Keskustelu käyttäjästä:80.220.158.68
Wikipedia
Kiitos yrityksestäsi parantaa Wikipedian sisältöä! Valitettavasti lisäyksesi ei soveltunut Wikipediaan, joten se jouduttiin poistamaan. Mutta älä lannistu – muokkausoppaasta ja tyylioppaasta löytyy hyödyllisiä neuvoja muokkaukseen, ja esimerkkiä voit katsoa muista aihealueen artikkeleista. Muokkaamista voit harjoitella Hiekkalaatikossa. Jos luomasi artikkeli on poistettu, löydät poistosyyn poistolokista. Joka tapauksessa tervetuloa Wikipediaan! –PV 17. tammikuuta 2006 kello 18.26 (UTC)
Tervetuloa Wikipediaan. Kaikki käyttäjät ovat tervetulleita tarjoamaan rakentavaa apuaan Wikipedian muokkaamisessa yhä laajemmaksi tietosanakirjaksi. Tutustu ohjeisiin mikäli haluat oppia enemmän Wikipedian muokkaamisesta. Huomaa, että tästä eteenpäin asiattomat muokkaukset tulkitaan vandalismiksi, ja muokkausoikeutesi poistetaan kokonaan ja varoituksetta. Ole hyvä ja lopeta, ja harkitse ennemmin osallistuvasi artikkeleiden parantamiseen kuin toisten työn tuhoamiseen. Kiitos! –TeVe 17. tammikuuta 2006 kello 18.29 (UTC)
- Jätä artikkeli Rk 62 rauhaan. On vain sekunnin työ poistaa asiattomat muutokset. --TeVe 17. tammikuuta 2006 kello 18.35 (UTC)
- Estetty 3 päiväksi sotkemisesta. – linnea 17. tammikuuta 2006 kello 18.38 (UTC)
Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä, ja sinusta tuntuu, että merkityksettömiä kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään välttääksesi jatkossa sekaannukset muiden nimettömien käyttäjien kanssa.
[IP-osoitteen omistajan haku maanosittain: Eurooppa Amerikka Afrikka Aasia/Tyynimeri Latinalainen Amerikka]