Brugerdiskussion:Alexfreaken

Fra Wikipedia, den frie encyklopædi

Velkommen!

Hej og velkommen til Wikipedia. Vi takker dig for dine bidrag, og håber at du vil vende tilbage. Her er nogle gode links at starte med:

--Jørgen 1. jul 2006 kl. 18:42 (CEST)

[redigér] Billede:1026351.jpg

Du har lagt ovenstående billede op på Wikipedia. Der er ikke angivet nogen licens, og dermed vil billedet blive slettet efter minimum syv dage, hvis du ikke angiver licensen. --Pred (diskussion) 1. jul 2006 kl. 18:50 (CEST)

Hej Alexfreaken. Også en velkomst fra mig. Wikipedia er en sammenskrivning af to ord: Wiki som er hawaiansk og betyder hurtig og det engelske ord encyclopedia - et finere ord for leksikon. Wiki er samtidig også navnet på den teknologi, som Wikipedia bygger på, der gør det muligt for alle at redigere i indholdet direkte på en hjemmeside. Fint at se at DR-initiativet lokker folk til projektet og fornøjelse herinde :-) Mvh Malene Thyssen 1. jul 2006 kl. 18:56 (CEST)