Keskustelu käyttäjästä:195.236.119.202

Wikipedia


Tulet IP-osoitteesta, jota käyttävät monet eri henkilöt, ja siksi sinun kannattaisi rekisteröidä itsellesi käyttäjätunnus. Käyttäjätunnuksesta on monenlaista etua:

  • Erotut muista samasta IP-osoitteesta tulevista.
  • Saat oman käyttäjäsivun, jossa voit kertoa itsestäsi ja jolle voit kerätä hyödyllisiä linkkejä.
  • Muokkauksesi ja asetuksesi säilyvät, vaikka IP-osoitteesi vaihtuisi.
  • Voit siirtää sivuja ja lisätä kuvia.

Olet kirjoittanut asiattomuuksia artikkeleihin, ole hyvä ja lopeta se. Sitä pidetään vandalismina. Jos jatkat artikkelien töhrimistä, muokkausoikeutesi voidaan poistaa. Voit kokeilla muokkaamista rauhassa editoimalla hiekkalaatikkoa. Kiitos! --Jniemenmaa 24. marraskuuta 2004 kello 12:31 (UTC)

Olet kirjoittanut asiattomuuksia artikkeleihin, ole hyvä ja lopeta se. Sitä pidetään vandalismina. Jos jatkat artikkelien töhrimistä, muokkausoikeutesi voidaan poistaa. Voit kokeilla muokkaamista rauhassa editoimalla hiekkalaatikkoa. Kiitos! --TBone 24. marraskuuta 2004 kello 12:49 (UTC)

Vandalisoi NHL-artikkelia. Estetty 24 tunniksi. --TBone 29. maaliskuuta 2005 kello 06:15:20 (UTC)

  • Loi roskasivun. --TBone 18. elokuuta 2005 kello 12:39:22 (UTC)
  • Roskaa pukkaa. --Gyllenhali 19. joulukuuta 2005 kello 10:36:08 (UTC)
  • Sotkemista --Teme 25. huhtikuuta 2006 kello 06.57 (UTC)
  • Sotkemista. -Samulili 5. toukokuuta 2006 kello 08.18 (UTC)
  • Sotkemista. -Samulili 22. toukokuuta 2006 kello 11.03 (UTC)
  • Sotkemista. --Tve4 29. elokuuta 2006 kello 10.39 (UTC)
    • Lisää. Jäähylle. --Tve4 29. elokuuta 2006 kello 10.43 (UTC)
  • Roskasivu. --Jetman 8. syyskuuta 2006 kello 06.32 (UTC)

Kiitos yrityksestäsi parantaa Wikipedian sisältöä! Valitettavasti lisäyksesi ei soveltunut Wikipediaan, joten se jouduttiin poistamaan. Mutta älä lannistu – muokkausoppaasta ja tyylioppaasta löytyy hyödyllisiä neuvoja muokkaukseen, ja esimerkkiä voit katsoa muista aihealueen artikkeleista. Muokkaamista voit harjoitella Hiekkalaatikossa. Jos luomasi artikkeli on poistettu, löydät poistosyyn poistolokista. Joka tapauksessa tervetuloa Wikipediaan!Jetman 11. syyskuuta 2006 kello 12.24 (UTC)

  • Omituinen muokkaus. --Jetman 25. syyskuuta 2006 kello 09.04 (UTC)
  • Sotkua. --MiPe (wikinät) 28. marraskuuta 2006 kello 09.24 (UTC)

Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä, ja sinusta tuntuu, että merkityksettömiä kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään välttääksesi jatkossa sekaannukset muiden nimettömien käyttäjien kanssa.
[IP-osoitteen omistajan haku maanosittain: Eurooppa Amerikka Afrikka Aasia/Tyynimeri Latinalainen Amerikka]