Keskustelu käyttäjästä:62.220.236.201
Wikipedia
Tervetuloa Wikipediaan! Kokeilit suomenkielisen Wikipedian muokkaamista, ja testisi on nyt poistettu tai merkitty roskaksi. Jos haluat harjoitella lisää ennen kuin ryhdyt vakavissasi lisäämään Wikipedian tietomäärää, käytä hiekkalaatikkoa, jossa voit kokeilla toimintoja vapaasti. Lisää tietoa muokkaamisesta on ohjesivuilla. --Btw 29. toukokuuta 2005 kello 16:53:54 (UTC)
Olet kirjoittanut Wikipediaan aktiviisesti, ja siksi sinun kannattaisi rekisteröidä itsellesi käyttäjätunnus. Rekisteröinti ei vaadi sähköpostiosoitetta eikä henkilökohtaisia tietoja, ja käyttäjätunnuksesta on monenlaista etua:
- Saat oman käyttäjäsivun, jossa voit kertoa itsestäsi ja jolle voit kerätä hyödyllisiä linkkejä, ja oman keskustelusivun, jossa voit kommunikoida muiden kanssa.
- Muokkauksesi ja asetuksesi säilyvät, vaikka IP-osoitteesi vaihtuisi ja näet kaikki muokkauksesi "omat muokkaukset" -sivun kautta.
- Muiden käyttäjien on helpompi tunnistaa sinut. Tämä nopeuttaa esimerkiksi muokkausten tarkistamista vandalismin varalta, sillä hyvämaineisen käyttäjätunnuksen kaikkia muokkauksia ei tarvitse välttämättä tarkistaa.
- Voit siirtää sivuja ja lisätä kuvia.
- Voit äänestää äänestyksissä.
- Voit luoda itsellesi tarkkailulistan sivuista, joita haluat seurata muita tarkemmin.
- Voit mukauttaa Wikipedian ulkoasua vapaasti luomalla oman tyylitiedoston.
- Voit asettua ehdolle ylläpitäjäksi. -Agony (403) 5. joulukuuta 2006 kello 20.30 (UTC)
- Moro, huomasin että pidät tiemallineiden tekemisestä, mutta olisi yksi pyyntö: kun lisäät mallineen, käytä kohdan [[Kategoria:Tiemallineet]] sijaan muotoa [[Luokka:Tiemallineet|{{PAGENAME}}]] niin malline luokittuu oikein. Suosittelisin yhä myös käyttäjätunnusta :) --Agony (403) 5. joulukuuta 2006 kello 20.44 (UTC)
Tervetuloa Wikipediaan! Yritit laajentaa Wikipedian sisältöä ja teit minitynkäartikkelin. Wikipediaan halutaan kuitenkin mieluummin laajoja artikkeleita, joten harkitse, voisitko lisätä perustietoja aloittamaasi artikkeliin. Kirjoita jatkossa uudet artikkelit vähintään tyngiksi. Lisää tietoa muokkaamisesta on ohjesivuilla. –Kouluhai ۞ 10. joulukuuta 2006 kello 15.43 (UTC)
Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä, ja sinusta tuntuu, että merkityksettömiä kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään välttääksesi jatkossa sekaannukset muiden nimettömien käyttäjien kanssa.
[IP-osoitteen omistajan haku maanosittain: Eurooppa Amerikka Afrikka Aasia/Tyynimeri Latinalainen Amerikka]