဗနာမ်ဆေၚ်စပ်ကဵုပူဂဵု", } --[==[ var: Map of parts of speech for which categories like `German masculine nouns` or `Russian imperfective verbs` will be generated if the headword is of the appropriate gender/number. The map is used to canonicalize parts of speech for categorization purposes; specifically, proper nouns categorizes like nouns. ]==] data.pos_for_gender_number_cat = { ["နာမ်"] = "နာမ်", ["နာမ်မကိတ်ညဳ"] = "နာမ်", ["အဆက်လက္ကရဴ"] = "အဆက်လက္ကရဴ", -- We include verbs because impf and pf are valid "genders". ["ကြိယာ"] = "ကြိယာ", } --[==[ var: Lower limit for a "long" word in a particular language. Used to categorize terms into e.g. [[:Category:Long English words]] automatically. Languages with no mapping here do not get categorized. ]==] data.long_word_thresholds = { ["af"] = 20, ["bg"] = 20, ["cy"] = 25, ["de"] = 20, ["en"] = 25, ["es"] = 20, ["fr"] = 20, ["ka"] = 20, ["sv"] = 20, ["tl"] = 25, } ------ 3. Page-wide processing (so that it only needs to be done once per page). ------ data.page = require(headword_page_module).process_page() -- Set some page properties directly on `data` for ease of use. data.pagename = data.page.pagename data.encoded_pagename = data.page.encoded_pagename return data azjfkvjjk212o8vyv4vo2i2ih1agewq ထာမ်ပလိက်:ja-verbconj-auto 10 49469 421516 64774 2026-10-10T06:04:31Z 咽頭べさ 33 421516 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{inflection-table-top|palette=red|tall=yes|title=သမ္ဗန္ဓဆေၚ်စပ်ကဵု "{{lang|ja|{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{#if:{{{suru|}}}|[[する]]|{{{terminal}}}}}}}}}" (ဗဵုရံၚ် [[:en:Appendix:Japanese verbs|ကြိယာဂျပါန်ဂမၠိုၚ်]])}} ! colspan="4" class="outer" | [[:en:Appendix:Japanese glossary#katsuyōkei|''Katsuyōkei'']] ("ဗီုပြၚ်တံမအရေဝ်ဂမၠိုၚ်") |- ! style="width:20%" | [[:en:Appendix:Japanese glossary#mizenkei|''Mizenkei'']] ("ပါဲဗလေတ်ဟွံဗၠး") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{imperfective}}}|{{{imperfective2|}}}|{{{imperfective3|}}}}} |- ! [[:en:Appendix:Japanese glossary#ren'yōkei|''Ren’yōkei'']] ("မထ္ၜးအဆက်အစပ်") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{continuative}}}|{{{continuative2|}}}|{{{continuative3|}}}}} |- ! [[:en:Appendix:Japanese glossary#shūshikei|''Shūshikei'']] ("ထေမိနဝ်") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{terminal}}}|{{{terminal2|}}}|{{{terminal3|}}}}} |- ! [[:en:Appendix:Japanese glossary#rentaikei|''Rentaikei'']] ("သ္ပသၠဲပ္တိတ်နာမဝိသေသန") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{attributive}}}|{{{attributive2|}}}|{{{attributive3|}}}}} |- ! [[:en:Appendix:Japanese glossary#kateikei|''Kateikei'']] ("သ္ပဗ္စာရဏာဖျေံစိုတ်လဝ်") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{hypothetical}}}|{{{hypothetical2|}}}|{{{hypothetical3|}}}}} |- ! [[:en:Appendix:Japanese glossary#meireikei|''Meireikei'']] ("ပါဲဗလေတ်ဟွံဗၠး") {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{imperative}}}|{{{imperative2|}}}|{{{imperative3|}}}|note1={{{imp1_note|}}}|note2={{{imp2_note|}}}}} |- ! colspan="4" class="outer" | ကဳခၞံဗဒှ်အဓိကဂမၠိုၚ် |- ! ဗီုမဒုၚ်ဒဝ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{passive}}}|{{{passive2|}}}|{{{passive3|}}}}} |- ! ပရောဟိုတ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{causative}}}|{{{causative2|}}}|{{{causative3|}}}}} |- ! ပရေၚ်ဒှ်မာန် {{#if:{{{nopotential|}}}|{{ja-verbconj-row|lemma=&ast;|kana=&ast;|}}|{{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{potential}}}|{{{potential2|}}}|{{{potential3|}}}|note2={{{pont2_note|}}}}}}} |- ! ပရေၚ်ဆန္ဒဒှ်မာန် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{volitional}}}|{{{volitional2|}}}|{{{volitional3|}}}}} |- ! လက္ခဏာနုက် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{negative}}}|{{{negative2|}}}|{{{negative3|}}}}} |- ! ဗီုပြၚ်ပါဲတးမထ္ၜးအဆက်အစပ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{negative_continuative}}}|{{{negative_continuative2|}}}|{{{negative_continuative3|}}}}} |- ! လုပ်အဝေါၚ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{formal}}}|{{{formal2|}}}|{{{formal3|}}}}} |- ! လက္ခဏာမဍိုက်ပေၚ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{perfective}}}|{{{perfective2|}}}|{{{perfective3|}}}}} |- ! မအရေဝ်ဆက်စပ် {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{conjunctive}}}|{{{conjunctive2|}}}|{{{conjunctive3|}}}}} |- ! ပရေၚ်ထ္ၜးမတော်ဆ {{ja-verbconj-row|lemma={{{lemma}}}|kana={{{kana}}}|{{{hypothetical_conditional}}}|{{{hypothetical_conditional2|}}}|{{{hypothetical_conditional3|}}}}} {{inflection-table-bottom|notes={{{notes|}}}}}</includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> tw0nvai9cjzpdsol086l27omqyz0y7t ကဏ္ဍ:နာမ်ခေတ်ဂမၠိုၚ် 14 58710 421482 77247 2026-10-09T18:01:14Z 咽頭べさ 33 咽頭べさ ပြံင်ပဆုဲလဝ် မုက်လိက် [[ကဏ္ဍ:နာမ် ခေတ်]] ဇရေင် [[ကဏ္ဍ:နာမ်ခေတ်ဂမၠိုၚ်]] သီုကဵု ဟွံဂွံ ဂိုင်စွံလဝ် မကလေင်ပညုင် 77247 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ဘာသာခေတ်]] s0quvdullc907kior1g1tmbe8ff04hl ကဏ္ဍ:ဝေါဟာအဓိကခေတ်ဂမၠိုၚ် 14 58712 421481 170087 2026-10-09T18:00:41Z 咽頭べさ 33 咽頭べさ ပြံင်ပဆုဲလဝ် မုက်လိက် [[ကဏ္ဍ:ဝေါဟာခေတ်နွံပ္ဍဲအဘိဓာန်ဂမၠိုၚ်]] ဇရေင် [[ကဏ္ဍ:ဝေါဟာအဓိကခေတ်ဂမၠိုၚ်]] သီုကဵု ဟွံဂွံ ဂိုင်စွံလဝ် မကလေင်ပညုင် 77249 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ဘာသာခေတ်|အ]] 22fem10kjaynx3da64r4psafekk880x ကဏ္ဍ:ဝေါဟာကြုက်မၞုံကဵုဒုၚ်စသိုၚ်အရီုမဟွံဂတာပ်ခေတ် 14 71329 421487 93917 2026-10-10T00:12:37Z 咽頭べさ 33 咽頭べさ ပြံင်ပဆုဲလဝ် မုက်လိက် [[ကဏ္ဍ:ဝေါဟာကြုက် မနွံကဵုဒုၚ်စသိုၚ်အရီုမဟွံဂတာပ်ခေတ်]] ဇရေင် [[ကဏ္ဍ:ဝေါဟာကြုက်မၞုံကဵုဒုၚ်စသိုၚ်အရီုမဟွံဂတာပ်ခေတ်]] သီုကဵု ဟွံဂွံ ဂိုင်စွံလဝ် မကလေင်ပညုင် 93917 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ဘာသာကြုက်]] 7fjgz08til7adt5pgic6t5bi3zpic2g မဝ်ဂျူ:ja-acc-table 828 219709 421515 300280 2026-10-10T05:17:55Z 咽頭べさ 33 421515 Scribunto text/plain -- This module implements the template {{ja-acc-table}}. -- Author: [[User:Shlyst]] -- To-do: Counter suffixes, 個, 匹, 枚, etc. local export = {} local match = mw.ustring.match local m_str_utils = require("Module:string utilities") local find = m_str_utils.find local usub = m_str_utils.sub local ulen = m_str_utils.len local gmatch = m_str_utils.gmatch local gsub = m_str_utils.gsub local gsplit = m_str_utils.gsplit local m_ja_pron = require("Module:ja-pron") local range = mw.loadData("Module:ja/data/range") local a_kana = range.vowels.a local i_kana = range.vowels.i local u_kana = range.vowels.u local e_kana = range.vowels.e local o_kana = range.vowels.o local n_kana = range.vowels.n local submoraic_kana = range.submoraic_kana local morae_negative_pattern = "[" .. submoraic_kana .. "%. ]" local function count_morae(kana) return ulen(kana) - select(2, gsub(kana, morae_negative_pattern, "")) end local inflection_types = { { id = "verb-godan", style = {verb=true, godan=true}, doc = "ကြိယာဂဝ်ဒါန်ဂမၠိုၚ်" }, { id = "verb-ichidan", style = {verb=true, ichidan=true}, doc = "ကြိယာအိချိဒါန်ဂမၠိုၚ်" }, { id = "verb-aru", style = {verb=true, godan=true, aru=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|ある}}၊ ကဵု အပ္ဍဲသာ်လဵုဒှ်ဒှ်မတုဲဒှ်ကဵု ဂှ်။" }, { id = "verb-iku", style = {verb=true, godan=true, iku=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|いく}}၊ ကဵု အပ္ဍဲသာ်လဵုဒှ်ဒှ်မတုဲဒှ်ကဵု ဂှ်။ ဣအပ္ဍဲကိုန်ဨကဝုစ်ဗီုပြၚ်{{m|ja||て}}သာ်ဂှ်။" }, { id = "verb-honorific", style = {verb=true, godan=true, honorific=true}, doc = "ကြိယာဗီုပြၚ်ပတိုန်ဂုန်စရာဲ၊ ဗွဲမဂၠိုၚ်တဴညံၚ်ရဴ {{m|ja|いらっしゃる}}, {{m|ja|くださる}}၊ မဒှ်ဒၟံၚ်ကြိယာအဇာဂဝ်ဒါန်ဗီုပြၚ်မချူဗပေၚ်စုတ်လဝ်လက္ကရဴကာလဟွံတုဲဒှ်ကဵုဗီုပြၚ်ဗျဉ်၊ ဆ္ဂးမချူဗပေၚ်စုတ်လက္ကရဴဟေၚ် {{m|ja||い}} (ဥပမာ {{m|ja|ございます}} ညံၚ်ရဴမချူဗပေၚ်စုတ်နကဵု {{m|ja|ござります}})။" }, { id = "verb-koute-toute", style = {verb=true, godan=true, koute_toute=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|乞う}}, {{m|ja|問う}}၊ ကဵု အပ္ဍဲဆက်စပ်ကဵုအလဵုဒှ်ဒှ်၊ ကာလမထ္ၜးဗီုပြၚ်{{m|ja||て}} ဗွဲမဂၠိုၚ်နကဵု {{m|ja||う}} ''အန်ဗေန်''၊ ညံၚ်ရဴချူဗပေၚ်စုတ်နကဵု {{m|ja||っ}} (''သဝ်ကုအန်'') ''အန်ဗေန်'' (မတၚ်လဝ်ယၟု၊ ညံၚ်ရဴ {{m|ja||こうて}}, {{m|ja||とうて}} သီုကဵုမချူဗေၚ်စုတ်နကဵု {{m|ja||こって}}, {{m|ja||とって}})။" }, { id = "verb-kureru", style = {verb=true, ichidan=true, kureru=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|くれる}}။" }, { id = "verb-suru", style = {verb=true, suru=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|する}}။" }, { id = "verb-suru-zuru", style = {verb=true, suru_zuru=true}, doc = "ကြိယာမၞုံကဵုခၞံဗဒှ်မအရေဝ်မွဲမွဲဒကုတ်နကဵု {{m|ja|する}} ဝါ {{m|ja|ずる}}၊ ဗွဲမဂၠိုၚ်ညံၚ်ရဴ {{m|ja|値する}}၊ ဗီုပြၚ်လ္ၚဵုလ္ၚဵုမသာဲခြာအာကဵုအတိုၚ်ပကတိနကဵုဗွဲတၟေၚ်ကြိယာ{{m|ja||する}}ဂမၠိုၚ်၊ အတိုၚ်ဥပမာသာ်ဂှ်။ {{m|ja||あたいさない}} သီုကဵုမက္တဵုဒှ်မာန်အပ္ဍဲမချူဗပေၚ်စုတ်နကဵု {{m|ja||あたいしない}}။" }, { id = "verb-kuru", style = {verb=true, kuru=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကြိယာ {{m|ja|来る}} ကဵု ဣမစှ်ေကၠုၚ်သာ်ဂှ်။" }, { id = "adj-i", style = {adjective = true}, doc = "နာမဝိသေသနいဂမၠိုၚ်" }, { id = "adj-yoku", style = {adjective = true, yoku=true}, doc = "မဆေၚ်စပ်ကဵုနာမဝိသေသနいい၊ ဝါ နာမဝိသေသနမဒှ်ဣအပ္ဍဲသာ်ဂှ်၊ ကာလမရပ်စပ်ဆေၚ်စပ်ကဵုဝေါဟာ よ မသ္ပလဝ်စၞးဆေၚ်စပ်ကဵု い (ဥပမာ よく မသ္ပလဝ်စၞးဆေၚ်စပ်ကဵု いく)။" } } local function get_inflection_type(type_id) for _, inflection_type in ipairs(inflection_types) do if type_id == inflection_type.id then return inflection_type end end end function export.document_inflection_types(frame) local wikitext = {} for i, inflection_type in ipairs(inflection_types) do table.insert(wikitext, "; ") table.insert(wikitext, inflection_type.id) table.insert(wikitext, "\n: ") table.insert(wikitext, inflection_type.doc) if i ~= #inflection_types then table.insert(wikitext, "\n") end end return frame:preprocess(table.concat(wikitext)) end local function inflect(lemma, kana, style, accs, te_form_accs) local kanji = lemma local lemma_kana = kana kana = gsub(kana, "[%. ]+$", "") local kana_morae_str = gsub(kana, "[%. ]", "") local kana_morae_str_without_submoraic = gsub(kana_morae_str, morae_negative_pattern, "") local n_morae = count_morae(kana) for _, acc in ipairs(accs) do if acc > n_morae then error("Accent is larger than kana") end end if style.verb or style.adjective then kana = usub(kana, 1, ulen(kana) - 1) .. "." .. usub(kana, ulen(kana), ulen(kana) + 1) if usub(lemma, ulen(lemma), ulen(lemma) + 1) ~= usub(kana_morae_str, ulen(kana_morae_str), ulen(kana_morae_str) + 1) then error("Lemma and kana do not have the same ending: " .. lemma .. " " .. lemma_kana) end if n_morae < 2 then error("Kana must have at least 2 morae") end for _, acc in ipairs(accs) do if acc == n_morae then error("Accent cannot be Odaka") end end local function add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) for _, infl in ipairs(infl_table) do if infl.kanji == kanji and infl.kana == kana and infl.acc == acc then return end end table.insert(infl_table, {kanji=kanji, kana=kana, acc=acc}) end local penultimate_jiritsuhaku_pos local consecutive_penultimate_jiritsuhaku if n_morae > 2 then penultimate_jiritsuhaku_pos = 1 consecutive_penultimate_jiritsuhaku = 0 for i = 2, ulen(kana_morae_str_without_submoraic) - 1 do local mora = usub(kana_morae_str_without_submoraic, i, i) local mora_is_jiritsuhaku = not find(mora, "^[あいうえおをゑゐアイウエオヲヱヰんっンッー]$") if mora_is_jiritsuhaku then penultimate_jiritsuhaku_pos = i consecutive_penultimate_jiritsuhaku = 0 else consecutive_penultimate_jiritsuhaku = consecutive_penultimate_jiritsuhaku + 1 end end end local function acc_is_deep(acc) return penultimate_jiritsuhaku_pos and acc > 0 and (acc < penultimate_jiritsuhaku_pos or (acc == penultimate_jiritsuhaku_pos and consecutive_penultimate_jiritsuhaku >= 2)) end if style.verb then local plain = {} local te = {} local nai = {} local ba = {} local imperative = {} local volitional = {} local desiderative = {} local masu = {} local renyokei = {} local zu = {} local passive = {} local causative = {} local potential = {} local function add_infl_te_forms(te_form_kanji, te_form_kana) for _, te_form_acc in ipairs(te_form_accs) do add_infl(te, te_form_kanji, te_form_kana, te_form_acc) end end local function add_infl_func(infl_table, kanji, kana, func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else add_infl(infl_table, kanji, kana, func(acc)) end end end local function add_infl_func_heibangata_ifelse(infl_table, kanji, kana, true_func, false_func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, true_func(acc)) elseif acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else add_infl(infl_table, kanji, kana, false_func(acc)) end end end local function add_infl_func_heibangata_ifelse_te(infl_table, kanji, kana, func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, func(acc)) elseif acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else for _, te_form_acc in ipairs(te_form_accs) do if te_form_acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, func(0)) else add_infl(infl_table, kanji, kana, te_form_acc) end end end end end if style.godan then local kanji_prefix = usub(kanji, 1, ulen(kanji) - 1) local kana_prefix = usub(kana, 1, ulen(kana) - 1) local aru_is_kanji local aru_kanji_prefix local aru_kana_prefix if style.aru then if find(kanji, "あ[ ]*る$") then aru_kanji_prefix = gsub(kanji, "あ[ ]*る$", "") elseif find(kanji, "有[ ]*る$") then aru_kanji_prefix = gsub(kanji, "有[ ]*る$", "") aru_is_kanji = true elseif find(kanji, "在[ ]*る$") then aru_kanji_prefix = gsub(kanji, "在[ ]*る$", "") aru_is_kanji = true else error("Invalid ある verb lemma " .. kanji) end if not find(kana, "あ[%. ]*る$") then error("Invalid ある verb kana " .. lemma_kana) end aru_kana_prefix = gsub(kana, "あ[%. ]*る$", "") kana_prefix = aru_kana_prefix .. ".あ." end local te_form_kanji local te_form_kana local xi, xa, xe, xo local last_char = usub(kana, ulen(kana), ulen(kana) + 1) if last_char == "う" then if style.koute_toute then te_form_kanji = kanji_prefix .. "うて" te_form_kana = gsub(kana_prefix, "%.*$", "") .. "うて" else te_form_kanji = kanji_prefix .. "って" te_form_kana = kana_prefix .. "って" end xi = "い" xa ="わ" xe = "え" xo = "お" elseif last_char == "く" then if style.iku then te_form_kanji = kanji_prefix .. "って" te_form_kana = kana_prefix .. "って" else te_form_kanji = kanji_prefix .. "いて" te_form_kana = kana_prefix .. "いて" end xi = "き" xa ="か" xe = "け" xo = "こ" elseif last_char == "ぐ" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "いで" te_form_kana = kana_prefix .. "いで" xi = "ぎ" xa ="が" xe = "げ" xo = "ご" elseif last_char == "す" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "して" te_form_kana = kana_prefix .. "して" xi = "し" xa ="さ" xe = "せ" xo = "そ" elseif last_char == "つ" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "って" te_form_kana = kana_prefix .. "って" xi = "ち" xa ="た" xe = "て" xo = "と" elseif last_char == "ぬ" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "んで" te_form_kana = kana_prefix .. "んで" xi = "に" xa ="な" xe = "ね" xo = "の" elseif last_char == "ぶ" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "んで" te_form_kana = kana_prefix .. "んで" xi = "び" xa ="ば" xe = "べ" xo = "ぼ" elseif last_char == "む" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "んで" te_form_kana = kana_prefix .. "んで" xi = "み" xa ="ま" xe = "め" xo = "も" elseif last_char == "る" then te_form_kanji = kanji_prefix .. "って" te_form_kana = kana_prefix .. "って" xi = "り" xa ="ら" xe = "れ" xo = "ろ" else error("Unknown godan verb ending " .. kanji) end add_infl_te_forms(te_form_kanji, te_form_kana) add_infl_func(plain, kanji_prefix .. last_char, kana_prefix .. last_char, function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. xe .. "ば", kana_prefix .. xe .. "ば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. xo .. "う", kana_prefix .. xo .. "う", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. xi .. "たい", kana_prefix .. xi .. "たい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func(renyokei, kanji_prefix .. xi, kana_prefix .. xi, function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. xa .. "れる", kana_prefix .. xa .. "れる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. xa .. "せる", kana_prefix .. xa .. "せる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. xa .. "す", kana_prefix .. xa .. "す", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. xe .. "る", kana_prefix .. xe .. "る", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) if style.aru then if aru_is_kanji then add_infl_func(nai, aru_kanji_prefix .. "無い", aru_kana_prefix .. "ない", function(acc) return acc end) else add_infl_func(nai, aru_kanji_prefix .. "ない", aru_kana_prefix .. "ない", function(acc) return acc end) end else add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. xa .. "ない", kana_prefix .. xa .. "ない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) end if style.honorific then add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "い", kana_prefix .. "い", function(acc) return acc end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. "います", kana_prefix .. "います", function(acc) return n_morae + 1 end) else add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. xe, kana_prefix .. xe, function(acc) return acc end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. xi .. "ます", kana_prefix .. xi .. "ます", function(acc) return n_morae + 1 end) end if style.koute_toute then add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. xa .. "ず", kana_prefix .. xa .. "ず", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. xa .. "ず", kana_prefix .. xa .. "ず", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) else add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. xa .. "ず", kana_prefix .. xa .. "ず", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) end elseif style.ichidan then if not find(kana, "[" .. e_kana .. i_kana .. "][%. ]*る$") then error("Invalid ichidan verb kana " .. lemma_kana) end local kana_prefix = gsub(kana, "([" .. e_kana .. i_kana .. "])[%. ]*る$", ".%1.") local kanji_prefix = usub(kanji, 1, ulen(kanji) - 1) local te_form_kanji = kanji_prefix .. "て" local te_form_kana = kana_prefix .. "て" add_infl_te_forms(te_form_kanji, te_form_kana) add_infl_func(plain, kanji_prefix .. "る", kana_prefix .. "る", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. "ない", kana_prefix .. "ない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. "れば", kana_prefix .. "れば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. "よう", kana_prefix .. "よう", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. "たい", kana_prefix .. "たい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. "ます", kana_prefix .. "ます", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix, kana_prefix, function(acc) return 0 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. "ず", kana_prefix .. "ず", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "られる", kana_prefix .. "られる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "させる", kana_prefix .. "させる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "さす", kana_prefix .. "さす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "られる", kana_prefix .. "られる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "れる", kana_prefix .. "れる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) if style.kureru then add_infl_func(imperative, kanji_prefix, kana_prefix, function(acc) return acc end) else add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "ろ", kana_prefix .. "ろ", function(acc) return acc end) end add_infl_func_heibangata_ifelse(imperative, kanji_prefix .. "よ", kana_prefix .. "よ", function(acc) return n_morae - 1 end, function(acc) return acc end) elseif style.suru then local kanji_prefix local kana_prefix local su_kanji if find(kanji, "す[ ]*る$") then kanji_prefix = gsub(kanji, "す[ ]*る$", "") elseif find(kanji, "為[ ]*る$") then kanji_prefix = gsub(kanji, "為[ ]*る$", "") su_kanji = "為" else error("Invalid suru verb lemma " .. kanji) end if not find(kana, "す[%. ]*る$") then error("Invalid suru verb kana " .. lemma_kana) end kana_prefix = gsub(kana, "す[%. ]*る$", "") .. "." add_infl_te_forms(kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "て", kana_prefix .. "して") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. (su_kanji or "す") .. "る", kana_prefix .. "する", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "ない", kana_prefix .. "しない", function(acc) return 0 end, function (acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. (su_kanji or "す") .. "れば", kana_prefix .. "すれば", function(acc) return n_morae end, function (acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "ろ", kana_prefix .. "しろ", function (acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. (su_kanji or "せ") .. "よ", kana_prefix .. "せよ", function (acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(volitional, kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "よう", kana_prefix .. "しよう", function(acc) return n_morae end, function (acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "たい", kana_prefix .. "したい", function(acc) return 0 end, function (acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. (su_kanji or "し") .. "ます", kana_prefix .. "します", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix .. (su_kanji or "し"), kana_prefix .. "し", function (acc) return 0 end) add_infl_func(zu, kanji_prefix .. (su_kanji or "せ") .. "ず", kana_prefix .. "せず", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. (su_kanji or "さ") .. "れる", kana_prefix .. "される", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. (su_kanji or "さ") .. "せる", kana_prefix .. "させる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. (su_kanji or "さ") .. "す", kana_prefix .. "さす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func(potential, kanji_prefix .. (su_kanji and "出来" or "でき") .. "る", kana_prefix .. "できる", function(acc) return n_morae end) elseif style.suru_zuru then if find(kana, "っ[%. ]*す[%. ]*る$") then local kana_prefix = gsub(kana, "っ[%. ]*す[%. ]*る$", "") .. "." if not find(kanji, "す[ ]*る$") then error("Invalid する verb lemma " .. lemma) end local kanji_prefix = gsub(kanji, "す[ ]*る$", "") add_infl_te_forms(kanji_prefix .. "して", kana_prefix .. "っして") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. "する", kana_prefix .. "っする", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. "しない", kana_prefix .. "っしない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. "すれば", kana_prefix .. "っすれば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "しろ", kana_prefix .. "っしろ", function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "せよ", kana_prefix .. "っせよ", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. "しよう", kana_prefix .. "っしよう", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. "したい", kana_prefix .. "っしたい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. "します", kana_prefix .. "っします", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix .. "し", kana_prefix .. "っし", function(acc) return 0 end) add_infl_func(zu, kanji_prefix .. "せず", kana_prefix .. "っせず", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "せられる", kana_prefix .. "っせられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "しられる", kana_prefix .. "っしられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "しさせる", kana_prefix .. "っしさせる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "しさす", kana_prefix .. "っしさす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "せられる", kana_prefix .. "っせられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "しられる", kana_prefix .. "っしられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) elseif find(kanji, "す[ ]*る$") then local kanji_prefix = gsub(kanji, "す[ ]*る$", "") if not find(kana, "す[%. ]*る$") then error("Invalid する verb kana " .. lemma_kana) end local kana_prefix = gsub(kana, "す[%. ]*る$", "") .. "." add_infl_te_forms(kanji_prefix .. "して", kana_prefix .. "して") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. "する", kana_prefix .. "する", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. "さない", kana_prefix .. "さない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. "しない", kana_prefix .. "しない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. "すれば", kana_prefix .. "すれば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(ba, kanji_prefix .. "せば", kana_prefix .. "せば", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(imperative, kanji_prefix .. "せ", kana_prefix .. "せ", function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "しろ", kana_prefix .. "しろ", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(imperative, kanji_prefix .. "せよ", kana_prefix .. "せよ", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. "そう", kana_prefix .. "そう", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. "しよう", kana_prefix .. "しよう", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. "したい", kana_prefix .. "したい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. "します", kana_prefix .. "します", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix .. "し", kana_prefix .. "し", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. "さず", kana_prefix .. "さず", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "される", kana_prefix .. "される", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "させる", kana_prefix .. "させる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "さす", kana_prefix .. "さす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "せる", kana_prefix .. "せる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) elseif find(kanji, "ず[ ]*る$") then local kanji_prefix = gsub(kanji, "ず[ ]*る$", "") if not find(kana, "ず[%. ]*る$") then error("Invalid ずる verb kana " .. lemma_kana) end local kana_prefix = gsub(kana, "ず[%. ]*る$", "") .. "." add_infl_te_forms(kanji_prefix .. "じて", kana_prefix .. "じて") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. "ずる", kana_prefix .. "ずる", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. "じない", kana_prefix .. "じない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. "ずれば", kana_prefix .. "ずれば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "じろ", kana_prefix .. "じろ", function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. "ぜよ", kana_prefix .. "ぜよ", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. "じよう", kana_prefix .. "じよう", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. "じたい", kana_prefix .. "じたい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. "じます", kana_prefix .. "じます", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix .. "じ", kana_prefix .. "じ", function(acc) return acc end) add_infl_func(zu, kanji_prefix .. "ぜず", kana_prefix .. "ぜず", function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "じられる", kana_prefix .. "じられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. "ぜられる", kana_prefix .. "ぜられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "じさせる", kana_prefix .. "じさせる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. "じさす", kana_prefix .. "じさす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "じられる", kana_prefix .. "じられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. "ぜられる", kana_prefix .. "ぜられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) else error("Invalid する or ずる verb kana " .. lemma_kana) end elseif style.kuru then local kanji_prefix local kana_prefix local ku_kanji if find(kanji, "く[ ]*る$") then kanji_prefix = gsub(kanji, "く[ ]*る$", "") elseif find(kanji, "来[ ]*る$") then kanji_prefix = gsub(kanji, "来[ ]*る$", "") ku_kanji = "来" else error("Invalid kuru verb lemma " .. kanji) end if not find(kana, "く[%. ]*る$") then error("Invalid kuru verb kana " .. lemma_kana) end kana_prefix = gsub(kana, "く[%. ]*る$", "") .. "." add_infl_te_forms(kanji_prefix .. (ku_kanji or "き") .. "て", kana_prefix .. "きて") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. (ku_kanji or "く") .. "る", kana_prefix .. "くる", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(nai, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "ない", kana_prefix .. "こない", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(ba, kanji_prefix .. (ku_kanji or "く") .. "れば", kana_prefix .. "くれば", function(acc) return n_morae end, function(acc) return acc end) add_infl_func(imperative, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "い", kana_prefix .. "こい", function(acc) return acc end) add_infl_func(volitional, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "よう", kana_prefix .. "こよう", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desiderative, kanji_prefix .. (ku_kanji or "き") .. "たい", kana_prefix .. "きたい", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func(masu, kanji_prefix .. (ku_kanji or "き") .. "ます", kana_prefix .. "きます", function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse_te(renyokei, kanji_prefix .. (ku_kanji or "き"), kana_prefix .. "き", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(zu, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "ず", kana_prefix .. "こず", function(acc) return acc end, function(acc) return n_morae - 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(passive, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "られる", kana_prefix .. "こられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "させる", kana_prefix .. "こさせる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) add_infl_func_heibangata_ifelse(causative, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "さす", kana_prefix .. "こさす", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae end) add_infl_func_heibangata_ifelse(potential, kanji_prefix .. (ku_kanji or "こ") .. "られる", kana_prefix .. "こられる", function(acc) return 0 end, function(acc) return n_morae + 1 end) end for _, infl in ipairs(te) do local te_form_acc = infl.acc local te_form_n_morae = count_morae(infl.kana) if te_form_acc == te_form_n_morae then error("て-form accent cannot be Odaka") end if te_form_acc > te_form_n_morae then error("て-form accent is larger than kana") end end local ta = {} for _, infl in ipairs(te) do if usub(infl.kanji, ulen(infl.kanji), ulen(infl.kanji) + 1) == "で" then for _, infl in ipairs(te) do add_infl(ta, usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "だ", usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "だ", infl.acc) end else for _, infl in ipairs(te) do add_infl(ta, usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "た", usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "た", infl.acc) end end end local nakatta = {} for _, infl in ipairs(nai) do local nakatta_kanji = usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "かった" local nakatta_kana = usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "かった" local nakatta_acc if infl.acc == 0 then nakatta_acc = count_morae(nakatta_kana) - 3 else nakatta_acc = infl.acc end add_infl(nakatta, nakatta_kanji, nakatta_kana, nakatta_acc) end local tara = {} for _, infl in ipairs(ta) do local tara_acc if infl.acc == 0 then tara_acc = count_morae(infl.kana) else tara_acc = infl.acc end add_infl(tara, infl.kanji .. "ら", infl.kana .. "ら", tara_acc) end local masen = {} local mashou = {} local mashita = {} for _, infl in ipairs(masu) do add_infl(mashita, usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "した", usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "した", infl.acc) local masen_mashou_acc if acc_is_deep(infl.acc) then masen_mashou_acc = infl.acc else masen_mashou_acc = infl.acc + 1 end add_infl(masen, usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "せん", usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "せん", masen_mashou_acc) add_infl(mashou, usub(infl.kanji, 1, ulen(infl.kanji) - 1) .. "しょう", usub(infl.kana, 1, ulen(infl.kana) - 1) .. "しょう", masen_mashou_acc) end local continuative = {} for _, infl in ipairs(renyokei) do add_infl(continuative, infl.kanji, infl.kana, infl.acc) end for _, infl in ipairs(renyokei) do add_infl(continuative, infl.kanji .. "に", infl.kana .. " に", infl.acc) end local negative_continuative = {} for _, infl in ipairs(zu) do add_infl(negative_continuative, infl.kanji, infl.kana, infl.acc) end for _, infl in ipairs(zu) do add_infl(negative_continuative, infl.kanji .. "に", infl.kana .. " に", infl.acc) end return { plain = plain, te = te, ta = ta, nai = nai, nakatta = nakatta, ba = ba, tara = tara, imperative = imperative, volitional = volitional, desiderative = desiderative, masu = masu, masen = masen, mashou = mashou, mashita = mashita, continuative = continuative, negative_continuative = negative_continuative, passive = passive, causative = causative, potential = potential } elseif style.adjective then local kute_form_accs = te_form_accs do local contained = {} for _, acc in ipairs(accs) do contained[acc] = true end local buf = { [1] = {} } for i = 1, #kute_form_accs do if contained[kute_form_accs[i]] and (not ((i > 1) and (kute_form_accs[i] > kute_form_accs[i - 1]) and (not contained[kute_form_accs[i - 1]]))) then local last_buf = buf[#buf] if last_buf then local any_contained = false for _, b_acc in ipairs(last_buf) do if contained[b_acc] then any_contained = true end end if any_contained then table.insert(buf, {}) end else table.insert(buf, {}) end end table.insert(buf[#buf], kute_form_accs[i]) end local reordered_kute_form_accs = {} for _, b in ipairs(buf) do for _, b_acc in ipairs(b) do if contained[b_acc] then table.insert(reordered_kute_form_accs, b_acc) end end for _, b_acc in ipairs(b) do if not contained[b_acc] then table.insert(reordered_kute_form_accs, b_acc) end end end kute_form_accs = reordered_kute_form_accs end local plain = {} local terminal = {} local kute = {} local ku = {} local kunai = {} local katta = {} local kunakatta = {} local kereba = {} local desu = {} local function add_infl_kute_forms(kute_form_kanji, kute_form_kana) for _, kute_form_acc in ipairs(kute_form_accs) do add_infl(kute, kute_form_kanji, kute_form_kana, kute_form_acc) end end local function add_infl_func(infl_table, kanji, kana, func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else add_infl(infl_table, kanji, kana, func(acc)) end end end local function add_infl_func_heibangata_ifelse(infl_table, kanji, kana, true_func, false_func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, true_func(acc)) elseif acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else add_infl(infl_table, kanji, kana, false_func(acc)) end end end local function add_infl_func_heibangata_ifelse_kute(infl_table, kanji, kana, func) for _, acc in ipairs(accs) do if acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, func(acc)) elseif acc_is_deep(acc) then add_infl(infl_table, kanji, kana, acc) else for _, kute_form_acc in ipairs(kute_form_accs) do if kute_form_acc == 0 then add_infl(infl_table, kanji, kana, func(0)) else add_infl(infl_table, kanji, kana, kute_form_acc) end end end end end if not find(kana, "い$") then error("Invalid い-adjective kana " .. lemma_kana) end local kanji_prefix = usub(kanji, 1, ulen(kanji) - 1) local kana_prefix = usub(kana, 1, ulen(kana) - 1) local kanji_ku_prefix local kana_ku_prefix if style.yoku then if find(kanji, "い[ ]*い$") then kanji_ku_prefix = gsub(kanji, "い[ ]*い$", "よ") elseif find(kanji, "[良好善佳吉宜][ ]*い$") then kanji_ku_prefix = kanji_prefix else error("Invalid いい adjective lemma " .. kanji) end if not find(kana, "い[%. ]*い$") then error("Invalid いい adjective kana " .. lemma_kana) end kana_ku_prefix = gsub(kana, "い[%. ]*い$", "") .. "よ" else kanji_ku_prefix = kanji_prefix kana_ku_prefix = kana_prefix end add_infl_kute_forms(kanji_ku_prefix .. "くて", kana_ku_prefix .. "くて") add_infl_func(plain, kanji_prefix .. "い", kana_prefix .. "い", function(acc) return acc end) add_infl_func(terminal, kanji_prefix .. "い", kana_prefix .. "い", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(terminal, kanji_prefix .. "い", kana_prefix .. "い", function(acc) return n_morae - 1 end, function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse_kute(ku, kanji_ku_prefix .. "く", kana_ku_prefix .. "く", function(acc) return acc end) add_infl_func_heibangata_ifelse(desu, kanji_prefix .. "いです", kana_prefix .. "い です", function(acc) return n_morae - 1 end, function(acc) return acc end) for _, infl in ipairs(kute) do local kute_form_acc = infl.acc local kute_form_n_morae = count_morae(infl.kana) if kute_form_acc == 0 then error("くて-form accent cannot be Heiban") end if kute_form_acc == kute_form_n_morae then error("くて-form accent cannot be Odaka") end if kute_form_acc == kute_form_n_morae - 1 then error("くて-form accent cannot have accent at く") end if kute_form_acc > kute_form_n_morae then error("くて-form accent is larger than kana") end add_infl(katta, kanji_ku_prefix .. "かった", kana_ku_prefix .. "かった", kute_form_acc) add_infl(kereba, kanji_ku_prefix .. "ければ", kana_ku_prefix .. "ければ", kute_form_acc) end for _, infl in ipairs(ku) do if infl.acc == 0 then add_infl(kunai, kanji_ku_prefix .. "くない", kana_ku_prefix .. "く ない", n_morae + 1) add_infl(kunakatta, kanji_ku_prefix .. "くなかった", kana_ku_prefix .. "く なかった", n_morae + 1) else add_infl(kunai, kanji_ku_prefix .. "くない", kana_ku_prefix .. "く ない", kana_ku_prefix .. "く+ない" .. infl.acc .. "+1") add_infl(kunakatta, kanji_ku_prefix .. "くなかった", kana_ku_prefix .. "く なかった", kana_ku_prefix .. "く+なかった" .. infl.acc .. "+1") end end return { plain = plain, kute = kute, ku = ku, kunai = kunai, katta = katta, kunakatta = kunakatta, kereba = kereba, terminal = terminal, desu = desu } end end end local function inflections_to_wikitext(output_table, lemma, is_verb) local wikitext_stringbuffer = {} table.insert(wikitext_stringbuffer, '<div class="vsSwitcher" data-toggle-category="accent">\n<div style="display: inline-block;">\n* ရမျာၚ်ဇြိုၚ်သာဗီုပြၚ်တဝ်ကျိုနကဵုဝေါဟာ ') if is_verb then table.insert(wikitext_stringbuffer, "conjugated") else table.insert(wikitext_stringbuffer, "inflected") end table.insert(wikitext_stringbuffer, ' forms of <span lang="ja" class="Jpan">') table.insert(wikitext_stringbuffer, lemma) table.insert(wikitext_stringbuffer, '</span><span class="vsToggleElement" style="margin-left: 1em;"></span></div>\n<div class="vsHide">\n{| class="wikitable" style="white-space: nowrap;"\n') for _, v in ipairs(output_table) do local label = v[1] local infl_table = v[2] table.insert(wikitext_stringbuffer, '! ') table.insert(wikitext_stringbuffer, label) table.insert(wikitext_stringbuffer, '\n| ') local kanji = {} local ja_pron_accs = {} local ja_pron_romajis = {} local kanji_duplicate = {} local kana_acc_duplicate = {} for _, infl in ipairs(infl_table) do if not kanji_duplicate[infl.kanji] then table.insert(kanji, infl.kanji) kanji_duplicate[infl.kanji] = true end local kana_acc_duplicate_key = infl.kana .. " " .. infl.acc if not kana_acc_duplicate[kana_acc_duplicate_key] then local ja_pron_acc, ja_pron_romaji = match(m_ja_pron.accent(infl.kana, infl.acc), '(<span lang="ja" class="Jpan">.-) (<span class="Latn"><samp>.-</samp></span>)') table.insert(ja_pron_accs, ja_pron_acc) table.insert(ja_pron_romajis, ja_pron_romaji) kana_acc_duplicate[kana_acc_duplicate_key] = true end end if #kanji == 0 then table.insert(wikitext_stringbuffer, '-') else for i, k in ipairs(kanji) do table.insert(wikitext_stringbuffer, '<span class="Jpan" lang="ja">') table.insert(wikitext_stringbuffer, k) table.insert(wikitext_stringbuffer, '</span>') if i ~= #kanji then table.insert(wikitext_stringbuffer, '<br>') end end end table.insert(wikitext_stringbuffer, '\n| ') if #ja_pron_accs == 0 then table.insert(wikitext_stringbuffer, '-') else for i, ja_pron_acc in ipairs(ja_pron_accs) do table.insert(wikitext_stringbuffer, ja_pron_acc) if i ~= #ja_pron_accs then table.insert(wikitext_stringbuffer, '<br>') end end end table.insert(wikitext_stringbuffer, '\n| ') if #ja_pron_romajis == 0 then table.insert(wikitext_stringbuffer, '-') else for i, ja_pron_romaji in ipairs(ja_pron_romajis) do table.insert(wikitext_stringbuffer, ja_pron_romaji) if i ~= #ja_pron_romajis then table.insert(wikitext_stringbuffer, '<br>') end end end table.insert(wikitext_stringbuffer, '\n|-\n') end table.insert(wikitext_stringbuffer, '|}</div></div>') return table.concat(wikitext_stringbuffer) end local function sub_complex_acc(output_table, format_str) local complex_sub_kana, complex_sub_accs = match(format_str, "^%s*(.-)%s*=%s*(.-)%s*$") if (not (complex_sub_kana and complex_sub_accs)) or (not match(complex_sub_kana, "kana")) or (match(complex_sub_kana, "acc")) then error("Format") end local new_table = {} for complex_sub_acc in gsplit(complex_sub_accs, ",") do complex_sub_acc = gsub(complex_sub_acc, "^%s*(.-)%s*$", "%1") if (not match(complex_sub_acc, "kana")) or (not match(complex_sub_acc, "acc")) then error("Format") end for key, infl_table in pairs(output_table) do local new_infl_table = new_table[key] or {} for _, infl in ipairs(infl_table) do local new_kana = gsub(complex_sub_kana, "kana", infl.kana) local new_acc if match(infl.acc, "+") then local kana_part, acc_part = match(infl.acc, "^([^A-Za-z0-9]+)(.+)$") if not (kana_part and acc_part) then error("Format") end new_acc = gsub(gsub(complex_sub_acc, "kana", kana_part), "acc", acc_part) else new_acc = gsub(gsub(complex_sub_acc, "kana", infl.kana), "acc", infl.acc) end table.insert(new_infl_table, {kanji = infl.kanji, kana = new_kana, acc = new_acc}) end new_table[key] = new_infl_table end end return new_table end function export.verb_conjugations_to_wikitext(verb_conjugations) return inflections_to_wikitext({ {"Plain", verb_conjugations.plain}, {"Conjunctive", verb_conjugations.te}, {"Perfective", verb_conjugations.ta}, {"Negative", verb_conjugations.nai}, {"Negative perfective", verb_conjugations.nakatta}, {"Hypothetical conditional", verb_conjugations.ba}, {"Past conditional", verb_conjugations.tara}, {"Imperative", verb_conjugations.imperative}, {"Volitional", verb_conjugations.volitional}, {"Desiderative", verb_conjugations.desiderative}, {"Formal", verb_conjugations.masu}, {"Formal negative", verb_conjugations.masen}, {"Formal volitional", verb_conjugations.mashou}, {"Formal perfective", verb_conjugations.mashita}, {"Continuative", verb_conjugations.continuative}, {"Negative continuative", verb_conjugations.negative_continuative}, {"Passive", verb_conjugations.passive}, {"Causative", verb_conjugations.causative}, {"Potential", verb_conjugations.potential} }, verb_conjugations.plain[1].kanji, true) end function export.adjective_inflections_to_wikitext(adjective_inflections) return inflections_to_wikitext({ {"Plain", adjective_inflections.plain}, {"Conjunctive", adjective_inflections.kute}, {"Continuative", adjective_inflections.ku}, {"Negative", adjective_inflections.kunai}, {"Past", adjective_inflections.katta}, {"Negative past", adjective_inflections.kunakatta}, {"Conditional", adjective_inflections.kereba}, {"Terminal", adjective_inflections.terminal}, {"Formal", adjective_inflections.desu} }, adjective_inflections.plain[1].kanji, false) end function export.conjugate_verb(lemma, kana, conjugation_type_id, accs, te_form_accs) local inflection_type = get_inflection_type(conjugation_type_id) if not inflection_type or not inflection_type.style.verb then error("Unknown verb type " .. conjugation_type_id) end return inflect(lemma, kana, inflection_type.style, accs, te_form_accs) end function export.inflect_adjective(lemma, kana, inflection_type_id, accs, kute_form_accs) local inflection_type = get_inflection_type(inflection_type_id) if not inflection_type or not inflection_type.style.adjective then error("Unknown adjective type " .. inflection_type_id) end return inflect(lemma, kana, inflection_type.style, accs, kute_form_accs) end local function string_to_positive_integer(str) if not string.match(str, "^%d+$") then error("String \"" .. str .. "\" is not a positive integer") end return tonumber(str) end local function string_list_to_positive_integer_list(str_list) local result = {} for _, str in ipairs(str_list) do local i = string_to_positive_integer(str) table.insert(result, i) end return result end function export.show(frame) local args = frame:getParent().args local type_id = args[1] if not type_id then error("Parameter 1 is required") end type_id = gsub(type_id, "^%s*(.-)%s*$", "%1") local inflection_type = get_inflection_type(type_id) if not inflection_type then error("Unknown type " .. type_id) end if inflection_type.style.verb then local params = { [1] = {required=true}, [2] = {required=true}, ["acc"] = {sublist=true, required=true}, ["て-form-acc"] = {sublist=true, required=true}, ["lemma"] = {}, ["complex"] = {} } local pargs = require("Module:parameters").process(args, params) local verb_conjugations = export.conjugate_verb( pargs["lemma"] or mw.loadData("Module:headword/data").pagename, pargs[2], pargs[1], string_list_to_positive_integer_list(pargs["acc"]), string_list_to_positive_integer_list(pargs["て-form-acc"])) if pargs["complex"] then verb_conjugations = sub_complex_acc(verb_conjugations, pargs["complex"]) end return export.verb_conjugations_to_wikitext(verb_conjugations) elseif inflection_type.style.adjective then local params = { [1] = {required=true}, [2] = {required=true}, ["acc"] = {sublist=true, required=true}, ["くて-form-acc"] = {sublist=true, required=true}, ["lemma"] = {}, ["complex"] = {} } local pargs = require("Module:parameters").process(args, params) local adjective_inflections = export.inflect_adjective( pargs["lemma"] or mw.loadData("Module:headword/data").pagename, pargs[2], pargs[1], string_list_to_positive_integer_list(pargs["acc"]), string_list_to_positive_integer_list(pargs["くて-form-acc"])) if pargs["complex"] then adjective_inflections = sub_complex_acc(adjective_inflections, pargs["complex"]) end return export.adjective_inflections_to_wikitext(adjective_inflections) end end function export.acc_counter_table(frame) local params = { [1] = { required=true, allow_empty=true, list=true }, ["lemma"] = { }, ["kana"] = { } } local args = require("Module:parameters").process(frame.args, params) local counter_lemma = args["lemma"] local counter_kana = args["kana"] local content = args[1] local c_table = require("Module:ja-counter-table").acc_counter_table(counter_lemma, counter_kana, content) return '<div class="vsSwitcher" data-toggle-category="accent">\n<div style="display: inline-block;">\n* ဗီုပြၚ်ရမျာၚ်တဝ်ကျိုအဇာသာ်နာနာနကဵုဝေါဟာ <span lang="ja" class="Jpan">' .. counter_lemma .. '</span><span class="vsToggleElement" style="margin-left: 1em;"></span></div>\n<div class="vsHide">' .. c_table .. '</div></div>' end return export 3538mv93l0sk707v1v74jfdljsav0h6 ထာမ်ပလိက်:archivedotorg/documentation 10 300226 421367 403124 2026-10-09T16:05:00Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421367 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> This template is used in reference and quotation templates to construct links to the {{w|Internet Archive}}. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 47g11btt19k6892qd127a4kouxsd2ut ထာမ်ပလိက်:arithmetic operations/documentation 10 300239 421442 403137 2026-10-09T17:08:39Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421442 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ==Usage== Place this at the end of English-language entries for words related to arithmetic operations to navigate to similar items. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 2vdpwfyq7vfziouttzutadvb6wg5xw6 ထာမ်ပလိက်:as-noun-note/documentation 10 300353 421368 403253 2026-10-09T16:05:11Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421368 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-oটো}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note2}} <includeonly> [[Category:Assamese templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 7pi5hwiwyeuxdhh0bhg6iwe9fr5ivhr 421384 421368 2026-10-09T16:31:54Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421384 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-oটো}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note2}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> tjaf7zlxrrfqne3ds7hzr565q7oguis ထာမ်ပလိက်:as-noun-note2/documentation 10 300354 421369 403254 2026-10-09T16:05:21Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421369 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-otz}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note}} <includeonly> [[Category:Assamese templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 6rx0eb1a7toddlggm5wrgkdz7jurqki 421385 421369 2026-10-09T16:32:04Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421385 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-otz}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> smhm21ypawmm4wjc0fodg14qwdalzdv ထာမ်ပလိက်:as-noun-notes/documentation 10 300355 421370 403255 2026-10-09T16:05:31Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421370 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-c}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note}} * {{tl|as-noun-note2}} <includeonly> [[Category:Assamese templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> p4a6jswowl9rob3tesvb1byjlwznljy 421386 421370 2026-10-09T16:32:14Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421386 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template is used at the bottom of [[:Category:Assamese inflection-table templates|Assamese inflection-table templates]] such as {{tl|as-noun-c}}. It takes no parameters. ==See also== * {{tl|as-noun-note}} * {{tl|as-noun-note2}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> o70mbnceo20j1swfwgkcj0zh6xm29vo ထာမ်ပလိက်:as-verb set/documentation 10 300359 421371 403259 2026-10-09T16:05:41Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421371 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[Category:Assamese templates|verb set]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> grtpentbf4vva50v2oi5moav1796n45 421389 421371 2026-10-09T16:32:44Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421389 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်|verb set]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> hxp8588hjlpcpaeoh0of9pk2d20ymog ထာမ်ပလိက်:as-verb-c/documentation 10 300360 421387 403260 2026-10-09T16:32:24Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421387 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်|verb, causative]] </includeonly> 13mc4rp767ncx5irqgxpf1uphhez8xv ထာမ်ပလိက်:as-verb-c3/documentation 10 300362 421388 403262 2026-10-09T16:32:34Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421388 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အိသ်ဇြာံမဳဂမၠိုၚ်|verb-c3]] </includeonly> 4c5evu7zvj04lvzpik3izeeum1szsr0 ထာမ်ပလိက်:bestscript/documentation 10 300568 421372 403468 2026-10-09T16:06:06Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421372 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> {{uses lua|Module:languages}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> m185kb1xpsu6j09s8kihrwx8tu8ocq6 ထာမ်ပလိက်:bho-l/documentation 10 300606 421373 403506 2026-10-09T16:06:15Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421373 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[Category:Bhojpuri templates|l]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> hiclo8g6n1dkx3bddgjqyo0pc09qz3l ထာမ်ပလိက်:cel-bry-conj-table/documentation 10 300904 421374 403809 2026-10-09T16:06:41Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421374 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> This template is used to implement Proto-Brythonic inflection-table templates such as {{tl|cel-bry-conj-1}}. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] [[Category:Proto-Brythonic inflection-table templates]] </includeonly> 86ikxa23qwogwub15zccg6foq4bzn5i ထာမ်ပလိက်:choose/documentation 10 301033 421375 403939 2026-10-09T16:06:51Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421375 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} <!-- PLEASE ADD CATEGORIES AND INTERWIKIS AT THE BOTTOM OF THIS PAGE --> This template returns only one among multiple unnamed parameters. It is, technically, a cleaner and stricter variety of <tt><nowiki>{{#switch:}}</nowiki></tt>. ==Usage== Just fill multiple unnamed (positional) parameters with contents and input a number to the named parameter {{para|choice}}. If no number is input, "1" is assumed. ==Examples== * {{temp|choose|cat|dog|mouse|choice&#61;2}} returns: {{choose|cat|dog|mouse|choice=2}} * {{temp|choose|cat|dog|mouse|choice&#61;3}} returns: {{choose|cat|dog|mouse|choice=3}} * {{temp|choose|apple|pear|watermelon|banana|choice&#61;1}} returns: {{choose|apple|pear|watermelon|banana|choice=1}} * {{temp|choose|apple|pear|watermelon|banana}} returns: {{choose|apple|pear|watermelon|banana}} * {{temp|choose|apple|pear|watermelon|banana|choice&#61;4}} returns: {{choose|apple|pear|watermelon|banana|choice=4}} ==See also== * {{temp|count}} <includeonly> <!-- CATEGORIES AND INTERWIKIS HERE, THANKS --> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] [[Category:Unused templates]] </includeonly> 3h08sns5ykzwvubw4mjqha4yk9pwvse ထာမ်ပလိက်:citation templates/documentation 10 301117 421449 404023 2026-10-09T17:09:57Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421449 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ==Usage== This navigation box ("{{temp|citation templates}}") should be at the bottom of the documentation subpage of each of the citation templates indicated in the template. This will help users to quickly find other citation templates. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 4ezsuf5x3gucu5hqtwzwczdwam95jo3 ထာမ်ပလိက်:days/documentation 10 301420 421452 404326 2026-10-09T17:10:29Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421452 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> plwm28u4u2pba0dhdehputbinirla8c ထာမ်ပလိက်:deprecated code/documentation 10 301458 421376 404364 2026-10-09T16:07:36Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421376 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template should be used in conjunction with [[:Category:Successfully deprecated templates|successfully deprecated templates]], i.e. templates that are deprecated and where all uses of the template have been eliminated. It can also be used with conditionally-deprecated templates, i.e. where certain uses of the template (e.g. using the {{para|lang}} parameter instead of {{para|1}}) have been deprecated and all such uses eliminated. It formats the output of the template call with the <code>.deprecated</code> CSS class (which by default displays the output in olive green), precedes it with some text (by default "deprecated template usage") and categorizes the page in [[:Category:Pages using deprecated templates]] (for entries and content pages) or [[:Category:Pages using deprecated templates/other]] (for other pages, such as talk pages). ==Parameters== * {{para|1}}: The template call. * {{para|active|opt=1}}: Control whether deprecation is active. Use this in conjunction with conditionally-deprecated templates. If the value is <code>no</code>, the deprecation is inactive; otherwise it's active. * {{para|text|opt=1}}: Text to display before the template output (by default "deprecated template usage"). * {{para|tooltip|opt=1}}: Tooltip text to display when the user hovers over the template output (by default "This is a deprecated template usage."). ==See also== * {{temp|check deprecated lang param usage}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 0md76rxfcvkl3jr4m6fe3euytczgsx0 ထာမ်ပလိက်:dialect map/documentation 10 301479 421377 404385 2026-10-09T16:07:46Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421377 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> or97006kopr1dd6hnn3h2ass6kxj5gu ထာမ်ပလိက်:ejtaal/documentation 10 302768 421378 405676 2026-10-09T16:08:07Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421378 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> This template is implemented using [[Module:ar-translit]] and [[Module:MultiReplace]]. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] [[Category:Arabic templates]] </includeonly> j7m0mwem6ss48fjfscvrqypy3um70ga ထာမ်ပလိက်:English requested entries nav/documentation 10 302999 421390 405907 2026-10-09T16:50:36Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421390 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Single-page-use templates]] </includeonly> judjnh2kbka4t5u4s1g67io06ofb6rl ထာမ်ပလိက်:fi-affix-linguistic-notation/documentation 10 303243 421380 406151 2026-10-09T16:09:05Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421380 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> For internal template use only. <includeonly> [[Category:Finnish templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 4ss3tqf588g5wrtsd2csyrzr51yzbp5 ထာမ်ပလိက်:FWOTD-navarchive-month/documentation 10 303754 421391 406662 2026-10-09T16:50:46Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421391 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ===Usage=== This is a navigation template for "[[Wiktionary:Foreign Word of the Day|Foreign Word of the Day]]" archive pages in the form "<code>Wiktionary:Foreign Word of the Day/[''year'']/[''month'']</code>". It provides links to monthly archives pages for the year specified. The template does not require any parameters as it determines the year and month automatically. ===See also=== * {{temp|FWOTD-navarchive}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:FWOTD templates]] </includeonly> 0yluu9c5cnopnkmi9s27k5am5qtde7f ထာမ်ပလိက်:FWOTD-navarchive/documentation 10 303755 421392 406663 2026-10-09T16:50:56Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421392 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ===Usage=== This is a navigation template for "[[Wiktionary:Foreign Word of the Day|Foreign Word of the Day]]" archive pages in the form "<code>Wiktionary:Foreign Word of the Day/[''year'']</code>". It provides links to monthly archives pages for the year specified, as well as to yearly archive pages. The template does not require any parameters as it determines the year automatically. ===See also=== * {{temp|FWOTD-navarchive-month}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:FWOTD templates]] </includeonly> cq7firao48etpi5vg4j08rwyiy4k2kt ထာမ်ပလိက်:Holmes/documentation 10 304570 421393 407478 2026-10-09T16:51:17Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421393 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} Place this template on concordance pages related to [[Sherlock Holmes]] to navigate between them. <includeonly> [[Category:Appendix templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> mcog287h6htdp9vheedpz8j9xpbf3nu ထာမ်ပလိက်:if empty/documentation 10 304771 421382 407679 2026-10-09T16:12:10Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421382 wikitext text/x-wiki {{Documentation subpage}} {{uses lua|Module:if empty}} This template is used inside other templates. It takes any number of parameters and returns the first found to be defined and non-empty. If none is found, nothing is returned. By writing {{tl|if empty|a|b|c}} instead of {{tl|#if:a|a|{{tl|#if:b|b|c}}}}, expression a and b do not have to be [[w:Don't repeat yourself|repeated]] and evaluated twice. The template provides a [[w:fallback|fallback]] order, similar to a {{w|try catch}}-based "It is easier to ask for forgiveness than permission" ({{w|Time-of-check to time-of-use#Preventing TOCTOU|EAFP}}) programming style. Typical usage is like this: : {{tl|if empty |{{param|logo|}} |{{param|image|}} |{{param|picture|}} |default.svg}} : — Return {{param|logo|}} if it has a value; else {{param|image|}} if it has a value; else {{param|picture|}} if it has a value; else return {{code|default.svg}}. This returns the first of the parameters {{code|logo}}, {{code|image}} and {{code|picture}} that is defined and non-empty, otherwise {{code|default.svg}}. ===Rationale=== The MediaWiki parameter default function doesn't return the default value for empty parameters. That is, {{param|logo|default.svg}} does not return {{code|default.svg}} if the template was called like this: {{tl|template|logo=}}. The usual workaround for a single parameter is: : {{tl|#if:{{param|logo|}} |{{param|logo}} |default.svg}} : — If {{param|logo}} has a value, return it, else return {{code|default.svg}}. But this becomes complex when several parameters are to be checked: : {{tl|#if:{{param|logo|}} |{{param|logo}} |{{tl|#if:{{param|image|}} |{{param|image}} |{{tl|#if:{{param|picture|}} |{{param|picture}} |default.svg}} }} }} : — If {{param|logo}} has a value, return it; else if {{param|image}} has a value, return that; else if {{param|picture}} has a value, return that; else return {{code|default.svg}}. In these cases, {{tl|if empty}} produces the simpler syntax (as above): : {{tl|if empty |{{param|logo|}} |{{param|image|}} |{{param|picture|}} |default.svg}} ====Piping==== Parameters used with {{tl|if empty}} must be {{w|pipe (Unix)|pipe}}d&nbsp;– i.e. include the {{w|vertical bar|vertical bar (pipe) symbol}} ({{code|{{!}}}}) as a trailing character&nbsp;– so that empty or undefined parameters aren't treated as text and returned incorrectly. Hence, for example, {{param|logo|}}, {{param|image|}} and {{param|picture|}} rather than {{param|logo}}, {{param|image}} and {{param|picture}} in the above examples. ===Examples=== {|class="wikitable" |- !Code !!Result !! |- | {{tl|if empty}} || {{if empty}} || Returns an empty string. |- | {{tl|if empty|one}} || {{if empty|one}} || Returns the first parameter that is defined and not empty. |- | {{tl|if empty|one|two}} || {{if empty|one|two}} || |- | {{tl|if empty|one|two|three|four}} || {{if empty|one|two|three|four}} || |- | {{tl|if empty||two}} || {{if empty||two}} || The first parameter is empty/undefined, so is passed over. |- | {{tl|if empty||two|three|four}} || {{if empty||two|three|four}} || |- | {{tl|if empty||two||four}} || {{if empty||two||four}} || |- | {{tl|if empty||||||||||ten}} || {{if empty||||||||||ten}} || Unlike in previous versions, this template is no longer limited by 9 parameters. |- | {{tl|if empty|}} || {{if empty|}} || The only parameter is empty or undefined, so returns an empty string. |- | {{tl|if empty|||||}} || {{if empty||||}} || Returns an empty string. |- | {{tl|if empty|{{param|1|}}|{{param|2|}}|three}} || {{if empty|{{{1|}}}|{{{2|}}}|three}} || |- | {{tl|if empty|{{param|1}}|{{param|2}}|three}} || {{if empty|{{{1}}}|{{{2}}}|three}} || No pipe-characters following the names of the first two parameters ({{code|1}} and {{code|2}}), so the first of these returned as text ({{param|1}}). |- | {{tl|if empty|{{param|logo|}}|two}} || {{if empty|{{{logo|}}}|two}} || |- | {{tl|if empty|{{param|logo}}|two}} || {{if empty|{{{logo}}}|two}} || No pipe-character following the parameter name {{code|logo}}, so the text {{param|logo}} returned. |- | {{tl|if empty|p=q}} || <strong class="error"><span class="scribunto-error">Lua error.</span></strong> || The template identifies the parameters it receives as parameters 1 to 9, not using names such as "p", etc. |} ===See also=== * {{w|Help:Parameter default}} <includeonly> [[Category:Control flow templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> i2l3sfyjxyw7oatbtf12fzlr8prr1pw ထာမ်ပလိက်:if-ar-lect/documentation 10 304772 421381 407680 2026-10-09T16:12:00Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421381 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} Use this from other templates to check whether a language code represents an Arabic variety or not. Prototypical usage: ; {{temp|if-ar-lect|<nowiki>{{{1|ar}}}</nowiki>|<nowiki>{{{1|ar}}}</nowiki> is an Arabic variety.}}<nowiki>:</nowiki> : {{if-ar-lect|{{{1|ar}}}|{{{1|ar}}} is an Arabic variety.}} In this usage, the template will '''error''' if passed a non-Arabic-variety or an invalid language code. You can alternatively preempt the error with an "else" branch: ; {{temp|if-ar-lect|apc|apc is an Arabic variety.|apc is not an Arabic variety or not a language code.}}<nowiki>:</nowiki> : {{if-ar-lect|apc|apc is an Arabic variety.|apc is not an Arabic variety or not a language code.}} ; {{temp|if-ar-lect|en|en is an Arabic variety.|en is not an Arabic variety or not a language code.}}<nowiki>:</nowiki> : {{if-ar-lect|en|en is an Arabic variety.|en is not an Arabic variety or not a language code.}} ; {{temp|if-ar-lect|1234|1234 is an Arabic variety.|1234 is not an Arabic variety or not a language code.}}<nowiki>:</nowiki><!-- : {{if-ar-lect|1234|1234 is an Arabic variety.|1234 is not an Arabic variety or not a language code.}}--> Lastly, you can optionally have a distinct message for the "not a language code" case: ; {{temp|if-ar-lect|en|en is an Arabic variety.|en is not an Arabic variety.|en is not a language code.}}<nowiki>:</nowiki> : {{if-ar-lect|en|en is an Arabic variety.|en is not an Arabic variety.|en is not a language code.}} ; {{temp|if-ar-lect|1234|1234 is an Arabic variety.|1234 is not an Arabic variety.|1234 is not a language code.}}<nowiki>:</nowiki><!-- : {{if-ar-lect|1234|1234 is an Arabic variety.|1234 is not an Arabic variety.|1234 is not a language code.}}--> <includeonly> [[Category:Arabic templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> cy85bn7br2pbc4qvspegjtownemqucd ထာမ်ပလိက်:ifmatch/documentation 10 304773 421383 407681 2026-10-09T16:12:20Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421383 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{uses lua|Module:ifmatch}} * <code><nowiki>{{ifmatch|string with pattern in it|pattern|pattern was found|pattern wasn't found}}</nowiki></code> * <code><nowiki>{{ifmatch|s=string with pattern in it|pattern=pattern|if_true=pattern was found|if_false=pattern wasn't found}}</nowiki></code> &darr; * {{ifmatch|string with pattern in it|pattern|pattern was found|pattern wasn't found}} * {{ifmatch|s=string with pattern in it|pattern=pattern|if_true=pattern was found|if_false=pattern wasn't found}} ---- Turn off Lua pattern syntax: * <code><nowiki>{{ifmatch|string with Lua pattern syntax %d matching number in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found}}</nowiki></code> * <code><nowiki>{{ifmatch|string with Lua pattern syntax %d matching number in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found|plain=true}}</nowiki></code> &darr; * {{ifmatch|string with Lua pattern syntax %d matching number in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found}} * {{ifmatch|string with Lua pattern syntax %d matching number in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found|plain=true}} ---- Turn off Unicode features (mw.ustring): * <code><nowiki>{{ifmatch|string with non-ASCII numbers ٠١٢٣٤ in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found}}</nowiki></code> * <code><nowiki>{{ifmatch|string with non-ASCII numbers ٠١٢٣٤ in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found|unicode=false}}</nowiki></code> &darr; * {{ifmatch|string with non-ASCII numbers ٠١٢٣٤ in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found}} * {{ifmatch|string with non-ASCII numbers ٠١٢٣٤ in it|%d|pattern was found|pattern wasn't found|unicode=false}} ---- <code><nowiki>{{#if:}}</nowiki></code> is used, so if the {{para|if_true}} or {{para|if_false}} argument isn't visible, it doesn't have side effects: * <code><nowiki>{{ifmatch|string with pattern in it|pattern|pattern was found|{{DISPLAYTITLE:This display title won't be evaluated, so there isn't a "display title was ignored" error message in preview mode.}}}}</nowiki></code> &darr; * {{ifmatch|string with pattern in it|pattern|pattern was found|{{DISPLAYTITLE:This display title won't be evaluated, so there isn't a "display title was ignored" error message in preview mode.}}}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] </includeonly> j4z66fzsb0lk8yfc82j4o6gzxoe2kmt ထာမ်ပလိက်:ja-suru/documentation 10 305158 421489 408066 2026-10-10T00:14:56Z 咽頭べさ 33 421489 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This generates a conjugation table for terms paired with the verb する (''suru''), which is a type 3 or irregular verb. It takes two unnamed parameters: # Lemma form minus する (''Mandatory'') # Kana form minus する (''Optional'') (Use when there is a kana form different from the lemma.) Hidden morpheme boundaries may be indicated with a period or full stop, visible boundaries with a hyphen, and word boundaries with a space character. For example, き.いろ.い りんご-さん renders as きいろいリンゴさん as kana and romanizes as ''kiiroi ringo-san''. Capital letters in the romanization can be triggered using a caret. This transcludes {{temp|ja-verbconj-auto}}. ==Example usage== ===Basic usage=== For example, {{template|ja-suru|安心|あんしん}} gives: {{ja-suru|安心|あんしん}} ===Usage with caret=== {{template|ja-suru|日本語訳|^にほんごやく}} allows the romaji to be capitalized: {{ja-suru|日本語訳|^にほんごやく}} ===Usage with dot and space=== {{template|ja-suru|いい加減に|い.いかげん に}} {{ja-suru|いい加減に|い.いかげん に}} ===Usage with hyphen=== Choosing to analyze {{m|ja|いい加減}} as a single word with an internal boundary: {{template|ja-suru|いい加減に|い.い-かげん に}} {{ja-suru|いい加減に|い.い-かげん に}} ==Parameters== ; {{para|1}} The lemma verb which to conjugate. It should exclude the {{m|ja|する}} part itself. ; {{para|2}} The kana form of the lemma. It should also exclude the {{m|ja|する}}. <includeonly> {{tcat|verb inflection-table}} </includeonly> ok003yhe4b45xv3r23bleu00ak1s9rl ထာမ်ပလိက်:ja-verbconj-auto/documentation 10 305164 421517 408072 2026-10-10T06:06:12Z 咽頭べさ 33 421517 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{shortcut|Template:ja-conj}} This is the main Japanese verb conjugation template called by entry-level conjugation templates like {{temp|ja-ichi}}, and it replaces {{temp|ja-verbconj}} in the age of Lua. Its advantages over ja-verbconj are: # Central automatic romanization--templates that call this don't need to romanize anything. # Treating kana as an optional parameter, so when there is no kanji form, only one value need be entered. # Handling kana with markup (space character for word boundaries and hyphen or period for morpheme boundaries. For example, {{l/ja|腹が立つ}} calls <code><nowiki>{{ja-go-tsu|腹が立|はら が た}}</nowiki></code>, and {{l/ja|言い付ける}} calls <code><nowiki>{{ja-ichi|言い付け|い.いつけ}}</nowiki></code>. Templates that call this are also easier to read and much, much shorter. ==Parameters== Templates that call this accept one or two unnamed parameters, and those are passed up to this template: # '''lemma''' (''Required'') # '''kana''' (''Optional'') (This is used when the lemma entry contains kanji, but when the lemma is itself kana, this parameter is usually omitted.) ===Footnotes=== All of these are optional. See {{temp|ja-ichi}} and {{temp|ja-suru}} for examples of use. * '''notes''' Footnotes at the bottom. * '''imp1_note''' Used to place a superscript one next to the first imperative form. * '''imp2_note''' Used to place a superscript two next to the second imperative form. * '''pont1_note''' Used to place a superscript three next to the second potential form. ===Forms=== These are all required. If there is a second or third alternative form of any, it may be entered as well. For example, in the case of the imperative form one would enter '''imperative2''' or '''imperative3'''. * '''imperfective''' * '''continuative''' * '''terminal''' * '''attributive''' * '''hypothetical''' * '''imperative''' * '''passive''' * '''causative''' * '''potential''' * '''volitional''' * '''negative''' * '''negative_continuative''' * '''formal''' * '''perfective''' * '''conjunctive''' * '''hypothetical_conditional''' <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏကြိယာဂမၠိုၚ်|verbconj-auto]] </includeonly> 52deyxizkigudlbhyyvsjbffo8pxwvu ထာမ်ပလိက်:ja-verbconj-row/documentation 10 305165 421491 408073 2026-10-10T00:17:42Z 咽頭べさ 33 421491 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This is used by {{temp|ja-verbconj-auto}} to generate a single row of a conjugation table. It has two required named parameters, '''lemma''' and '''kana'''. It has three unnamed parameters: # a conjugation ending, e.g. る (''Required'') # an alternative ending (''Optional'') # another alternative ending (''Optional'') It also takes two optional named parameters, '''note1''' and '''note2''', which so far are used to place "&sup1;" and "&sup2;" respectively on the first and second terms. <includeonly> [[Category:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏကြိယာဂမၠိုၚ်|verbconj-row]] </includeonly> 18ef1xsb48hplfuo4ro90cgt9matnvn ထာမ်ပလိက်:labels-search/documentation 10 305677 421467 408585 2026-10-09T17:16:36Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421467 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[Category:Documentation templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 8jebmyj6evhmt0condj541hvha2lzcx ထာမ်ပလိက်:mammoth page footer/documentation 10 306188 421469 409096 2026-10-09T17:17:37Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421469 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} To be placed at the very bottom of mammoth pages. See {{tl|mammoth page}} for more info. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Mammoth pages| ]] </includeonly> cdag20ehr4zk8odg9j3eelzawxhpieb ထာမ်ပလိက်:mammoth page/documentation 10 306189 421468 409097 2026-10-09T17:17:27Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421468 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{uses Lua|mammoth page}} '''Mammoth pages''' are main-namespace pages that, when formatted in the usual style (all L2 entries on a single wiki page), are so long that they take up too much time and memory to be parsed and rendered to the user, and may often exceed software limits—such as the MediaWiki [[w:WP:PEIS|post-expand include size]] limit or the Scribunto (Lua) script execution time limit. Various workarounds have been offered for this issue, but the only sustainable solution in the long term is to split mammoth pages across multiple wiki pages. A base mammoth page (such as [[a]]) contains only Translingual and English entries, if present. The remaining L2s are placed on subpages with pre-defined names. Entries are assigned to subpages by the first letter of the L2 language ''name'' (not code). The same subpage titles are used across all mammoth pages for the convenience of bot and script operators. =="Mammothisation"== Placing the {{tl|mammoth page}} template on a page does not make it a mammoth page. The list of mammoth pages is defined at [[Module:links/data]]. If you believe a page needs to be defined as mammoth, bring this up at [[WT:GP|the Grease Pit]], or follow the steps below if you are a [[WT:Template editors|template editor]] or admin. {{box-top|Process for converting a page to a mammoth page}} Suppose you want to mammothise page '''X'''. # Go to the page "'''X'''/languages A to L" (which will not exist yet), press Create, paste in the content that this subpage will contain, and press Preview. #* Look for instances where the entry name is being detected/displayed as "'''X'''/languages A to L" and repair the applicable templates or modules to use the so-called ''logical pagename'' (e.g. {{tl|pagename}} instead of {{tl|PAGENAME}}). #* Do not press Publish until step 3. #* Repeat for the other subpage(s) you will create. # Add '''X''' to the <code>mammoth_pages</code> list at [[Module:links/data]], selecting an appropriate subpage type from the options in <code>mammoth_page_subpage_types</code>. '''This requires template editor rights.''' # Create the subpages of '''X''' by moving the relevant L2s. Only the Translingual and English L2s remain on '''X''' itself. # Add {{tl|mammoth page}} at the top and {{tl|mammoth page footer}} at the bottom of '''X''' and all subpages. # Copy watchers from '''X''' to the new subpages. Do this by moving Talk:'''X''' (only) to Talk:'''X'''/languages A to L, then move back to Talk:'''X''', then move to Talk:'''X'''/languages M to Z, then move back to Talk:'''X'''. '''Non-admins need to complete the moves in exactly this sequence!''' (Admins can move Talk:'''X'''/languages A to L directly to Talk:'''X'''/languages M to Z, skipping the move back to Talk:'''X'''.) {{box-bottom}} ==Usage== This template provides a special table of contents for mammoth pages, modelled on the appearance of {{tl|minitoc}}. It should be placed the top of every mammoth page, and every subpage of a mammoth page, in order to assist in navigation between entries. Place {{tl|mammoth page footer}} at the bottom of every mammoth page and subpage. The template categorises into [[:Category:Mammoth pages]]. <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Mammoth pages| ]] </includeonly> piqxe33b922g8qj0ta029s00om789gz ထာမ်ပလိက်:moved from/documentation 10 306530 421470 409438 2026-10-09T17:18:14Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421470 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} <!-- PLEASE ADD CATEGORIES AND INTERWIKIS AT THE BOTTOM OF THIS PAGE --> ===Usage=== This template is only used outside the main namespace (NS:0), and is used to indicate that a discussion has been moved from one location to another. It takes the following parameters: * <tt>1</tt>: the display name for the target page. Default is <nowiki>{{{1}}}</nowiki> * <tt>2</tt>: the page name in full of the page from which the discussion has been moved. No default, mandatory ===See also=== * {{temp|movedto}} <includeonly> <!-- CATEGORIES AND INTERWIKIS HERE, THANKS --> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်|movedfrom]] </includeonly> srcbk6kctt5fjaqw41tnvwj9hc0scsc ထာမ်ပလိက်:moved to/documentation 10 306531 421472 409439 2026-10-09T17:18:24Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421472 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} <!-- PLEASE ADD CATEGORIES AND INTERWIKIS AT THE BOTTOM OF THIS PAGE --> ===Usage=== This template is only used outside the main namespace (NS:0), and is used to indicate that a discussion has been moved from one location to another. It takes the following parameters: * <tt>1</tt>: the display name for the target page. Default is <nowiki>{{{1}}}</nowiki> * <tt>2</tt>: the page name in full of the page to which the discussion has been moved. No default, mandatory ===See also=== * {{temp|movedfrom}} <includeonly> <!-- CATEGORIES AND INTERWIKIS HERE, THANKS --> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်|movedto]] </includeonly> edqtp5bcvepu8b26v8e7dnr79u7m22r ထာမ်ပလိက်:Navbar/documentation 10 306755 421366 409663 2026-10-09T15:48:24Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421366 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] [[Category:Navigation templates]] </includeonly> 5td543y9hky4ax11wu4sdkmhvufvlwi 421395 421366 2026-10-09T16:52:09Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421395 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်မေတဂမၠိုၚ်]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> qme6623a6jg2un3kzwvkgs1jr97am38 ထာမ်ပလိက်:navbox/documentation 10 306756 421473 409664 2026-10-09T17:18:50Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421473 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ===Usage=== This template generates a navigation box, chiefly to link related templates and appendices together. ===Parameters=== ; Basic parameters * {{para|name}} – '''mandatory except in child navboxes''': the name of the template that contains the navigation box. This is needed for the "view and edit this box" links to work properly on all pages where the template is used. You can specify {{para|name|<nowiki>{{subst:PAGENAME}}</nowiki>}} as a shortcut. * {{para|title}} – '''mandatory except in child navboxes''': a title which appears in the top bar of the navigation box. * {{para|cat}} – A category in which to categorize all pages that include the template. ; The navigation box's content * {{para|above}} – a comment which appears across the top of the navigation box, below the title. * {{para|group1}} to {{para|group16}} – a title for each list of entries. This is displayed in a header cell to the left of the entries specified using {{para|list''N''}}. If none of the {{para|group''N''}} parameters are specified, the navbox is considered "ungrouped" and adopts a simple style with centered text (e.g., {{tl|Charlotte Smith quotation templates}} or {{tl|J. R. R. Tolkien}}). * {{para|list1}} to {{para|list16}} – '''mandatory''': the list of entries. {{para|list1}} is mandatory, others are not. Each additional list is displayed in a separate row of the navbox. Each list may be preceded by a corresponding {{para|group''N''}} parameter. : It's recommended to separate entries using the {{tl|middot}} or {{tl|·}} template. Notice how this template is spaced: <pre><nowiki>[[link one]]{{·}} [[link two]]{{·}} [[link three]]</nowiki></pre>gives<br>[[#|link one]]{{·}} [[#|link two]]{{·}} [[#|link three]] * {{para|continuation}} – if you require more than 16 lists, specify a {{tl|navbox|child|...}} here. See "[[#Setting child navigation boxes|Setting child navigation boxes]]" below. * {{para|below}} – a comment which appears across the bottom of the navigation box. ; Formatting parameters * {{para|1}} – if {{tl|navbox|child|...}} or {{tl|navbox|subgroup|...}} is specified, then the navigation box can be used as a borderless child box that fits snugly in another navigation box. The border is hidden and there is no padding on the sides of the table, so it fits into the ''list'' or ''continuation'' area of its parent navigation box. Only use the ''child'' or ''subgroup'' option inside of another navigation box. If this parameter is omitted or set to anything else, then a regular navigation box is displayed with a 1px border. See "[[#Setting child navigation boxes|Setting child navigation boxes]]" below. ====Setting child navigation boxes==== It is possible to place multiple navboxes within a single border. These can be specified using a nested navigation box template. To specify a child navbox, use ''child'' as the first parameter. The basic code for doing this is as follows (which adds a subgroup for the first group/list area): <syntaxhighlight lang="wikitext" style="overflow: auto;"> {{navbox |name = {{subst:PAGENAME}} |title = Title |group1 = Group title |list1 = {{navbox|child |group1 = Subheading 1 |list1 = ... ... }} ... }} </syntaxhighlight> ===Examples=== ====Basic use==== * '''Wikitext''': <pre> {{navbox |name = Mary Shelley quotation templates |title = Works by [[w:Mary Shelley|Mary Wollstonecraft Shelley]] |group1 = Novels |list1 = {{temp|RQ:Mary Shelley Frankenstein}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Last Man}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Lodore}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Perkin Warbeck}}{{·}} |group2 = Short stories |list2 = {{temp|RQ:Mary Shelley Mortal Immortal}} }} </pre> * '''Result''': {{navbox |name = Mary Shelley quotation templates |title = Works by [[w:Mary Shelley|Mary Wollstonecraft Shelley]] |group1 = Novels |list1 = {{temp|RQ:Mary Shelley Frankenstein}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Last Man}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Lodore}}{{·}} {{temp|RQ:Mary Shelley Perkin Warbeck}}{{·}} |group2 = Short stories |list2 = {{temp|RQ:Mary Shelley Mortal Immortal}} }} ====With child navigation boxes==== * '''Wikitext''': <pre> {{navbox |name = Homer quotation templates |title = Works by [[w:Homer|Homer]] |group1 = ''[[w:Iliad|The Iliad]]'' |list1 = {{navbox|child |group1 = English |list1 = {{temp|RQ:Homer Butler Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Bryant Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Cowper Homer}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Dryden Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Chapman Iliads}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Pope Iliad}} |group2 = Ancient Greek |list2 = {{temp|RQ:grc:hom}} |group3 = German |list3 = {{temp|RQ:Voss Ilias}} }} |group2 = ''[[w:Odyssey|The Odyssey]]'' |list2 = {{navbox|child |group1 = English |list1 = {{temp|RQ:Cowper Homer}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Butler Odyssey}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Chapman Odysseys}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Pope et al Odyssey}} |group2 = Ancient Greek |list2 = {{temp|RQ:grc:hom}} }} }} </pre> * '''Result''': {{navbox |name = Homer quotation templates |title = Works by [[w:Homer|Homer]] |group1 = ''[[w:Iliad|The Iliad]]'' |list1 = {{navbox|child |group1 = English |list1 = {{temp|RQ:Homer Butler Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Bryant Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Cowper Homer}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Dryden Iliad}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Chapman Iliads}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Pope Iliad}} |group2 = Ancient Greek |list2 = {{temp|RQ:grc:hom}} |group3 = German |list3 = {{temp|RQ:Voss Ilias}} }} |group2 = ''[[w:Odyssey|The Odyssey]]'' |list2 = {{navbox|child |group1 = English |list1 = {{temp|RQ:Cowper Homer}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Butler Odyssey}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Chapman Odysseys}}{{·}} {{temp|RQ:Homer Pope et al Odyssey}} |group2 = Ancient Greek |list2 = {{temp|RQ:grc:hom}} }} }} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Box templates]] </includeonly> s6ydsecimfolbtt8fc8xu445t4o17d8 ထာမ်ပလိက်:search box/documentation 10 316094 421475 419009 2026-10-09T17:21:51Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421475 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} This template creates a simple search box for a page's all subpages, like archives. See [[w:Template:Search box]]. <includeonly> [[Category:Box templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> aog33tal9cmxh0zgwzs16vtkrozcj8i ထာမ်ပလိက်:sitematrix/documentation 10 316256 421476 419171 2026-10-09T17:22:10Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421476 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Unused templates]] </includeonly> s3mgk2v8tnt6832olk2ryh69y0k41rf ထာမ်ပလိက်:table:China new/documentation 10 316797 421478 419712 2026-10-09T17:23:14Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421478 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{documentation needed}}<!-- Replace this with a short description of the purpose of the template, and how to use it. --> Implemented using {{tl|table:China}}. <includeonly> [[Category:Auto-table templates]] [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:Unused templates]] </includeonly> lpo9uoom5pf9fjkq8h6kixbem7wv7bc ထာမ်ပလိက်:timeline:generations/documentation 10 317010 421479 419925 2026-10-09T17:23:33Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421479 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ===Usage=== Insert in "See also" sections for generations as navigation. ; {{para|1}} : Generation bar to highlight (optional), one of {{code|2=greatest}}, {{code|2=silent}}, {{code|2=boomer}}, {{code|2=jones}}, {{code|2=genx}}, {{code|2=xennial}}, {{code|2=geny}}, {{code|2=zillennial}}, {{code|2=genz}}, {{code|2=gena}}, {{code|2=genb}}. ===Further reading=== * {{timeline:generations/reference}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] </includeonly> 4tnkv7z3gpe9tlsa2xeviikil1czj4p ထာမ်ပလိက်:user/documentation 10 317598 421480 420513 2026-10-09T17:24:21Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421480 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} {{uses lua|linkbar}} ===Usage=== This template takes one argument—a user-name, IP address{{,}} or {{w|WP:Temporary accounts|temporary account}}—and produces links to the corresponding user page, user-talk page, and contributions page. For example, these calls: * {{temp demo|user|Example}} * {{temp demo|user|::1}} * {{temp demo|user|~2025-12345-67}} ===See also=== * {{temp|u}} * {{temp|user-rights}} * {{temp|vandal}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်|user]] </includeonly> f4u26861qpu8px817r3bc2wdfh1ffnl ထာမ်ပလိက်:WOTD-navarchive-month/documentation 10 318014 421437 420929 2026-10-09T17:07:43Z Intobesa.bot 1035 Bot:သီသီဂိုၚ်ပြၚ်လှာဲစုတ်လိက်နူအၚ်္ဂလိက်နကဵုမန် 421437 wikitext text/x-wiki {{documentation subpage}} ===Usage=== This is a navigation template for "[[Wiktionary:Word of the day|Word of the day]]" archive pages in the form "<code>Wiktionary:Word of the day/Archive/[''year'']/[''month'']</code>". It provides links to monthly archives pages for the year specified. The template does not require any parameters as it determines the year and month automatically. ===See also=== * {{temp|wotd-navarchive}} <includeonly> [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ပွမပ္ညုၚ်ထ္ၜးဂမၠိုၚ်]] [[Category:WOTD templates]] </includeonly> ju318qa2evrw1gse5c5ca4qici5ww9o तिर्यञ्च् 0 318361 421365 2026-10-09T15:43:25Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===ပွံၚ်အက္ခရ်နဲတၞဟ်=== {{sa-alt}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{sa-IPA|a=2}} ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # မဇဲ၊ လၞၚ်။ #: {{ant|sa|अ॒न्वञ्च्}} # လက်ဇမၠိၚ်။ #: {{ant|sa|ऊ॒र्ध्व}} # ပွမအာစဵုကဵုလ္ပာ်တေံ..." 421365 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===ပွံၚ်အက္ခရ်နဲတၞဟ်=== {{sa-alt}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{sa-IPA|a=2}} ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # မဇဲ၊ လၞၚ်။ #: {{ant|sa|अ॒न्वञ्च्}} # လက်ဇမၠိၚ်။ #: {{ant|sa|ऊ॒र्ध्व}} # ပွမအာစဵုကဵုလ္ပာ်တေံ။ # ကဝေန်ကဝးလဝ်၊ မတမ္ၚံက်တမ္ၚေဲလဝ်။ ====လဟုတ်စှ်ေ==== {{sa-decl-adj-mfn|tiryáñc|tiráścī|f2=tirīcī|f3=tiryañcī|tiryáñc|f3_novedic=1}}<!--see Mayrhofer with reference for feminine 'tirīcī'--> ===နာမ်=== {{sa-noun|m,n}} # အပ္ဍဲသတ်ဇိုၚ်ပန်။ # မဆေၚ်စပ်ကဵုလောကဇဳဝ။ ====လဟုတ်စှ်ေ==== {{sa-decl-noun-m|nv=1}} {{sa-decl-noun-n|nv=1}} hzd5ylt0vir8j1kwl609cmrlaqdomai ထာမ်ပလိက်:as-verb set 10 318362 421379 2026-10-09T16:08:57Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{#invoke:checkparams|warn}}<!-- Validate template parameters --><table class="wikitable" style="float: right; clear: right; text-align: center;"><!-- --><tr><th>[[w:en:Causative|မစွံကြိယာအိသ်ဇြာံမဳ]]</th></tr><!-- --><tr><td>{{l|as|{{{1|<noinclude>শিকোৱা</noinclude>}}}}}</td></tr><!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<tr><td>{{l|as|{{{2|}}}}}</td></tr>}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<tr><t..." 421379 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|warn}}<!-- Validate template parameters --><table class="wikitable" style="float: right; clear: right; text-align: center;"><!-- --><tr><th>[[w:en:Causative|မစွံကြိယာအိသ်ဇြာံမဳ]]</th></tr><!-- --><tr><td>{{l|as|{{{1|<noinclude>শিকোৱা</noinclude>}}}}}</td></tr><!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<tr><td>{{l|as|{{{2|}}}}}</td></tr>}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<tr><td>{{l|as|{{{3|}}}}}</td></tr>}}<!-- -->{{#if:{{{4|}}}|<tr><td>{{l|as|{{{4|}}}}}</td></tr>}}<!-- --></table><!-- --><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 065u0a720kn1cc6dzykceiryjryhs0x তিৰ্যঞ্চ্ 0 318363 421394 2026-10-09T16:51:40Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421394 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ᬢᬶᬃᬬᬜ᭄ᬘ᭄ 0 318364 421396 2026-10-09T16:52:21Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421396 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf তির্যঞ্চ্ 0 318365 421397 2026-10-09T16:52:32Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421397 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑰝𑰰𑰨𑰿𑰧𑰗𑰿𑰓𑰿 0 318366 421398 2026-10-09T16:52:48Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421398 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑀢𑀺𑀭𑁆𑀬𑀜𑁆𑀘𑁆 0 318367 421399 2026-10-09T16:53:08Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421399 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf တိရျဉ္စ် 0 318368 421400 2026-10-09T16:53:24Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421400 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf તિર્યઞ્ચ્ 0 318369 421401 2026-10-09T16:53:37Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421401 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ਤਿਰ੍ਯਞ੍ਚ੍ 0 318370 421402 2026-10-09T16:53:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421402 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑌤𑌿𑌰𑍍𑌯𑌞𑍍𑌚𑍍 0 318371 421403 2026-10-09T16:54:07Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421403 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ꦠꦶꦫꦾꦚ꧀ꦕ꧀ 0 318372 421404 2026-10-09T16:54:23Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421404 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑂞𑂱𑂩𑂹𑂨𑂖𑂹𑂒𑂹 0 318373 421405 2026-10-09T16:54:39Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421405 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ತಿರ್ಯಞ್ಚ್ 0 318374 421406 2026-10-09T16:54:55Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421406 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf តិយ៌ញ្ច៑ 0 318375 421407 2026-10-09T16:55:11Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421407 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ຕິຣ຺ຍຎ຺ຈ຺ 0 318376 421408 2026-10-09T16:55:25Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421408 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf തിര്യഞ്ച് 0 318377 421409 2026-10-09T16:55:39Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421409 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ᢠᡳᡵᠶᠠᠨᡳᠶᢜ 0 318378 421410 2026-10-09T16:55:52Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421410 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑘝𑘱𑘨𑘿𑘧𑘗𑘿𑘓𑘿 0 318379 421411 2026-10-09T16:56:07Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421411 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ᢐᠢᠷᠶ᠋ᠠᡛᢋ 0 318380 421412 2026-10-09T16:56:22Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421412 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑦽𑧒𑧈𑧠𑧇𑦷𑧠𑦳𑧠 0 318381 421413 2026-10-09T16:56:38Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421413 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑐟𑐶𑐬𑑂𑐫𑐘𑑂𑐔𑑂 0 318382 421414 2026-10-09T16:56:54Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421414 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ତିର୍ଯଞ୍ଚ୍ 0 318383 421415 2026-10-09T16:57:08Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421415 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ꢡꢶꢬ꣄ꢫꢛ꣄ꢗ꣄ 0 318384 421416 2026-10-09T16:57:21Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421416 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑆠𑆴𑆫𑇀𑆪𑆚𑇀𑆖𑇀 0 318385 421417 2026-10-09T16:57:37Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421417 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑖝𑖰𑖨𑖿𑖧𑖗𑖿𑖓𑖿 0 318386 421418 2026-10-09T16:58:00Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421418 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf තිර්‍යඤ්‍ච් 0 318387 421419 2026-10-09T16:58:14Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421419 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑩫𑩑𑩼 𑪙𑩻𑩥 𑪙𑩡 𑪙 0 318388 421420 2026-10-09T16:58:27Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421420 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑚙𑚮𑚤𑚶𑚣𑚓𑚶𑚏𑚶 0 318389 421421 2026-10-09T16:58:43Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421421 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf திர்யஞ்ச் 0 318390 421422 2026-10-09T16:58:56Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421422 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf తిర్యఞ్చ్ 0 318391 421423 2026-10-09T16:59:09Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421423 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ติรฺยญฺจฺ 0 318392 421424 2026-10-09T16:59:26Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421424 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf ཏི་རྱ་ཉྩ྄ 0 318393 421425 2026-10-09T16:59:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421425 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑒞𑒱𑒩𑓂𑒨𑒘𑓂𑒔𑓂 0 318394 421426 2026-10-09T17:00:06Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421426 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf 𑨙𑨁𑨫𑩇𑨪𑨓𑩇𑨣𑨴 0 318395 421427 2026-10-09T17:00:19Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}}" 421427 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမဝိသေသန=== {{sa-adj|tr=tiryáñc}} # {{sa-sc|term=तिर्यञ्च्}} 7g4x9m58duls5ybpzn7j1tgyiv3imzf तिर्यग्योनि 0 318396 421428 2026-10-09T17:04:17Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===ပွံၚ်အက္ခရ်နဲတၞဟ်=== {{sa-alt}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{sa-IPA}} ===နာမ်=== {{sa-noun|g=m}} # ပရေၚ်ပ္တန်ဗဒှ်တိရစ္ဆာန်။" 421428 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===ပွံၚ်အက္ခရ်နဲတၞဟ်=== {{sa-alt}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{sa-IPA}} ===နာမ်=== {{sa-noun|g=m}} # ပရေၚ်ပ္တန်ဗဒှ်တိရစ္ဆာန်။ lacne4vdx5hyuptx962c8xrlwo0czhw তিৰ্যগ্যোনি 0 318397 421429 2026-10-09T17:05:45Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421429 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ᬢᬶᬃᬬᬕ᭄ᬬᭀᬦᬶ 0 318398 421430 2026-10-09T17:06:01Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421430 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d তির্যগ্যোনি 0 318399 421431 2026-10-09T17:06:16Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421431 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑰝𑰰𑰨𑰿𑰧𑰐𑰿𑰧𑰺𑰡𑰰 0 318400 421432 2026-10-09T17:06:30Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421432 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑀢𑀺𑀭𑁆𑀬𑀕𑁆𑀬𑁄𑀦𑀺 0 318401 421433 2026-10-09T17:06:43Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421433 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d တိရျဂျောနိ 0 318402 421434 2026-10-09T17:06:59Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421434 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d તિર્યગ્યોનિ 0 318403 421435 2026-10-09T17:07:18Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421435 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ਤਿਰ੍ਯਗ੍ਯੋਨਿ 0 318404 421436 2026-10-09T17:07:31Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421436 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑌤𑌿𑌰𑍍𑌯𑌗𑍍𑌯𑍋𑌨𑌿 0 318405 421438 2026-10-09T17:07:44Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421438 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ꦠꦶꦫꦾꦒꦾꦺꦴꦤꦶ 0 318406 421439 2026-10-09T17:08:00Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421439 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑂞𑂱𑂩𑂹𑂨𑂏𑂹𑂨𑂷𑂢𑂱 0 318407 421440 2026-10-09T17:08:14Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421440 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ತಿರ್ಯಗ್ಯೋನಿ 0 318408 421441 2026-10-09T17:08:29Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421441 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d តិយ៌គ្យោនិ 0 318409 421443 2026-10-09T17:08:43Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421443 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ຕິຣ຺ຍຄ຺ໂຍນິ 0 318410 421444 2026-10-09T17:08:57Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421444 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d തിര്യഗ്യോനി 0 318411 421445 2026-10-09T17:09:10Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421445 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ᢠᡳᡵᠶᠠᡤᠶᠣᠨᡳ 0 318412 421446 2026-10-09T17:09:26Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421446 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑘝𑘱𑘨𑘿𑘧𑘐𑘿𑘧𑘻𑘡𑘱 0 318413 421447 2026-10-09T17:09:40Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421447 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ᢐᠢᠷᠶ᠋ᠠᠺᠶ᠋ᠣᠸᠠᠨᠢ 0 318414 421448 2026-10-09T17:09:53Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421448 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑦽𑧒𑧈𑧠𑧇𑦰𑧠𑧇𑧜𑧁𑧒 0 318415 421450 2026-10-09T17:10:06Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421450 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑐟𑐶𑐬𑑂𑐫𑐐𑑂𑐫𑑀𑐣𑐶 0 318416 421451 2026-10-09T17:10:24Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421451 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ତିର୍ଯଗ୍ଯୋନି 0 318417 421453 2026-10-09T17:10:38Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421453 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ꢡꢶꢬ꣄ꢫꢔ꣄ꢫꣂꢥꢶ 0 318418 421454 2026-10-09T17:10:52Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421454 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑆠𑆴𑆫𑇀𑆪𑆓𑇀𑆪𑆾𑆤𑆴 0 318419 421455 2026-10-09T17:11:06Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421455 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑖝𑖰𑖨𑖿𑖧𑖐𑖿𑖧𑖺𑖡𑖰 0 318420 421456 2026-10-09T17:11:22Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421456 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d තිර්‍යග්‍යොනි 0 318421 421457 2026-10-09T17:11:37Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421457 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑩫𑩑𑩼 𑪙𑩻𑩞 𑪙𑩻𑩕𑩯𑩑 0 318422 421458 2026-10-09T17:11:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421458 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑚙𑚮𑚤𑚶𑚣𑚌𑚶𑚣𑚴𑚝𑚮 0 318423 421459 2026-10-09T17:12:04Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421459 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d திர்யக்³யோநி 0 318424 421460 2026-10-09T17:12:16Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421460 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d తిర్యగ్యోని 0 318425 421461 2026-10-09T17:12:30Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421461 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ติรฺยคฺโยนิ 0 318426 421462 2026-10-09T17:12:45Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421462 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d ཏི་རྱ་གྱོ་ནི 0 318427 421463 2026-10-09T17:12:57Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421463 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑒞𑒱𑒩𑓂𑒨𑒑𑓂𑒨𑒼𑒢𑒱 0 318428 421464 2026-10-09T17:13:10Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421464 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d 𑨙𑨁𑨫𑩇𑨪𑨍𑩇𑨪𑨆𑨝𑨁 0 318429 421465 2026-10-09T17:13:24Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}}" 421465 wikitext text/x-wiki ==သံသကြိုတ်== ===နာမ်=== {{sa-noun|tr=iryagyoni|g=m}} # {{sa-sc|term=तिर्यग्योनि}} q7n5nfrl511rsl2nbeqzaydct9cz51d chikushō 0 318430 421466 2026-10-09T17:16:11Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|ちくしょう}}" 421466 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|ちくしょう}} 5wtn8r455brzaubbq57ix1z4v8rr2io ちくしょう 0 318431 421471 2026-10-09T17:18:20Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-see-kango|畜生|蓄妾}}" 421471 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see-kango|畜生|蓄妾}} l0yxl47x4gpucn2ntf2ue6iyelfow72 蓄妾 0 318432 421474 2026-10-09T17:21:08Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|yomi=goon2|ちく|しょう}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|ちくしょう}} ===နာမ်=== {{ja-noun|ちくしょう}} # သမ္ဘာသ္ပမိပ်။" 421474 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|yomi=goon2|ちく|しょう}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|ちくしょう}} ===နာမ်=== {{ja-noun|ちくしょう}} # သမ္ဘာသ္ပမိပ်။ nr96fvgggz7lgysfv8ktsqd05v5doak チクショー 0 318433 421477 2026-10-09T17:22:41Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-see-kango|畜生}}" 421477 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see-kango|畜生}} ch95n691v5psar4cavv6827850bfa5h Yugo- 0 318434 421483 2026-10-09T23:59:47Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|Yugo|yugo|yūgō|Yūgō}} =={{=en=}}== ===အဆက်ဂတ=== {{head|en|prefixes}} # ပွမစၞောန်ရန်ယူဂဝ်သၠာဗဳယျာ ဝါ ဆေၚ်စပ်ကဵုဂကူယူဂဝ်သၠာဗ်ဂမၠိုၚ်။" 421483 wikitext text/x-wiki {{also|Yugo|yugo|yūgō|Yūgō}} =={{=en=}}== ===အဆက်ဂတ=== {{head|en|prefixes}} # ပွမစၞောန်ရန်ယူဂဝ်သၠာဗဳယျာ ဝါ ဆေၚ်စပ်ကဵုဂကူယူဂဝ်သၠာဗ်ဂမၠိုၚ်။ sfabtfy1rnjmqpsxha5rcye3e7u4v1k Yugo 0 318435 421485 2026-10-10T00:03:38Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|yugo|Yūgō|yūgō|Yugo-}} =={{=en=}}== ===နာမ်မကိတ်ညဳ=== {{en-proper noun}} # {{clipping of|en|Yugoslavia}} ===နာမ်=== {{en-noun}} # {{clipping of|en|Yugoslav,Yugoslavian}}." 421485 wikitext text/x-wiki {{also|yugo|Yūgō|yūgō|Yugo-}} =={{=en=}}== ===နာမ်မကိတ်ညဳ=== {{en-proper noun}} # {{clipping of|en|Yugoslavia}} ===နာမ်=== {{en-noun}} # {{clipping of|en|Yugoslav,Yugoslavian}}. 6ybxni77xhrhii2m1snhboyxolys3vm 出生 0 318436 421486 2026-10-10T00:11:24Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng |ma=Zh-chusheng.ogg |c=ceot1 sang1 |ca=LL-Q9186-Luilui6666-出生.wav |h=pfs=chhut-sên |md=chók-sĕng |mn=xm,qz,tp:chhut-siⁿ/zz,kh:chhut-seⁿ/xm,zz,yl:chhut-seng/qz:chhut-sng |mn-t=cug4 sên1 |px=pt:coh6 seng1/xy:cuoh6 seng1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်..." 421486 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng |ma=Zh-chusheng.ogg |c=ceot1 sang1 |ca=LL-Q9186-Luilui6666-出生.wav |h=pfs=chhut-sên |md=chók-sĕng |mn=xm,qz,tp:chhut-siⁿ/zz,kh:chhut-seⁿ/xm,zz,yl:chhut-seng/qz:chhut-sng |mn-t=cug4 sên1 |px=pt:coh6 seng1/xy:cuoh6 seng1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ # {{lb|zh|obsolete}} သကဵုလှာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု၊ သကဵုသၠာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု။ =={{=ja=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-kanjitab|しゅつ|しょう|k1=しゅっ|yomi=kanon}} {{ja-pron|しゅっしょう|acc=0|acc_ref=SMK7,DJR,NHK}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっしょう|hhira=しゆつしやう}} # ၜံၚ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっしょう|hhira=しゆつしやう}} # က္တဵုဒှ်။ =====သမ္ဗန္ဓ===== {{ja-suru|しゅっしょう}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ် ၂ === {{ja-kanjitab|しゅつ|せい|k1=しゅっ|yomi=kanon,goon}} {{ja-pron|しゅっせい|acc=0|acc_ref=SMK7,DJR,NHK}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっせい|hhira=しゆつせい}} # က္တဵုဒှ်ကၠုၚ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっせい|hhira=しゆつせい}} # ဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ =====သမ္ဗန္ဓ===== {{ja-suru|しゅっせい}} ==={{References}}=== <references/> ==ကိုဝ်ရဳယျာ== {{ko-hanjatab}} ===နာမ်=== {{ko-noun|hj|hangeul=출생}} # {{hanja form of|출생}} 88a9atfhc0k22rvndfk66i47odfteax 421528 421486 2026-10-10T07:59:57Z 咽頭べさ 33 421528 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} {{was wotd|၂၀၂၆|အံက်တဝ်ဗါ|၁၂}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng |ma=Zh-chusheng.ogg |c=ceot1 sang1 |ca=LL-Q9186-Luilui6666-出生.wav |h=pfs=chhut-sên |md=chók-sĕng |mn=xm,qz,tp:chhut-siⁿ/zz,kh:chhut-seⁿ/xm,zz,yl:chhut-seng/qz:chhut-sng |mn-t=cug4 sên1 |px=pt:coh6 seng1/xy:cuoh6 seng1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ # {{lb|zh|obsolete}} သကဵုလှာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု၊ သကဵုသၠာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု။ =={{=ja=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-kanjitab|しゅつ|しょう|k1=しゅっ|yomi=kanon}} {{ja-pron|しゅっしょう|acc=0|acc_ref=SMK7,DJR,NHK}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっしょう|hhira=しゆつしやう}} # ၜံၚ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっしょう|hhira=しゆつしやう}} # က္တဵုဒှ်။ =====သမ္ဗန္ဓ===== {{ja-suru|しゅっしょう}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ် ၂ === {{ja-kanjitab|しゅつ|せい|k1=しゅっ|yomi=kanon,goon}} {{ja-pron|しゅっせい|acc=0|acc_ref=SMK7,DJR,NHK}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっせい|hhira=しゆつせい}} # က္တဵုဒှ်ကၠုၚ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっせい|hhira=しゆつせい}} # ဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ =====သမ္ဗန္ဓ===== {{ja-suru|しゅっせい}} ==={{References}}=== <references/> ==ကိုဝ်ရဳယျာ== {{ko-hanjatab}} ===နာမ်=== {{ko-noun|hj|hangeul=출생}} # {{hanja form of|출생}} 0igdrxec9s49qbaartq2zmcnnl6fftu ထာမ်ပလိက်:ja-suru 10 318437 421488 2026-10-10T00:14:03Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{#invoke:checkparams|warn}}<!-- Validate template parameters --><includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|suru=y<!-- -->|lemma={{#if:{{{2|}}}|{{{1|}}}|{{pagename}}}}<!-- -->|kana={{#if:{{{2|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=. し<!-- -->|continuative=. し<!-- -->|terminal=. する<!-- -->|attributive=. する<!-- -->|hypothetical=. すれ<!-- -->|imperative=. せよ<!-- -->|imperative2=. しろ<!-- -->|pass..." 421488 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|warn}}<!-- Validate template parameters --><includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|suru=y<!-- -->|lemma={{#if:{{{2|}}}|{{{1|}}}|{{pagename}}}}<!-- -->|kana={{#if:{{{2|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=. し<!-- -->|continuative=. し<!-- -->|terminal=. する<!-- -->|attributive=. する<!-- -->|hypothetical=. すれ<!-- -->|imperative=. せよ<!-- -->|imperative2=. しろ<!-- -->|passive=. される<!-- -->|causative=. させる<!-- -->|causative2=. さす<!-- -->|potential=. できる<!-- -->|nopotential={{{nopotential|}}}<!-- -->|volitional=. しよう<!-- -->|negative=. しない<!-- -->|negative_continuative=. せず<!-- -->|formal=. します<!-- -->|perfective=. した<!-- -->|conjunctive=. して<!-- -->|hypothetical_conditional=. すれば<!-- -->|imp1_note=&sup1;<!-- -->|imp2_note=&sup2;<!-- -->|notes=<small>&sup1; Written imperative</small><br/> <small>&sup2; Spoken imperative</small>}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> mhavt7fg4at8n41en4e90kc49wok5ok ထာမ်ပလိက်:ja-verbconj-row 10 318438 421490 2026-10-10T00:16:19Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "<includeonly>||<span class="Jpan" lang="ja">{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{1}}}}}{{{note1|}}}<!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{2}}}}}{{{note2|}}}<!-- -->}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{3}}}}}<!-- -->}}<!-- --></span> {{#if:{{{kana|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{..." 421490 wikitext text/x-wiki <includeonly>||<span class="Jpan" lang="ja">{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{1}}}}}{{{note1|}}}<!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{2}}}}}{{{note2|}}}<!-- -->}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{lemma}}}{{{3}}}}}<!-- -->}}<!-- --></span> {{#if:{{{kana|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{kana}}}{{{1}}}}}{{{note1|}}}<!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{kana}}}{{{2}}}}}{{{note2|}}}<!-- -->}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<br/><!-- -->{{#invoke:ja|rm_spaces_hyphens|{{{kana}}}{{{3}}}}}<!-- -->}}<!-- --></span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{xlit|ja|sc=Hrkt|{{#ifeq:{{{kana|}}}||{{{lemma|}}}|{{{kana|}}}}}.{{{1}}}}}{{{note1|}}}<!-- -->{{#if:{{{2|}}}|<br/><!-- -->{{xlit|ja|sc=Hrkt|{{#ifeq:{{{kana|}}}||{{{lemma|}}}|{{{kana|}}}}}.{{{2}}}}}{{{note2|}}}<!-- -->}}<!-- -->{{#if:{{{3|}}}|<br/><!-- -->{{xlit|ja|sc=Hrkt|{{#ifeq:{{{kana|}}}||{{{lemma|}}}|{{{kana|}}}}}.{{{3}}}}}<!-- -->}}<!-- --></span></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 2shu8oopfr8s7fha5n27zexk0an8zu0 ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏကြိယာဂမၠိုၚ် 14 318439 421492 2026-10-10T00:18:46Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "[[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏဂမၠိုၚ်]][[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏကြိယာဗက်အလိုက်အရေဝ်ဘာသာဂမၠိုၚ်|ဂ]]" 421492 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏဂမၠိုၚ်]][[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏကြိယာဗက်အလိုက်အရေဝ်ဘာသာဂမၠိုၚ်|ဂ]] 7660ozzll423sefjnk3a5sd994rlelc ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏဂမၠိုၚ် 14 318440 421493 2026-10-10T00:20:25Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "[[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်ဂမၠိုၚ်]][[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏဗက်အလိုက်အရေဝ်ဘာသာဂမၠိုၚ်|ဂျ]]" 421493 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်ဂျပါန်ဂမၠိုၚ်]][[ကဏ္ဍ:ထာမ်ပလိက်အပြံၚ်အလှာဲပ္တဝ်ထ္ၜးပမာဏဗက်အလိုက်အရေဝ်ဘာသာဂမၠိုၚ်|ဂျ]] r9017vv5mckc3tujamxa12d1nxzgiqk ထာမ်ပလိက်:ja-acc-table 10 318441 421494 2026-10-10T00:24:24Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421494 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{#invoke:ja-acc-table|show}}</includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> arwjmklhmrclxnm4lwtkeb2y20xieji ထာမ်ပလိက်:ja-acc-table-dosu 10 318442 421495 2026-10-10T00:24:34Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421495 wikitext text/x-wiki <div class="vsSwitcher" data-toggle-category="accent"> <div style="display: inline-block;"> * Kyōto pitch accent of conjugated forms of {{lang|ja|どす}}<ref>Tōgetsu ({{lang|ja|藤月}}), [https://www.akenotsuki.com/kyookotoba/accent/zhoshi.html {{lang|ja|2-7. 助詞・形容動詞語尾・「や・どす」のアクセント}}].</ref><span class="vsToggleElement" style="margin-left: 1em;"></span></div> <div class="vsHide"> {| class="wikitable" style="white-space: nowrap;" ! Plain | {{lang|ja|どす}} | {{lang|ja|{{ja-accent/high|どす}}}} | <samp>[dósú]</samp> |- ! Perfective | {{lang|ja|どした}} | {{lang|ja|{{ja-accent/down|ど}}{{ja-accent/low|した}}}} | <samp>[dóꜜshìtà]</samp> |- ! Volitional | {{lang|ja|どすやろ}}<br>{{lang|ja|どっしゃろ}} | {{lang|ja|{{ja-accent/down|どすや}}{{ja-accent/low|ろ}}}}<br>{{lang|ja|{{ja-accent/down|どっしゃ}}{{ja-accent/low|ろ}}}} | <samp>[dósúyáꜜrò]</samp><br><samp>[dóssháꜜrò]</samp> |}</div></div><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 9qxmhfjfoqwc8i08czbvthj3vfl9f2r ထာမ်ပလိက်:ja-go-bu 10 318443 421496 2026-10-10T00:24:44Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421496 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=ば<!-- -->|continuative=び<!-- -->|terminal=ぶ<!-- -->|attributive=ぶ<!-- -->|hypothetical=べ<!-- -->|imperative=べ<!-- -->|passive=ばれる<!-- -->|causative=ばせる<!-- -->|causative2=ばす<!-- -->|potential=べる<!-- -->|volitional=ぼう<!-- -->|negative=ばない<!-- -->|negative_continuative=ばず<!-- -->|formal=びます<!-- -->|perfective=んだ<!-- -->|conjunctive=んで<!-- -->|hypothetical_conditional=べば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> jct43qcsg6r4fiu5w5nveigwhqdcsyx ထာမ်ပလိက်:ja-go-gu 10 318444 421497 2026-10-10T00:24:54Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421497 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=が<!-- -->|continuative=ぎ<!-- -->|terminal=ぐ<!-- -->|attributive=ぐ<!-- -->|hypothetical=げ<!-- -->|imperative=げ<!-- -->|passive=がれる<!-- -->|causative=がせる<!-- -->|causative2=がす<!-- -->|potential=げる<!-- -->|volitional=ごう<!-- -->|negative=がない<!-- -->|negative_continuative=がず<!-- -->|formal=ぎます<!-- -->|perfective=いだ<!-- -->|conjunctive=いで<!-- -->|hypothetical_conditional=げば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 2d91immfudj21m0jxjt0wv7s49kknk9 ထာမ်ပလိက်:ja-go-ku 10 318445 421498 2026-10-10T00:25:04Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421498 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=か<!-- -->|continuative=き<!-- -->|terminal=く<!-- -->|attributive=く<!-- -->|hypothetical=け<!-- -->|imperative=け<!-- -->|passive=かれる<!-- -->|causative=かせる<!-- -->|causative2=かす<!-- -->|potential=ける<!-- -->|volitional=こう<!-- -->|negative=かない<!-- -->|negative_continuative=かず<!-- -->|formal=きます<!-- -->|perfective=いた<!-- -->|conjunctive=いて<!-- -->|hypothetical_conditional=けば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 3jeecvvwkjzbgm6fa15t7wp21i1nptj ထာမ်ပလိက်:ja-go-mu 10 318446 421499 2026-10-10T00:25:14Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421499 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=ま<!-- -->|continuative=み<!-- -->|terminal=む<!-- -->|attributive=む<!-- -->|hypothetical=め<!-- -->|imperative=め<!-- -->|passive=まれる<!-- -->|causative=ませる<!-- -->|causative2=ます<!-- -->|potential=める<!-- -->|volitional=もう<!-- -->|negative=まない<!-- -->|negative_continuative=まず<!-- -->|formal=みます<!-- -->|perfective=んだ<!-- -->|conjunctive=んで<!-- -->|hypothetical_conditional=めば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 71j82fr99fxwevj4d7flg1ij1zt15r2 ထာမ်ပလိက်:ja-go-nu 10 318447 421500 2026-10-10T00:25:24Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421500 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=な<!-- -->|continuative=に<!-- -->|terminal=ぬ<!-- -->|attributive={{{attributive|ぬ}}}<!-- -->|hypothetical={{{hypothetical|ね}}}<!-- -->|imperative=ね<!-- -->|passive=なれる<!-- -->|causative=なせる<!-- -->|causative2=なす<!-- -->|potential=ねる<!-- -->|volitional=のう<!-- -->|negative=なない<!-- -->|negative_continuative=なず<!-- -->|formal=にます<!-- -->|perfective=んだ<!-- -->|conjunctive=んで<!-- -->|hypothetical_conditional=ねば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> rczr0ha7hbqo53zv60m6j3z22j7tfqa ထာမ်ပလိက်:ja-go-ou 10 318448 421501 2026-10-10T00:25:34Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421501 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{{lemma|{{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=わ<!-- -->|continuative=い<!-- -->|terminal=う<!-- -->|attributive=う<!-- -->|hypothetical=え<!-- -->|imperative=え<!-- -->|passive=われる<!-- -->|causative=わせる<!-- -->|causative2=わす<!-- -->|potential=える<!-- -->|volitional=おう<!-- -->|negative=わない<!-- -->|negative_continuative=わず<!-- -->|formal=います<!-- -->|perfective=うた<!-- -->|conjunctive=うて<!-- -->|hypothetical_conditional=えば<!-- -->}}<!-- -->[[Category:Japanese irregular verbs]]<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> h2l9om2ut04z1twmu2kb8mpgwzowdl9 ထာမ်ပလိက်:ja-go-ru 10 318449 421502 2026-10-10T00:25:44Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421502 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{{lemma|{{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=ら<!-- -->|continuative=り<!-- -->|terminal={{{terminal|る}}}<!-- -->|attributive=る<!-- -->|hypothetical=れ<!-- -->|imperative=れ<!-- -->|passive=られる<!-- -->|causative=らせる<!-- -->|causative2=らす<!-- -->|potential=れる<!-- -->|volitional=ろう<!-- -->|negative=らない<!-- -->|negative_continuative=らず<!-- -->|formal=ります<!-- -->|perfective=った<!-- -->|conjunctive=って<!-- -->|hypothetical_conditional=れば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 9g2hwlpi3atqhhwjsd7sgvdgkzga7f8 ထာမ်ပလိက်:ja-go-su 10 318450 421503 2026-10-10T00:25:54Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421503 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=さ<!-- -->|continuative=し<!-- -->|terminal=す<!-- -->|attributive=す<!-- -->|hypothetical=せ<!-- -->|imperative=せ<!-- -->|passive=される<!-- -->|causative=させる<!-- -->|causative2=さす<!-- -->|potential=せる<!-- -->|volitional=そう<!-- -->|negative=さない<!-- -->|negative_continuative=さず<!-- -->|formal=します<!-- -->|perfective=した<!-- -->|conjunctive=して<!-- -->|hypothetical_conditional=せば<!-- -->|notes={{{notes|}}}}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> sqw5dlq205qa6dui781to6m0y8pap5k ထာမ်ပလိက်:ja-go-tsu 10 318451 421504 2026-10-10T00:26:04Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421504 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=た<!-- -->|continuative=ち<!-- -->|terminal=つ<!-- -->|attributive=つ<!-- -->|hypothetical=て<!-- -->|imperative=て<!-- -->|passive=たれる<!-- -->|causative=たせる<!-- -->|causative2=たす<!-- -->|potential=てる<!-- -->|volitional=とう<!-- -->|negative=たない<!-- -->|negative_continuative=たず<!-- -->|formal=ちます<!-- -->|perfective=った<!-- -->|conjunctive=って<!-- -->|hypothetical_conditional=てば<!-- -->|notes={{{notes|}}}}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> p4drv1rn8hkbdzjtjqgo7i0fht6w9j3 ထာမ်ပလိက်:ja-go-u 10 318452 421505 2026-10-10T00:26:14Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421505 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=わ<!-- -->|continuative=い<!-- -->|terminal=う<!-- -->|attributive=う<!-- -->|hypothetical=え<!-- -->|imperative=え<!-- -->|passive=われる<!-- -->|causative=わせる<!-- -->|causative2=わす<!-- -->|potential=える<!-- -->|volitional=おう<!-- -->|negative=わない<!-- -->|negative_continuative=わず<!-- -->|formal=います<!-- -->|perfective=った<!-- -->|conjunctive=って<!-- -->|hypothetical_conditional=えば<!-- -->|notes={{{notes|}}}}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> tfckn1mxnywg3odqt7ikancq1cblb51 ထာမ်ပလိက်:ja-honorific 10 318453 421506 2026-10-10T00:26:24Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421506 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|error}}<!-- Validate template parameters --><includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{{1|}}}<!-- -->|kana={{{2|}}}<!-- -->|imperfective=ら<!-- -->|continuative=い<!-- -->|continuative2=り<!-- -->|terminal=る<!-- -->|attributive=る<!-- -->|hypothetical=れ<!-- -->|imperative=い<!-- -->|passive=られる<!-- -->|causative=らせる<!-- -->|causative2=らす<!-- -->|potential=れる<!-- -->|volitional=ろう<!-- -->|negative=らない<!-- -->|negative_continuative=らず<!-- -->|formal=います<!-- -->|perfective=った<!-- -->|conjunctive=って<!-- -->|hypothetical_conditional=れば<!-- -->}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 5x6xiso3n6lywcojulw7yv99eblbgjr ထာမ်ပလိက်:ja-ichi 10 318454 421507 2026-10-10T00:26:34Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421507 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}}}<!-- -->|kana={{#ifeq:{{#invoke:ja|definal|{{pagename}}}}|{{{1|}}}|{{{2|}}}|{{{1|}}}}}<!-- -->|imperfective=<!-- -->|continuative=<!-- -->|terminal=る<!-- -->|attributive=る<!-- -->|hypothetical=れ<!-- -->|imperative=よ<!-- -->|imperative2=ろ<!-- -->|passive=られる<!-- -->|causative=させる<!-- -->|causative2=さす<!-- -->|potential=られる<!-- -->|potential2=れる<!-- -->|volitional=よう<!-- -->|negative=ない<!-- -->|negative2=ぬ<!-- -->|negative3=ん<!-- -->|negative_continuative=ず<!-- -->|formal=ます<!-- -->|perfective=た<!-- -->|conjunctive=て<!-- -->|hypothetical_conditional=れば<!-- -->|imp1_note=&sup1;<!-- -->|imp2_note=&sup2;<!-- -->|pont2_note=&sup3;<!-- -->|notes=<!-- --><small>&sup1; Written imperative</small><br/><!-- --><small>&sup2; Spoken imperative</small><br/><!-- --><small>&sup3; Colloquial potential</small><!-- -->}}</includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 6txwnftowrq4fxa68jfcftlm99uauls ထာမ်ပလိက်:ja-kuru 10 318455 421508 2026-10-10T00:26:44Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421508 wikitext text/x-wiki {{ja-verbconj|{{{1}}}来る|{{{1}}}来|{{{2}}}こ|{{{3}}} ko|{{{1}}}来|{{{2}}}き|{{{3}}} ki|{{{1}}}来る|{{{2}}}くる|{{{3}}} kuru|{{{1}}}来る|{{{2}}}くる|{{{3}}} kuru|{{{1}}}来れ|{{{2}}}くれ|{{{3}}} kure|{{{1}}}来い|{{{2}}}こい|{{{3}}} koi|{{{1}}}来られる|{{{2}}}こられる|{{{3}}} korareru|{{{1}}}来させる<br>{{{1}}}来さす|{{{2}}}こさせる<br>{{{2}}}こさす|{{{3}}} kosaseru<br>{{{3}}} kosasu|{{{1}}}来られる|{{{2}}}こられる|{{{3}}} korareru|{{{1}}}来よう|{{{2}}}こよう|{{{3}}} koyō|{{{1}}}来ない|{{{2}}}こない|{{{3}}} konai|{{{1}}}来ず|{{{2}}}こず|{{{3}}} kozu|{{{1}}}来ます|{{{2}}}きます|{{{3}}} kimasu|{{{1}}}来た|{{{2}}}きた|{{{3}}} kita|{{{1}}}来て|{{{2}}}きて|{{{3}}} kite|{{{1}}}来れば|{{{2}}}くれば|{{{3}}} kureba}}<noinclude>{{documentation}}</noinclude> 3lff4tvm9gpudj8gx1p3p55emd6g0vy ထာမ်ပလိက်:ja-masu 10 318456 421509 2026-10-10T00:26:54Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421509 wikitext text/x-wiki {{inflection-table-top|palette=red|tall=yes|title=Conjugation of "{{lang|ja|{{pagename}}}}" (See [[Appendix:Japanese verbs]])}} ! colspan="4" class="outer" | [[Appendix:Japanese glossary#katsuyōkei|''Katsuyōkei'']] ("stem forms") |- ! style="width:20%" | [[Appendix:Japanese glossary#mizenkei|''Mizenkei'']] ("imperfective") {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ませ|ましょ}} |- ! [[Appendix:Japanese glossary#ren'yōkei|''Ren’yōkei'']] ("continuative") {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|まし}} |- ! [[Appendix:Japanese glossary#shūshikei|''Shūshikei'']] ("terminal") {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ます}} |- ! [[Appendix:Japanese glossary#rentaikei|''Rentaikei'']] ("attributive") {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ます}} |- ! [[Appendix:Japanese glossary#kateikei|''Kateikei'']] ("hypothetical") {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ますれ}} |- ! [[Appendix:Japanese glossary#meireikei|''Meireikei'']] ("imperative") {{ja-verbconj-row|lemma=-|kana=-|}} |- ! colspan="4" class="outer" | Key constructions |- ! Passive {{ja-verbconj-row|lemma=-|kana=-|}} |- ! Causative {{ja-verbconj-row|lemma=-|kana=-|}} |- ! Potential {{ja-verbconj-row|lemma=-|kana=-|}} |- ! Volitional {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ましょう}} |- ! Negative {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ません}} |- ! Negative continuative {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ませず}} |- ! Formal {{ja-verbconj-row|lemma=-|kana=-|}} |- ! Perfective {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ました}} |- ! Conjunctive {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|まして}} |- ! Hypothetical conditional {{ja-verbconj-row|lemma={{{1}}}|kana={{{2}}}|ますれば}} {{inflection-table-bottom}}<noinclude>{{documentation}}</noinclude> svmonk2og7t1egzhb6kt3p1e9plh6ox ထာမ်ပလိက်:ja-suru-acc-table 10 318457 421510 2026-10-10T00:27:04Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421510 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|error}}<includeonly>{{#if:{{{acc|}}}|{{ja-acc-table|verb-suru|する|acc=0|て-form-acc=0|lemma={{{lemma|{{pagename}}}}}する|complex={{{1|{{pagename}}}}} kana = {{replace|plain=false|1={{replace|plain=false|1={{replace|plain=false|1=,{{replace|plain=false|1={{{acc}}}|2=,%s+|3=,}}|2=,%s*([^A-Za-z0-9]+)%s*([ A-Za-z0-9%+]+)%s*[^,]*|3=,%1+kana %2+acc}}|2=,%s*([A-Za-z0-9]+)%s*[^,]*|3=,{{{1|{{pagename}}}}}+kana %1+acc}}|2=^,|3=}}}}|{{error|acc is required}}}}</includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 1mm5q3eeu75bsygjodxlhywz7bevfwg ထာမ်ပလိက်:ja-suru-i-ku 10 318458 421511 2026-10-10T00:27:14Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421511 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|warn}}<!-- Validate template parameters --><includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{#if:{{{2|}}}|{{{1|}}}|{{#invoke:string/templates|sub|{{pagename}}|1|-3}}}}<!-- -->|kana={{{2|{{{1|}}}}}}<!-- -->|imperfective=さ<!-- -->|imperfective2=し<!-- -->|continuative=し<!-- -->|terminal=する<!-- -->|attributive=する<!-- -->|hypothetical=すれ<!-- -->|imperative=せ<!-- -->|imperative2=しろ<!-- -->|imperative3=せよ<!-- -->|passive=される<!-- -->|causative=させる<!-- -->|causative2=さす<!-- -->|potential=せる<!-- -->|volitional=そう<!-- -->|volitional2=しよう<!-- -->|negative=さない<!-- -->|negative2=しない<!-- -->|negative_continuative=さず<!-- -->|formal=します<!-- -->|perfective=した<!-- -->|conjunctive=して<!-- -->|hypothetical_conditional=すれば<!-- -->|hypothetical_conditional2=せば<!-- -->}}{{cln|ja|terms suffixed with する}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 12e475mro0izynoghqyvbmbm8szjul5 ထာမ်ပလိက်:ja-suru-tsu 10 318459 421512 2026-10-10T00:27:24Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421512 wikitext text/x-wiki <includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{{1|}}}<!-- -->|kana={{{2|}}}<!-- -->|imperfective=せ<!-- -->|imperfective2=し<!-- -->|continuative=し<!-- -->|terminal=する<!-- -->|attributive=する<!-- -->|hypothetical=すれ<!-- -->|imperative=しろ<!-- -->|imperative2=せよ<!-- -->|passive=せられる<!-- -->|passive2=しられる<!-- -->|causative=しさせる<!-- -->|causative2=しさす<!-- -->|potential=せられる<!-- -->|potential2=しられる<!-- -->|volitional=しよう<!-- -->|negative=しない<!-- -->|negative_continuative=せず<!-- -->|formal=します<!-- -->|perfective=した<!-- -->|conjunctive=して<!-- -->|hypothetical_conditional=すれば<!-- -->}}{{cln|ja|terms suffixed with する}}<!-- --></includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> 34djewkq1s11njgdhlliavv8yfnlywk ထာမ်ပလိက်:ja-verbconj 10 318460 421513 2026-10-10T00:27:34Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421513 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|error}}<!-- Validate template parameters -->{{inflection-table-top|palette=red|tall=yes|title={{{top|Conjugation of "{{lang|ja|{{{1}}}}}"}}} (See [[Appendix:Japanese verbs]])}} ! colspan="4" class="outer" | [[Appendix:Japanese glossary#katsuyōkei|''Katsuyōkei'']] ("stem forms") |- ! style="width:20%" | [[Appendix:Japanese glossary#mizenkei|''Mizenkei'']] ("imperfective") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{2}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{3}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{4}}}</span> |- ! [[Appendix:Japanese glossary#ren'yōkei|''Ren’yōkei'']] ("continuative") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{5}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{6}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{7}}}</span> |- ! [[Appendix:Japanese glossary#shūshikei|''Shūshikei'']] ("terminal") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{8}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{9}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{10}}}</span> |- ! [[Appendix:Japanese glossary#rentaikei|''Rentaikei'']] ("attributive") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{11}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{12}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{13}}}</span> |- ! [[Appendix:Japanese glossary#kateikei|''Kateikei'']] ("hypothetical") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{14}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{15}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{16}}}</span> |- ! [[Appendix:Japanese glossary#meireikei|''Meireikei'']] ("imperative") {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{17}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{18}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{19}}}</span> |- ! colspan="4" class="outer" | Key constructions |- ! Passive {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{20}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{21}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{22}}}</span> |- ! Causative {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{23}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{24}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{25}}}</span> |- ! Potential {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{26}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{27}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{28}}}</span> |- ! Volitional {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{29}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{30}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{31}}}</span> |- ! Negative {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{32}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{33}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{34}}}</span> |- ! Negative continuative {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{35}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{36}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{37}}}</span> |- ! Formal {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{38}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{39}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{40}}}</span> |- ! Perfective {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{41}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{42}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{43}}}</span> |- ! Conjunctive {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{44}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{45}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{46}}}</span> |- ! Hypothetical conditional {{#if:{{{2|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{47}}}</span>}} {{#if:{{{3|}}}|{{!}} {{!}} <span class="Jpan" lang="ja">{{{48}}}</span>}} | <span class="Latn" lang="ja-Latn">{{{49}}}</span> {{inflection-table-bottom|notes={{{50|{{{notes|}}}}}}}}<noinclude> {{documentation}} </noinclude> rwtegf2wa09z85ell6dqrsg00682j0x ထာမ်ပလိက်:ja-zuru 10 318461 421514 2026-10-10T00:27:44Z Intobesa.bot 1035 မတၚ်ဂြဲကေတ်နူဝဳကဳအဘိဓာန်အၚ်္ဂလိက် 421514 wikitext text/x-wiki {{#invoke:checkparams|error}}<!-- Validate template parameters --><includeonly>{{ja-verbconj-auto<!-- -->|lemma={{{1|}}}<!-- -->|kana={{{2|}}}<!-- -->|imperfective=じ<!-- -->|imperfective2=ぜ<!-- -->|continuative=じ<!-- -->|terminal=ずる<!-- -->|attributive=ずる<!-- -->|hypothetical=ずれ<!-- -->|imperative=ぜよ<!-- -->|imperative2=じろ<!-- -->|passive=じられる<!-- -->|passive2=ぜられる<!-- -->|causative=じさせる<!-- -->|causative2=じさす<!-- -->|potential=じられる<!-- -->|potential2=ぜられる<!-- -->|volitional=じよう<!-- -->|negative=じない<!-- -->|negative_continuative=ぜず<!-- -->|formal=じます<!-- -->|perfective=じた<!-- -->|conjunctive=じて<!-- -->|hypothetical_conditional=ずれば<!-- -->|imp1_note=&sup1;<!-- -->|imp2_note=&sup2;<!-- -->|notes=<small>&sup1; Written imperative</small><br/> <small>&sup2; Spoken imperative</small> }}{{cln|ja|zuru verbs|terms suffixed with する}}</includeonly><noinclude>{{documentation}}</noinclude> oiyzbxj6vrz8j2xgqpy2iodcl6qi00b しゅっせい 0 318462 421518 2026-10-10T06:09:13Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-see|出生}}" 421518 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see|出生}} guv0plmwuqdh3hleyyu71n69q2yrs2c 421519 421518 2026-10-10T06:09:54Z 咽頭べさ 33 421519 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see|出生|出征}} kbnn0dbiyukmzi23vbhtvvdurtjxsa1 出征 0 318463 421520 2026-10-10T07:33:50Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūzhēng |c=ceot1 zing1 |h=pfs=chhut-chṳ̂n |mn=chhut-cheng |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုအာလ္တူအပ္ဍဲပရေၚ်ဂၠိုက်ဂၠာဲကွတ်လောကဳ၊ မတိတ်အာနကဵုပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်၊ သကဵုအာ..." 421520 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūzhēng |c=ceot1 zing1 |h=pfs=chhut-chṳ̂n |mn=chhut-cheng |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုအာလ္တူအပ္ဍဲပရေၚ်ဂၠိုက်ဂၠာဲကွတ်လောကဳ၊ မတိတ်အာနကဵုပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်၊ သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ # သကဵုတိတ်အာနကဵုပရေၚ်လုပ်ဂကောံပ္ဍဲပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်ဝေၚ်ဂြိပ်ဒံၚ်ထလာ်ဂမၠိုၚ်။ # သကဵုပါ်ပါဲပ္တိုန်ဒုဟ်ဖျေံကဝုပူဂဵုမွဲမွဲ ဝါ ဂကောံမွဲမွဲဆေၚ်စပ်မၞိဟ်သဝ်သျှာယ်မဳဒဳယာ၊ သကဵုပျဲပျာံလ္တူအောန်လာၚ်။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しゅつ|せい|k1=しゅっ|yomi=on}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっせい}} # ပွမလုပ်ပၞာန် ကဵု ပွမအာနကဵုဒှ်ပၞာန်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっせい}} # သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ ====သမ္ဗန္ဓ==== {{ja-suru|しゅっせい}} ==ဗဳယေတ်နာမ်== {{vi-hantutab}} ===နာမ်=== {{vi-noun|sc=Hani}} # {{vi-Han form of|xuất chinh}} c9y68agjx1dp1urngdab0f7s3f05lja 421521 421520 2026-10-10T07:36:34Z 咽頭べさ 33 421521 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} {{was wotd|၂၀၂၆|အံက်တဝ်ဗါ|၁၁}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūzhēng |c=ceot1 zing1 |h=pfs=chhut-chṳ̂n |mn=chhut-cheng |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုအာလ္တူအပ္ဍဲပရေၚ်ဂၠိုက်ဂၠာဲကွတ်လောကဳ၊ မတိတ်အာနကဵုပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်၊ သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ # သကဵုတိတ်အာနကဵုပရေၚ်လုပ်ဂကောံပ္ဍဲပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်ဝေၚ်ဂြိပ်ဒံၚ်ထလာ်ဂမၠိုၚ်။ # သကဵုပါ်ပါဲပ္တိုန်ဒုဟ်ဖျေံကဝုပူဂဵုမွဲမွဲ ဝါ ဂကောံမွဲမွဲဆေၚ်စပ်မၞိဟ်သဝ်သျှာယ်မဳဒဳယာ၊ သကဵုပျဲပျာံလ္တူအောန်လာၚ်။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しゅつ|せい|k1=しゅっ|yomi=on}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅっせい}} # ပွမလုပ်ပၞာန် ကဵု ပွမအာနကဵုဒှ်ပၞာန်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|しゅっせい}} # သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ ====သမ္ဗန္ဓ==== {{ja-suru|しゅっせい}} ==ဗဳယေတ်နာမ်== {{vi-hantutab}} ===နာမ်=== {{vi-noun|sc=Hani}} # {{vi-Han form of|xuất chinh}} 1xaaqf7n5sr0pg8ux3fhf1xp5qg8ew2 ဝိက်ရှေန်နရဳ:မအရေဝ်သွက်တ္ၚဲဏအ်/၂၀၂၆/အံက်တဝ်ဗါ ၁၁ 4 318464 421522 2026-10-10T07:38:08Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{WOTD|出征|ကြိယာ| သကဵုအာလ္တူအပ္ဍဲပရေၚ်ဂၠိုက်ဂၠာဲကွတ်လောကဳ၊ မတိတ်အာနကဵုပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်၊ သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ # သကဵုတိတ်အာနကဵုပရေၚ်လုပ်ဂကောံပ္..." 421522 wikitext text/x-wiki {{WOTD|出征|ကြိယာ| သကဵုအာလ္တူအပ္ဍဲပရေၚ်ဂၠိုက်ဂၠာဲကွတ်လောကဳ၊ မတိတ်အာနကဵုပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်၊ သကဵုအာဆေၚ်စပ်ကဵုဒးမုက်ညးသ္ကံ။ # သကဵုတိတ်အာနကဵုပရေၚ်လုပ်ဂကောံပ္ဍဲပရေၚ်ပြိုၚ်ပ္ကာန်ဝေၚ်ဂြိပ်ဒံၚ်ထလာ်ဂမၠိုၚ်။ # သကဵုပါ်ပါဲပ္တိုန်ဒုဟ်ဖျေံကဝုပူဂဵုမွဲမွဲ ဝါ ဂကောံမွဲမွဲဆေၚ်စပ်မၞိဟ်သဝ်သျှာယ်မဳဒဳယာ၊ သကဵုပျဲပျာံလ္တူအောန်လာၚ်။|အံက်တဝ်ဗါ|၁၁}} fnyjv2pt66t9au6ch0cwupuhl83uif4 chūzhēng 0 318465 421523 2026-10-10T07:44:29Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūzhèng}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|出征}}" 421523 wikitext text/x-wiki {{also|chūzhèng}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|出征}} l5zf84av80ucyjixg87h7anvyl3m4n1 chūzhèng 0 318466 421524 2026-10-10T07:45:04Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūzhēng}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|出證}}" 421524 wikitext text/x-wiki {{also|chūzhēng}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|出證}} 3u2e1izx2yzfcv6rdy08iaxstxnzvlu 出證 0 318467 421525 2026-10-10T07:54:50Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms|s=出证}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūzhèng |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုထ္ၜးသက်သဳ၊ သကဵုထ္ၜးသာဓကခိုၚ်ကၠိုက်။ # သကဵုတိတ်ကၠုၚ်ညံၚ်ရဴဒုၚ်သက်သဳ၊ ဒုၚ်သက်သဳ။" 421525 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=出证}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūzhèng |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုထ္ၜးသက်သဳ၊ သကဵုထ္ၜးသာဓကခိုၚ်ကၠိုက်။ # သကဵုတိတ်ကၠုၚ်ညံၚ်ရဴဒုၚ်သက်သဳ၊ ဒုၚ်သက်သဳ။ 4lzvb4nnr0wxt4rc9lvxrfc1cgpdsgt 出证 0 318468 421526 2026-10-10T07:55:47Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-see|出證}}" 421526 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-see|出證}} 7dejlqqucbri5tllehvgpujta2aw77p shussei 0 318469 421527 2026-10-10T07:57:55Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|しゅっせい}}" 421527 wikitext text/x-wiki ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|しゅっせい}} ol9yolrl1ub1h5vo4q4u329ygan4n9p ဝိက်ရှေန်နရဳ:မအရေဝ်သွက်တ္ၚဲဏအ်/၂၀၂၆/အံက်တဝ်ဗါ ၁၂ 4 318470 421529 2026-10-10T08:01:49Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{WOTD|出生|ကြိယာ| သကဵုဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ # {{lb|zh|obsolete}} သကဵုလှာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု၊ သကဵုသၠာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု။|audio=Zh-chusheng.ogg|အံက်တဝ်ဗါ|၁၂}}" 421529 wikitext text/x-wiki {{WOTD|出生|ကြိယာ| သကဵုဒှ်ကၠုၚ်မၞိဟ်။ # {{lb|zh|obsolete}} သကဵုလှာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု၊ သကဵုသၠာဲဗ္တးထောံဘဝဇကု။|audio=Zh-chusheng.ogg|အံက်တဝ်ဗါ|၁၂}} 26kkl247wxhb1hf7par7uu64a34s2f7 初昇 0 318471 421530 2026-10-10T08:50:35Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms|s=初升}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng |h=pfs=chhû-sṳ̂n |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုမၞုံက္တဵုတိုန်ဗဟူဏံ။" 421530 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=初升}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng |h=pfs=chhû-sṳ̂n |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုမၞုံက္တဵုတိုန်ဗဟူဏံ။ ky21or2u7o743hyleqlxy16tqkfxqv4 出聲 0 318472 421531 2026-10-10T08:55:30Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|出声}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=出声}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng,er=y |c=ceot1 seng1 |c-t=cut2 siang1 |h=pfs=chhut-sâng;hrs=h:chud shangˋ;gd=cud5 sang1 |mb=chṳ̆-siáng |mn=chhut-siaⁿ |mn-t=cug4 sian1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb|type=vo}} # သကဵုမသ္ပရမျာၚ်၊ သကဵုမသ္ပဗရုညာန်ညေဲ။ #..." 421531 wikitext text/x-wiki {{also|出声}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=出声}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chūshēng,er=y |c=ceot1 seng1 |c-t=cut2 siang1 |h=pfs=chhut-sâng;hrs=h:chud shangˋ;gd=cud5 sang1 |mb=chṳ̆-siáng |mn=chhut-siaⁿ |mn-t=cug4 sian1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb|type=vo}} # သကဵုမသ္ပရမျာၚ်၊ သကဵုမသ္ပဗရုညာန်ညေဲ။ # သကဵုမဟီုဂးညးမွဲမွဲ။ 33l5eqqg0gvwk46ec7sx6cfuq1t0lpj 処世 0 318473 421532 2026-10-10T09:01:11Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しょ|しょう|yomi=o}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しょしょう}} # စရိုတ်မဆေၚ်စပ်ဘဝ၊ ပွမဒဳက္ၜၚ်ကျာမဆေၚ်စပ်ကဵုဂၠးတိ။" 421532 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しょ|しょう|yomi=o}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しょしょう}} # စရိုတ်မဆေၚ်စပ်ဘဝ၊ ပွမဒဳက္ၜၚ်ကျာမဆေၚ်စပ်ကဵုဂၠးတိ။ cqdbobse548s3hrft27n9sctcm9zihw 處世 0 318474 421533 2026-10-10T09:04:54Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|处世}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处世}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |c=cyu2 sai3 |h=pfs=chhú-sṳ |mn=chhú-sè |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုထ္ၜးဂၠံၚ်ဇကု။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しょ|しょう|yomi=o}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しょしょう}} # {{alternative form of|ja|処世}}" 421533 wikitext text/x-wiki {{also|处世}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处世}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |c=cyu2 sai3 |h=pfs=chhú-sṳ |mn=chhú-sè |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုထ္ၜးဂၠံၚ်ဇကု။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しょ|しょう|yomi=o}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しょしょう}} # {{alternative form of|ja|処世}} f9flwabn5zi4xhzjcipq1hnigu6nll9 chǔshì 0 318475 421534 2026-10-10T09:05:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chúshī|chǔshí}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|處事}} # {{cmn-pinyin of|處世}} # {{cmn-pinyin of|處士}} # {{cmn-pinyin of|處室}}" 421534 wikitext text/x-wiki {{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chúshī|chǔshí}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|處事}} # {{cmn-pinyin of|處世}} # {{cmn-pinyin of|處士}} # {{cmn-pinyin of|處室}} btv3s9eyimhz5wyyecpcl4650xjev3s 處事 0 318476 421535 2026-10-10T09:10:09Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|处事}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处事}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |c=cyu2 si6 |mn=qz:chhìr-sīr/tw:chhú-sū/xm,zz:chhù-sū |px=pt,xy:cy3 so5 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုစဳရေၚ်ကိစ္စကမၠောန်၊ သကဵုစဳဇန်သောၚ်တလးမၞုံကဵုကပေါတ်ကညောတ်ဂ..." 421535 wikitext text/x-wiki {{also|处事}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处事}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |c=cyu2 si6 |mn=qz:chhìr-sīr/tw:chhú-sū/xm,zz:chhù-sū |px=pt,xy:cy3 so5 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုစဳရေၚ်ကိစ္စကမၠောန်၊ သကဵုစဳဇန်သောၚ်တလးမၞုံကဵုကပေါတ်ကညောတ်ဂမၠိုၚ်။ ts47smlrn1y5s5t7gu9ihdmb6qc4fz9 處士 0 318477 421536 2026-10-10T09:15:13Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|处士}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处士}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |h=ct=chu4 sï5 |mn=tw:chhú-sū |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # တၠပညာညးမမံၚ်ကဵုညးဍုၚ်သ္ၚောဲသ္ၚောဲ၊ တၠပညာညးမဇူထောံကမၠောန်။" 421536 wikitext text/x-wiki {{also|处士}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处士}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |h=ct=chu4 sï5 |mn=tw:chhú-sū |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # တၠပညာညးမမံၚ်ကဵုညးဍုၚ်သ္ၚောဲသ္ၚောဲ၊ တၠပညာညးမဇူထောံကမၠောန်။ 5t9aeppkx3vutxumqt03l8w9zrobysy 處室 0 318478 421537 2026-10-10T09:17:09Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处室}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |h=ct=chu4 sï5 |mn=tw:chhú-sū |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ဌာန၊ ရုၚ်၊ ရုၚ်ကမၠောန်။" 421537 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=处室}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshì |h=ct=chu4 sï5 |mn=tw:chhú-sū |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ဌာန၊ ရုၚ်၊ ရုၚ်ကမၠောန်။ s0yorus5jzfp04va3dt0xhx6li8itg0 处室 0 318479 421538 2026-10-10T09:18:55Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|處室}} ==Chinese== {{zh-see|處室}}" 421538 wikitext text/x-wiki {{also|處室}} ==Chinese== {{zh-see|處室}} sweuq2z3b7kc7nrwr7xxjtukqpv0lw1 421539 421538 2026-10-10T09:19:12Z 咽頭べさ 33 421539 wikitext text/x-wiki {{also|處室}} =={{=zh=}}== {{zh-see|處室}} c1qeos587i4r5pocs19h4h89owltzub chǔshí 0 318480 421540 2026-10-10T09:20:04Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chúshī|chǔshì}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|礎石}}" 421540 wikitext text/x-wiki {{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chúshī|chǔshì}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|礎石}} kpp153fcvcnz7f76snetvt6r8qg49pj 礎石 0 318481 421541 2026-10-10T09:27:22Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms|s=础石}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshí |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ခုၚ်ဒုၚ်သၟဝ်၊ တၟံနွံအသၟဝ်ဒယိုၚ်အထံက်။ # သ္ဇိုၚ်တံ၊ တံ။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|そ|せき|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|そせき}} ===န..." 421541 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=础石}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chǔshí |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ခုၚ်ဒုၚ်သၟဝ်၊ တၟံနွံအသၟဝ်ဒယိုၚ်အထံက်။ # သ္ဇိုၚ်တံ၊ တံ။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|そ|せき|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|そせき}} ===နာမ်=== {{ja-noun|そせき}} # တၟံတံသ္ဇိုၚ်။ bawt6oath1vle4dmuxxg3qd52o51z89 础石 0 318482 421542 2026-10-10T09:28:03Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-see|礎石|s}}" 421542 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-see|礎石|s}} 9q80bsltcsquskyi9itlintbla08myc soseki 0 318483 421543 2026-10-10T09:29:07Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|そせき}}" 421543 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|そせき}} a62k3fey1jzwb78d00i3tecbgmf8q1d そせき 0 318484 421544 2026-10-10T09:29:39Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-see|礎石}}" 421544 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see|礎石}} me8eizi9wkcg9vuzno85w0pjnj9pvjs chúshī 0 318485 421545 2026-10-10T10:05:15Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chǔshí|chǔshì}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|廚師}} # {{cmn-pinyin of|除濕}}" 421545 wikitext text/x-wiki {{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chūshi|chǔshí|chǔshì}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|廚師}} # {{cmn-pinyin of|除濕}} b91gv2p45uwewmvkicogrv2p65xhecc 廚師 0 318486 421546 2026-10-10T10:08:03Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|厨师}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=厨师|t2=厨師}} {{wp|zh:,yue:,hak:Chhù-sṳ̂,cdo:Diò-să-hô}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chúshī |c=cyu4 si1,ceoi4 si1 |h=pfs=chhù-sṳ̂;hrs=h:chu siiˋ;gd=cu2 si1 |mn=qz:tû-sir/tw,xm,zz:tû-su |mn-t=dou5 se1 |px=pt,xy:cy2 so1 |w=sh:6zy sy |x-h=jy2 sr1 |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|နာမ်}} # သၟာဍုန်၊ ဍ..." 421546 wikitext text/x-wiki {{also|厨师}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=厨师|t2=厨師}} {{wp|zh:,yue:,hak:Chhù-sṳ̂,cdo:Diò-să-hô}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chúshī |c=cyu4 si1,ceoi4 si1 |h=pfs=chhù-sṳ̂;hrs=h:chu siiˋ;gd=cu2 si1 |mn=qz:tû-sir/tw,xm,zz:tû-su |mn-t=dou5 se1 |px=pt,xy:cy2 so1 |w=sh:6zy sy |x-h=jy2 sr1 |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|နာမ်}} # သၟာဍုန်၊ ဍုန်။ 4r2wr8l0yld9jsm9kv82r4tduogvqri 厨師 0 318487 421547 2026-10-10T10:08:59Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-see|廚師|vt}}" 421547 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-see|廚師|vt}} 2t3hy2v2unxzu63yjr3hh8ds47v6v35 除濕 0 318488 421548 2026-10-10T10:12:01Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms|s=除湿|t2=除溼}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chúshī |c=ceoi4 sap1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုမပါဲတးပရေၚ်တ္ဍေက်သအိုပ်။" 421548 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=除湿|t2=除溼}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=chúshī |c=ceoi4 sap1 |cat=v }} ===ကြိယာ=== {{zh-verb}} # သကဵုမပါဲတးပရေၚ်တ္ဍေက်သအိုပ်။ 250b7zhaut8tu0k7ct7yvcadcvecvd0 除溼 0 318489 421549 2026-10-10T10:12:41Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-see|除濕}}" 421549 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-see|除濕}} mlkr50jqak3k5yblht6ns9f33m2sziw 除湿 0 318490 421550 2026-10-10T10:16:56Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-see|除濕}} =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|じょ|しつ|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|じょしつ|acc=0|acc_ref=DJR}} ===နာမ်=== {{ja-noun|じょしつ|hhira=ぢよしつ}} # ပရေၚ်ပါဲတးအရာတ္ဍေက်သအိုပ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|じょしつ|hhira=ぢよしつ}} # သကဵုမပါဲတးပ..." 421550 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-see|除濕}} =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|じょ|しつ|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|じょしつ|acc=0|acc_ref=DJR}} ===နာမ်=== {{ja-noun|じょしつ|hhira=ぢよしつ}} # ပရေၚ်ပါဲတးအရာတ္ဍေက်သအိုပ်။ ===ကြိယာ=== {{ja-verb-suru|じょしつ|hhira=ぢよしつ}} # သကဵုမပါဲတးပရေၚ်တ္ဍေက်သအိုပ်။ ====သမ္ဗန္ဓ==== {{ja-suru|じょしつ}} ==={{References}}=== {{reflist}} :* {{R:Kanjipedia Kotoba|0003326900}} mt4vn9ybl16i3sdik6epsaf70nlpmsl joshitsu 0 318491 421551 2026-10-10T10:17:45Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|じょしつ}}" 421551 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|じょしつ}} ak9owmm4zd7ohah1uovd23tnx5avuq5 じょしつ 0 318492 421552 2026-10-10T10:18:29Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== {{ja-see|除湿}}" 421552 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== {{ja-see|除湿}} i45un0sxxq9gaex2kznhifw4hqlohzd chūshi 0 318493 421553 2026-10-10T10:20:17Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chúshī|chǔshí|chǔshì}} =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|ちゅうし}}" 421553 wikitext text/x-wiki {{also|chūshī|chūshí|chūshǐ|chūshì|chúshī|chǔshí|chǔshì}} =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|ちゅうし}} r5pnhr0el4x31hspjqmfew44pa7yv9b ちゅうし 0 318494 421554 2026-10-10T10:20:52Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|ちゅうじ}} =={{=ja=}}== {{ja-see-kango|中子|中止|中使|中祀|中肢|中指|忠士|忠死|忠摯|注思|注視|胄子|駐止}}" 421554 wikitext text/x-wiki {{also|ちゅうじ}} =={{=ja=}}== {{ja-see-kango|中子|中止|中使|中祀|中肢|中指|忠士|忠死|忠摯|注思|注視|胄子|駐止}} ardy2vgq50hk9go8jyqci8m1sk8ilbl 中子 0 318495 421555 2026-10-10T10:28:13Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhōngzǐ |c=zung1 zi2 |h=pfs=chûng-chṳ́;hrs=h:zhungˋ ziiˊ |md=dṳ̆ng-cṳ̄ |mn=tw,xm,zz:tiong-chú/qz:tiong-chír |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # မံၚ်အကြာၜါ။ # ကောန်တြုံလဒေါဝ်။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|ちゅう|し|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာ..." 421555 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhōngzǐ |c=zung1 zi2 |h=pfs=chûng-chṳ́;hrs=h:zhungˋ ziiˊ |md=dṳ̆ng-cṳ̄ |mn=tw,xm,zz:tiong-chú/qz:tiong-chír |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # မံၚ်အကြာၜါ။ # ကောန်တြုံလဒေါဝ်။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|ちゅう|し|yomi=o}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|ちゅうし|acc=1|acc_ref=DJR}} ====နာမ်==== {{ja-noun|ちゅうし|hhira=ちゆうし}} # ကောန်တြုံလဒေါဝ်။ {{ja-kanjitab|なか|こ|k2=ご|r=y|yomi=k|alt=中心}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|なかご|acc=2|acc_ref=SMK7,DJR|acc2=0|acc2_ref=SMK7,DJR}} ====နာမ်==== {{ja-noun|なかご}} # ပၞေဟ်။ {{ja-kanjitab|なか|こ|yomi=k}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|なかこ|acc=1|acc_note=given name|acc2=0|acc2_note=surname}} ===နာမ်မကိတ်ညဳ=== {{ja-pos|proper|なかこ}} # {{surname|ja|g=f}} # {{surname|ja|sort=なかこ}} {{ja-kanjitab|みつ|こ|yomi=nanori,kun}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|みつこ|acc=1}} ===နာမ်မကိတ်ညဳ=== {{ja-pos|proper|みつこ}} # {{surname|ja|g=f}} ==={{References}}=== <references/> ==ကိုဝ်ရဳယျာ== {{ko-hanjatab}} ====နာမ်==== {{ko-noun|hangeul=중자}} # {{hanja form of|중자|}} 7wf0lf11jfp96jdh8621um4pt3fpij6 ကဏ္ဍ:ယၟုမသဂကူမၞိဟ်ဗြဴ နကဵုဘာသာဂျပါန်ဂမၠိုၚ် 14 318496 421556 2026-10-10T10:30:54Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "[[ကဏ္ဍ:ဘာသာဂျပါန်]]" 421556 wikitext text/x-wiki [[ကဏ္ဍ:ဘာသာဂျပါန်]] 15h819jrbj1x7f70m1jaqwsuvqkba2r zhōngzǐ 0 318497 421557 2026-10-10T10:32:13Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|zhōngzi|zhǒngzi}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|中子}}" 421557 wikitext text/x-wiki {{also|zhōngzi|zhǒngzi}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|中子}} a6suw41f1sf4ma0v1vdg2zauaplgyar zhǒngzi 0 318498 421558 2026-10-10T10:59:38Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|zhōngzi|zhōngzǐ}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|種子}}" 421558 wikitext text/x-wiki {{also|zhōngzi|zhōngzǐ}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|種子}} loyzwo93umy9nsglbbvy6lhcotmu5w2 種子 0 318499 421559 2026-10-10T11:05:22Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|种子}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=种子|alt=種籽}} {{wp|zh:}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhǒngzi,zhǒngzǐ,1nb=Mainland,2nb=Taiwan |c=zung2 zi2 |h=pfs=chúng-chṳ́ |mn=chéng-chí |w=sh:5tson tsy |ca=LL-Q9186-Justinrleung-種子.wav |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # [[မ]]။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しゅ|し|yomi=goon}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ..." 421559 wikitext text/x-wiki {{also|种子}} =={{=zh=}}== {{zh-forms|s=种子|alt=種籽}} {{wp|zh:}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhǒngzi,zhǒngzǐ,1nb=Mainland,2nb=Taiwan |c=zung2 zi2 |h=pfs=chúng-chṳ́ |mn=chéng-chí |w=sh:5tson tsy |ca=LL-Q9186-Justinrleung-種子.wav |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # [[မ]]။ =={{=ja=}}== {{ja-kanjitab|しゅ|し|yomi=goon}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ja-pron|しゅし|acc=1|dev=1}} ===နာမ်=== {{ja-noun|しゅし}} # {{syn of|ja|種}} ==={{References}}=== * {{R:Kanjipedia Kotoba|0003071200}} ==ကိုဝ်ရဳယျာ== {{ko-hanjatab}} ===နာမ်=== {{ko-noun|hangeul=종자}} # {{hanja form of|종자}} ==ဗဳယေတ်နာမ်== {{vi-hantutab}} ===နာမ်=== {{vi-noun|sc=Hani}} # {{vi-Han form of|chủng tử}} jlf7b7rdzncu1ole8ihusvqvrd60htj 种子 0 318500 421560 2026-10-10T11:06:04Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|種子}} =={{=zh=}}== {{zh-see|種子}}" 421560 wikitext text/x-wiki {{also|種子}} =={{=zh=}}== {{zh-see|種子}} o8529kn507f4z12njzs8lpwp2vwewch 종자 0 318501 421561 2026-10-10T11:07:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ko=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ko-IPA}} ===နာမ်=== {{ko-noun|hanja=種子}} # [[မ]]။" 421561 wikitext text/x-wiki =={{=ko=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{ko-IPA}} ===နာမ်=== {{ko-noun|hanja=種子}} # [[မ]]။ gld1nqhmedt4cmtfm6kb1ii85f472ar chủng tử 0 318502 421562 2026-10-10T11:11:04Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=vi=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{vi-IPA}} ===နာမ်=== {{vi-noun}} # [[ဗဳဇ]]။" 421562 wikitext text/x-wiki =={{=vi=}}== ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{vi-IPA}} ===နာမ်=== {{vi-noun}} # [[ဗဳဇ]]။ g93sefs71v0ew6hpexclpspr3md8sqq zhǒngzǐ 0 318503 421563 2026-10-10T11:12:14Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|冢子}}" 421563 wikitext text/x-wiki ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|冢子}} 0j1u2xy604csdqoqy1v0f64vbf5pja9 冢子 0 318504 421564 2026-10-10T11:18:16Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhǒngzǐ |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ကောန်တြုံဇၞော်အိုတ်မဆေၚ်စပ်ကဵုသမ္ဘာလုပ်ဗဗွဲဓဝ်မွဲဇကု။ # ဥပရာဇာ။" 421564 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhǒngzǐ |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ကောန်တြုံဇၞော်အိုတ်မဆေၚ်စပ်ကဵုသမ္ဘာလုပ်ဗဗွဲဓဝ်မွဲဇကု။ # ဥပရာဇာ။ iaaps9tronpfdtv5ov87br5jj9tqoc7 zhōngzi 0 318505 421565 2026-10-10T11:19:28Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|zhōngzǐ|zhǒngzi}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|盅子}}" 421565 wikitext text/x-wiki {{also|zhōngzǐ|zhǒngzi}} ==မာန်ဒါရေဝ်== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{cmn-pinyin}} # {{cmn-pinyin of|盅子}} aolvox6706tepdkge8c12uv7ymeirc6 盅子 0 318506 421566 2026-10-10T11:23:16Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhōngzi |dg=җун1зы1 |c=zung1 zi2 |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ခေါ်ဍောတ်ဟၟဲကဵုဂေၚ်။" 421566 wikitext text/x-wiki =={{=zh=}}== {{zh-forms}} ===ဗွဟ်ရမ္သာၚ်=== {{zh-pron |m=zhōngzi |dg=җун1зы1 |c=zung1 zi2 |cat=n }} ===နာမ်=== {{head|zh|noun}} # ခေါ်ဍောတ်ဟၟဲကဵုဂေၚ်။ sjv0edycd2ielcoxjdarkioj90e708n nakago 0 318507 421567 2026-10-10T11:29:16Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "=={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|なかご}}" 421567 wikitext text/x-wiki =={{=ja=}}== ===ဗီုအက္ခရ်ရောမ=== {{ja-romaji}} # {{ja-romanization of|なかご}} rggrtybkw4p71pfkldmp8ekjk66ivr7 なかご 0 318508 421568 2026-10-10T11:29:51Z 咽頭べさ 33 ခၞံကၠောန်လဝ် မုက်လိက် နကု "{{also|なかこ}} =={{=ja=}}== {{ja-see|中子}}" 421568 wikitext text/x-wiki {{also|なかこ}} =={{=ja=}}== {{ja-see|中子}} 1xp6fv8e8w4w33u570ihy22mdy03rmt