Keskustelu käyttäjästä:62.44.210.126

Wikipedia

Kiitos yrityksestäsi parantaa Wikipedian sisältöä! Valitettavasti lisäyksesi ei soveltunut Wikipediaan, joten se jouduttiin poistamaan. Mutta älä lannistu – muokkausoppaasta ja tyylioppaasta löytyy hyödyllisiä neuvoja muokkaukseen, ja esimerkkiä voit katsoa muista aihealueen artikkeleista. Muokkaamista voit harjoitella Hiekkalaatikossa. Jos luomasi artikkeli on poistettu, löydät poistosyyn poistolokista. Joka tapauksessa tervetuloa Wikipediaan!Jetman 10. helmikuuta 2006 kello 14.13 (UTC)

Tervetuloa Wikipediaan! Kokeilit suomenkielisen Wikipedian muokkaamista, ja testisi on nyt poistettu tai merkitty roskaksi. Jos haluat harjoitella lisää ennen kuin ryhdyt vakavissasi lisäämään Wikipedian tietomäärää, käytä hiekkalaatikkoa, jossa voit kokeilla toimintoja vapaasti. Lisää tietoa muokkaamisesta on ohjesivuilla. –Skorpion87 14. helmikuuta 2006 kello 07.10 (UTC)

Ota huomioon, että itsestäänselvyysartikkelit ovat roskaa. Minitynkienkään kirjoittamista ei suositella. --iirolaiho (kitinää) 17. helmikuuta 2006 kello 15.05 (UTC)

[muokkaa] Syntilista

  • Sotkemista. --TeVe 23. maaliskuuta 2006 kello 20.12 (UTC)
  • Sotkemista. --Jetman 5. huhtikuuta 2006 kello 19.34 (UTC)
  • Epämääräinen lisäys. --Jetman 5. huhtikuuta 2006 kello 19.36 (UTC)

Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä, ja sinusta tuntuu, että merkityksettömiä kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään välttääksesi jatkossa sekaannukset muiden nimettömien käyttäjien kanssa.
[IP-osoitteen omistajan haku maanosittain: Eurooppa Amerikka Afrikka Aasia/Tyynimeri Latinalainen Amerikka]