Keskustelu käyttäjästä:213.139.172.2
Wikipedia
Tulet IP-osoitteesta, jota käyttävät monet eri henkilöt, ja siksi sinun kannattaisi rekisteröidä itsellesi käyttäjätunnus. Käyttäjätunnuksesta on monenlaista etua:
- Erotut muista samasta IP-osoitteesta tulevista.
- Saat oman käyttäjäsivun, jossa voit kertoa itsestäsi ja jolle voit kerätä hyödyllisiä linkkejä.
- Muokkauksesi ja asetuksesi säilyvät, vaikka IP-osoitteesi vaihtuisi.
- Voit siirtää sivuja ja lisätä kuvia.
Tervetuloa Wikipediaan! Kokeilit suomenkielisen Wikipedian muokkaamista, ja testisi on nyt poistettu. Jos haluat harjoitella lisää ennen kuin ryhdyt vakavissasi lisäämään Wikipedian tietomäärää, käytä hiekkalaatikkoa, jossa voit kokeilla toimintoja vapaasti. Lisää tietoa muokkaamisesta on ohjesivuilla. —Harriv 31. lokakuuta 2005 kello 10:45:22 (UTC)
Olet kirjoittanut asiattomuuksia artikkeleihin, ole hyvä ja lopeta se. Sitä pidetään vandalismina. Jos jatkat artikkelien töhrimistä, muokkausoikeutesi voidaan poistaa. Voit kokeilla muokkaamista rauhassa editoimalla hiekkalaatikkoa. Kiitos! — Kooma 30. marraskuuta 2005 kello 09:46:49 (UTC)
Tervetuloa Wikipediaan. Kaikki käyttäjät ovat tervetulleita tarjoamaan rakentavaa apuaan Wikipedian muokkaamisessa yhä laajemmaksi tietosanakirjaksi. Tutustu ohjeisiin mikäli haluat oppia enemmän Wikipedian muokkaamisesta. Huomaa, että tästä eteenpäin asiattomat muokkaukset tulkitaan vandalismiksi, ja muokkausoikeutesi poistetaan kokonaan ja varoituksetta. Ole hyvä ja lopeta, ja harkitse ennemmin osallistuvasi artikkeleiden parantamiseen kuin toisten työn tuhoamiseen. Kiitos! –Gyllenhali 19. tammikuuta 2006 kello 10.40 (UTC)
Artikkelien sotkemista. Höyhens 1. helmikuuta 2006 kello 08.38 (UTC)
Tervetuloa Wikipediaan! Kokeilit suomenkielisen Wikipedian muokkaamista, ja testisi on nyt poistettu tai merkitty roskaksi. Jos haluat harjoitella lisää ennen kuin ryhdyt vakavissasi lisäämään Wikipedian tietomäärää, käytä hiekkalaatikkoa, jossa voit kokeilla toimintoja vapaasti. Lisää tietoa muokkaamisesta on ohjesivuilla. –Teveten 15. helmikuuta 2006 kello 12.23 (UTC)
- Roska-artikkeli. –Kooma 16. maaliskuuta 2006 kello 10.53 (UTC)
- Sotkemista. --TeVe 17. maaliskuuta 2006 kello 08.08 (UTC)
- Sotkemista. --TeVe 17. maaliskuuta 2006 kello 08.09 (UTC)
- Sotkua. --Jannex 17. maaliskuuta 2006 kello 08.11 (UTC)
- Yksi tyhmäilee, kaikki kärsii. Estetty. --TeVe 17. maaliskuuta 2006 kello 08.12 (UTC)
- Sotkua. -Samulili 12. huhtikuuta 2006 kello 09.52 (UTC)
- Sotkemista. –Kooma 27. huhtikuuta 2006 kello 11.01 (UTC)
- Estetty päiväksi. –Kooma 27. huhtikuuta 2006 kello 11.03 (UTC)
- Sotkemista. --Jetman 12. syyskuuta 2006 kello 08.26 (UTC)
- Sotkemista. --Jetman 18. syyskuuta 2006 kello 10.05 (UTC)
Olet vandalisoinut Wikipedian artikkeleita tahallisesti jo useaan otteeseen, ole hyvä ja lopeta se. Artikkeleiden sotkeminen aiheuttaa ylimääräistä työtä Wikipedian muokkaajille, ja sotkujen korjaamiseen käytetty aika on pois artikkeleiden ja ohjeiden kirjoittamisesta. Jos et lopeta vandalisointia, muokkausoikeutesi poistetaan varoituksetta. –Kouluhai ۞ 18. lokakuuta 2006 kello 11.57 (UTC)
- Sotkemista. --Cartman 13. joulukuuta 2006 kello 12.47 (UTC)
Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä, ja sinusta tuntuu, että merkityksettömiä kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään välttääksesi jatkossa sekaannukset muiden nimettömien käyttäjien kanssa.
[IP-osoitteen omistajan haku maanosittain: Eurooppa Amerikka Afrikka Aasia/Tyynimeri Latinalainen Amerikka]